Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod octaviampi 15. 10. 2018 11:11

Curva podle vseho nekdy uplne se zpetnou transakci neni hbita. Co se Hellobank tyce, tak mne take blokace visela nejakou dobu. Zmizela bud nahodou nebo v souvislosti s telefonatem ohledne nesediciho zustatku.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 15. 10. 2018 12:02

jakoubek61 píše:
treborit píše:Díky.
GBIT jsem prováděl asi hodinu po zaplacení. Platba je nezúčtovaná a stále visí v AirBank.


Zajimave, do hodiny jsem to nezkousel, vetsinou si uvedomim, ze mam nastavenou spatnou podkladovku drive nebo je GBIT cilem transakce a to to provedu hned po platbe , takze je videt, ze okamzitou zmenu udela Curve jen radove v minutach. Ty blokace 10 dni a vice bych videl spise na vrub bank ..
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod trinchin 15. 10. 2018 13:42

Chtěl jsem dneska vybrat z ATM Monety Curve kartou (černá debit) a dostal jsem varování, že mi banka může naúčtovat poplaktek až 195 Kč k mému výběu, protože vybírám zahraniční kartou. Podkladovku jsem měl MC KK Unicredit Agip, měnu nastavenou CZK. V obavě o naúčtování tohoto poplatku jsem to zrušil. Prosím zkušené jestli v případě, že bych výber provedl, by se opravdu naúčtoval tento poplatek? Pokud ano, v kterých bankomatech v ČR, (v PL) tento poplatek nehrozí. Děkuji
trinchin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 15. 10. 2018 14:02

jo hrozi a nauctovali, jiz to tu probehlo nekolikrat
bezpecne jsou RB, ČS, Unicredit, ČSOB jen pozor na nabidku DCC
Airbank nevnucuje ani DCC
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tlamik5 15. 10. 2018 17:17

Máte někdo zkušenosti z různých bank, jak je to s internetovými platbami a MO/TO ? Mám Equa a FIO a u Equa si nastavím jakýkoli limit chci u NET a jiný u MOTOT, ale třeba u FIO toto nelze a prý je to spojené a nemůžu mít třeba MOTO na 0kč a NET na 1000kč. Nicméně, kartou Equa jsem na netu normálně platil a bez potíží, ale autentizace Curvy nešla dokud jsem nepovolil MOTO (asi, už si to stopro nepamatuju), nicméně měl jsem litr na net i litr na MOTO a Curva fungovala. Ale když jsem dal včera MOTO zpátky na nulu, tak dneska jsem Curvou nezaplatil, přitom NET limit jsem nepřekročil, takže prostou dedukcí jsem došel k závěru, že musím mít nastavený/povolený MOTO :(
Je to normální ? Je to bezpečné ? Jsem paranoidní ?
Dik
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfas123 15. 10. 2018 17:52

Csob drzi blokacie 7 dni, ale obvykle to dobry obchodnik zrusi sam. CSAS drzi blokacie dlhsie, ale zabudol som presnu dobu.

MO/TO by som sa nebal. Ak reklamujes transakciu zadanu bez PINu, tak by to mali uznat do plnej vysky, ak zablokujes kartu v nejakej rozumnej dobe :-)
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 15. 10. 2018 18:47

-- 15. 10. 2018 19:48 --

trinchin píše:Chtěl jsem dneska vybrat z ATM Monety Curve kartou (černá debit) a dostal jsem varování, že mi banka může naúčtovat poplaktek až 195 Kč k mému výběu, protože vybírám zahraniční kartou. Podkladovku jsem měl MC KK Unicredit Agip, měnu nastavenou CZK. V obavě o naúčtování tohoto poplatku jsem to zrušil. Prosím zkušené jestli v případě, že bych výber provedl, by se opravdu naúčtoval tento poplatek? Pokud ano, v kterých bankomatech v ČR, (v PL) tento poplatek nehrozí. Děkuji


A nehrozí u Unicreditu, že to opravdu zaúčtujou jako výběr hotovosti z kreditky?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 15. 10. 2018 19:46

trinchin píše:Chtěl jsem dneska vybrat z ATM Monety Curve kartou (černá debit) a dostal jsem varování, že mi banka může naúčtovat poplaktek až 195 Kč k mému výběu, protože vybírám zahraniční kartou. Podkladovku jsem měl MC KK Unicredit Agip, měnu nastavenou CZK. V obavě o naúčtování tohoto poplatku jsem to zrušil. Prosím zkušené jestli v případě, že bych výber provedl, by se opravdu naúčtoval tento poplatek? Pokud ano, v kterých bankomatech v ČR, (v PL) tento poplatek nehrozí. Děkuji

Pokud ti to bankomat takle rekne, tak o castku poplatku navysi castku vyberu. Potkal jsem to jen u Monety. Fio, Air Bank, CS, CSOB - zadny problem.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 15. 10. 2018 21:49

hrozí, ale musí se to vyzkoušet, dle interních informací ani v UK nepostupují banky stejně, Curve nyní předává více informací díky MCC, ale už je na každé bance jak s těmi informacemi naloží
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tlamik5 16. 10. 2018 09:39

Už jsem se do těch limitů nějak moc zamotal a Curve mi neustále píše : We've tried to process yout payment, but you have exceeded your spending limits. Please contact Curve support.
Přičemž tento týden jsem Curve vůbec neplatil, pokud teda týden začíná pondělkem a nevím teda, jestli ta hláška o limitech je o limitech na podkladových kartách nebo nějakých jiných, protože v aplikaci Curve se to jeví normálně a žádný problém s limity tam nevidím. Na podkladových kartách mám aktuálně na Equa 4000kč a FIO 1000kč denní i týdenní limity, dokonce i MOTO ve stejné výši a stejně prd :'(
A kdyby někdo argumentoval, že jsem utrácel moc peněz, tak jsem utratil v obchodech kolem 1600kč celkem, tož teda nevím, ale mám dojem, že limity podkladových karet v tom asi nebudou
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 16. 10. 2018 10:06

limity nejsou od pondělí, ale klouzavě, tj. od dané platby
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 16. 10. 2018 11:13

v aplikaci pod See your Curve limits - See details jsou vidět aktuální limity a kolik je čerpáno
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tlamik5 16. 10. 2018 12:11

retron píše:v aplikaci pod See your Curve limits - See details jsou vidět aktuální limity a kolik je čerpáno

No tam mám právě Spent 0 u všech denních, u měsíčního mám 55, u ATM všude 0
tlamik5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 16. 10. 2018 12:34

no a kolik mas u mesicniho limit?
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tlamik5 16. 10. 2018 12:41

5000 liber
tlamik5
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků