Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jan.za 17. 9. 2018 06:04

1.4TSI píše:Kategorie neni druh platby.

Zkoušel jsem v sobotu BiT na CEZ a v sms přišlo ze je to internetová platba. Dejte vědět, až se vám něco po víkendu zauctuje.
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 17. 9. 2018 07:38

Já včera platil Curve s podkladovou ČEZ KK a v SMS mám "Nákup xxx CZK CEZ KARTOU na internetu 16.9.2018". Tak snad to nebude tak horký, jinak by to byl Game Over. Taky jsem provedl zkušební platbu s KK mBank, ale ta ještě není zaúčtovaná, a tak nevidím, zda "Druh operace" je internetová platba, či nikoli.
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan.za 17. 9. 2018 09:34

čulibrk píše:Já včera platil Curve s podkladovou ČEZ KK a v SMS mám "Nákup xxx CZK CEZ KARTOU na internetu 16.9.2018". Tak snad to nebude tak horký, jinak by to byl Game Over. Taky jsem provedl zkušební platbu s KK mBank, ale ta ještě není zaúčtovaná, a tak nevidím, zda "Druh operace" je internetová platba, či nikoli.

Myslím si, ze BiT bude nadále on-line transakci. To by mohlo stačit...
jan.za
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 17. 9. 2018 09:43

Provedl jsem ted test s Twisto kartou a vybral 200 CZK, zpropagovalo se to na Twisto, ktere nepodporuje vybery.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfas123 17. 9. 2018 09:49

Twisto je MC credit alebo debit?
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod eR99 17. 9. 2018 09:52

Debit.
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareka 17. 9. 2018 12:04

Potvrzují (zatím) funkční Twisto. Přestože je u něj nepovolený výběr z ATM, právě jsem ji použil jako podkladovou v bankomatu ČS. Ve výpisu Curve je uveden výběr hotovosti u ČS, v Twisto je CRV*Česká spořitelna a místo Londýn.
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfas123 17. 9. 2018 12:23

nejaku dobu uz plati povinnost na karty toto pisat. Takze vedia, ze nie je kreditna. ak sa platba autorizuje online, tak vedia, ze na karte su prostriedky.
Embosovane karty sa vsak daju prijimat offline a vtedy sa ta suma strhne a zuctuje za kazdu cenu, aj ked na ucte peniaze nie su, to je jej vlastnost. Mozno preto Curve nove karty uz nevydava embosovane (aspon to tu niekto pisal)

v kazdom pripade zaujimave, ze to Curve takto dlho prechadzalo (tahat hotovost z KK a tvarit sa ako platba na internete) :lol:
https://curve.vip/BAG9K
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 17. 9. 2018 12:54

Taky se divím, že jim to procházalo tak dlouho.. Je to trošku ojeb, vybírat z ATM pomocí Curve a mít tam kreditku v pozadí. Na druhou stranu, pro tento případ mají limit do kterého je to zdarma, pak 2% poplatek. Když je to napojené na debitku, je to zdarma bez omezení. A to už smysl má.

https://www.imaginecurve.com/fair-use

A toto možná štvalo jiné banky? Ty 2% nad 200 GBP z kreditky získává Curve, a ne ony..

Já to ale používám s debitkou a je super si vybrat levněji ze Spořitelny, ČSOB, atd. Reálně 1% přirážka namísto 3% u lokálních bank.

Revolut končí taky na směšných 200 GBP v ATM zdarma (dobít se dá sice i kreditkou, ale cash si pak člověk rozumně nevybere).
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 17. 9. 2018 13:20

Lenka_2 píše:Teď koukám do IB mBank a platby Curvou ze včerejška a dneška jsou tam uvedeny jako "Bez kategorie" - to zas vypadá, že ještě ty MCC kódy používat nezačali.


Vidíš už v IB "druh operace" pro danou platbu po zaúčtování?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 17. 9. 2018 13:35

https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... _site=true

Tu sa pise, ze su to dve libry za vyber z ATM, ak je mena vyberu ina ako mena karty nastavena v Curve
Naposledy upravil alfas123 dne 17. 9. 2018 14:06, celkově upraveno 2
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 17. 9. 2018 13:56

Slušný bordel.. To fakt člověk u nich "ví" na čem je :(
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 17. 9. 2018 14:07

Radku, chyba im prehladny cennik/sadzobnik. Oni to maju rozne zverejnene, ale nie je to na jednom mieste. Pripomina mi to bordel CSAS :-)
https://curve.vip/BAG9K
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 17. 9. 2018 19:26

Platil jsem o víkendu v kamenných obchodech Curvou a dnes mám na mKreditce e-Shop platby zaúčtované jako "Platba na internetu", takže zatím dobrý.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lenka_2 17. 9. 2018 19:32

čulibrk píše:Vidíš už v IB "druh operace" pro danou platbu po zaúčtování?


Sobotní Kaufland
Druh operace PLATBA NA INTERNETU
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků