Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jakoubek61 16. 10. 2018 13:46

Tak ještě nové info k funkci GBIT. Příslušná částka již byla zaúčtována na přesměrovanou KK HB, ale na původní kartě AirBank je pořád tato částka blokovaná jako nezaúčtovaná. V současné chvíli je tedy platba stržena na obou.
Ještě chvíli počkám, ale v případě reklamace blokované částky se odvoláváte na Curve kartu a její GBIT, nebo obecně sdělujete, že částka již byla účtovaná u jiné banky a aby blokaci zrušili ? :hm
Díky.

Tak blokovaná částka byla dnes odpoledne v Air vrácena. Blokace trvala 2 pracovní dny. Takže pohoda. :tleskani
Naposledy upravil jakoubek61 dne 16. 10. 2018 18:17, celkově upraveno 1
jakoubek61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr.D 16. 10. 2018 14:10

Stačí počkat pár dní...
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 16. 10. 2018 14:18

zrušení blokace trvá 3-10 dní, záleží jak rychle GBiT provedete po platbě, na nové kartě je blokováno ihned
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 16. 10. 2018 14:32

V aplikaci mi svítí blokace ještě z 30.6. ve stavu pending, když měl curve výpadek. Podkladovkou je Revolutka a v ní to nevisí. V Curvě bude asi už napořád :)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 16. 10. 2018 17:13

ověřovací blokace z Taxify mi v Curve visela skoro měsíc, ovšem pouze na Curve nikoliv na podkladové kartě
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kukabara 17. 10. 2018 13:23

Nevíte jak to vypadá s rozšířením mimo EU? Konkrétně z Austrálie nelze v současnosti provést registraci, ale na otázku kde všude se Curve card dá použít zde byla odpověď, že celosvětově, všude kde funguje Master card. Znamená to, že sice se z Austrálie dotyčný nemůže zaregistrovat, ale když do Austrálie přiletí člověk, který má aplikaci a kartu už aktivovanou zde, tak ji tam může použít?
Kukabara
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod treborit 17. 10. 2018 13:28

Stejne jako jina karta. V Australii ti take nevydaji kartu Komercni Banky, ale zaplatit tam s ni muzes ...
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kukabara 17. 10. 2018 15:27

Já jsem měl na mysli především to, jestli se někde neobjevila informace kdy bude možná registrace na kartu v Austrálii.
Kukabara
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 10. 2018 15:45

Zcela určitě se už tady na českém fóru řešilo, že karta UK vydavatele bude nabízena v Austrálii... možná bude stačit pohledat pár příspěvků nebo stránek zpět...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 17. 10. 2018 15:47

chystá se US, Australie nevím, kazdopadne bude jednodušší objednat si jí do Čech a případně přeposlat, aktivace a platby uz by mely byt bez problemu
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kukabara 18. 10. 2018 12:51

Má někdo praktickou zkušenost s tímto?
Curve card automatically converts your foreign spend into your card’s currency, avoiding you costly fees, in 150 currencies.
Když bych chtěl v Anglii platit Curve kartou do které jsem zařadil kreditku s Master card a debetku taky s Master card, přičemž oba účty k těmto kartám mám vedeny v CZK, co je lepší nastavit pod jednotlivou kartou v aplikaci? CZK nebo GBP? Případně viděl už někdo co konkrétně nabízí terminál při placení na výběr zákazníkovi? Podle výše uvedeného v angličtině by Curve automaticky nabízela konverzi do korun abych se vyhnul drahým poplatkům, ale mám v tom stále poněkud zmatek.
Kukabara
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 18. 10. 2018 13:05

Když nastavíš měnu CZK, tak Curva provede konverzi GBP/CZK svým (výhodným) kurzem. Když nastavíš např. GBP, tak potom konverzi na CZK provede tvá banka svým (většinou nevýhodným) kurzem.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod alfas123 18. 10. 2018 13:11

A pozor na DCC
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kukabara 18. 10. 2018 13:40

Děkuji, to DCC mě už nabídl terminál v Tescu, ale při dalších platbách jinde šlo vše bez problémů.
Kukabara
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfas123 18. 10. 2018 14:49

DCC ponuka napr. Tesco a Billa a treba dat na to pozor. Ale jasne, ze v UK asi nebude ponukat DCC kedze Curve je domaca karta :-)
alfas123
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků