Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod taylor729 5. 10. 2018 03:00

.
Naposledy upravil taylor729 dne 5. 10. 2018 03:01, celkově upraveno 1
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod pomah 5. 10. 2018 05:37

Teoreticky ma, pokud zaplatis se spatnym kurzem vic, dostanes vyssi vratku. o<:)
pomah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 10. 2018 06:52

Ano, k tomu těžko něco dodat, chrániči. :oboze
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 5. 10. 2018 15:39

Vypadá to,že u mne stále mBank bere platby přes Curve jako platby na internetu.
1.10. jsem platil benzín (taková ta pumpa, co nejdřív strhne víc a po čase se platba upraví podle skutečně nabraného množství) a teď to tam je vidět jako platba na internetu.
noi2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lafayette16 5. 10. 2018 15:53

Nemůžu to zatím ještě definitivně potvrdit, ale vypadá to, že v mBank to tak opravdu bude. Ještě musím zkusit Spořitelnu. Ale třeba Unicreditbank už správně zařazuje platby do kategorií podle MCC - to dřív nedělala.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod tlamik5 5. 10. 2018 21:17

Přidával jsem do Curve kartu Revolut (fyzickou), samozřejmě ji poznal a nabízel mi GBP, ale já si vybral CZK a pokračoval dál. Předpokládal jsem, že si strhne nějakou tu kontrolní platbu. Když jsem takto přidával české karty, tak si strhnuli 0,62CZK, čili ani jednu korunu. Na Revolutí kartě mám CZK, PLN a EUR. Když jsem dal verifikovat kartu, tak mi ztrhli 1GBP, ale z PLN účtu, nicméně tlačítko v aplikaci Curve bylo pořád Verify, takže jsem neměl jinou možnost než znovu kliknout na Verify a ztrhli mi 0,83CZK ... Jako vím, že mi to asi brzo vrátí, ale nerozumím tomu proč to tak udělali. Chápal bych, kdybych neměl na CZK dost peněz, ale 1GPB tam bylo. A tu druhou verifikaci už vůbec nechápu. Takže tolik moje zkušenost.
tlamik5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pomah 6. 10. 2018 03:27

Moje zkusenost je, ze si strhnou dve platby najednou, napr. kdyz jsem naposledy pridaval jednu kreditku, tak si strhli neco pres 29 Kc, coz odpovida 1 GBP a zaroven strhli jeste 0,19 Kc. U te mensi platby byl ten sestimistny kod pro verifikaci karty.
pomah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pomah 6. 10. 2018 08:32

retron píše:mBank zde má zastoupení a lokální pobočku, odkud karta jde je irelevantní, většina karet je vyrobených v arakousku

A zkusil ses jich zeptat? Klidne by stacila i jen virtualni karta, ktera by se tvarila jako ceska. I ty nove karty Commercial debit jsou napr. Vodafonem nebo T-Mobilem blokovany.
pomah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 6. 10. 2018 13:36

Ano, většinu dotazů jsem v souhrnu poslal dál a čekám na odpověď z Curve, pak to sem uvedu najednou.
Ovšem berte v potaz, že to je UK karta primárně určená pro UK zákazníky, tzn. že lokální problémy s kartou řešit budou, ale nějaké globální nastavení speciálně pro CZ trh asi těžko.
A konkrétně k tomuto dotazu: mě naopak to, že se "tváří" jako UK karta vyhovuje (např. pro iTunes, Uber, Netflix, aerolinky...), ale samozřejmě DCC je někdy otravné, ovšem to už je dle ohlasu na fóru problém i CZ karet v zahraničí, takže to je dost individuální. T-M fakturu jsem on-line zaplatil bez problémů.
Curve oficiální ambasador imaginecurve.com
Curve promo kód: 7BGCX
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod pomah 7. 10. 2018 00:05

Me s ni nejde nabit kredit u Kaktusu, coz je virtual T-Mobile, ze pry to zahranicnimi kartami neumoznuji. Pausal Vodafone to same.
https://www.mujkaktus.cz/cs/dobit-kartou
https://www.vodafone.cz/pece/osobni-a-firemni/otazky/nejctennejsi/platba-vyuctovani-kartou/

Koncesionarsky poplatek za televizi take nejde zaplatit zahranicni kartou a pritom koncesionarsky poplatek za rozhlas zahranicni kartou zaplatit jde.
Naposledy upravil pomah dne 7. 10. 2018 10:10, celkově upraveno 1
pomah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod __Pavel 7. 10. 2018 05:37

Koncesionářský nejde platit Curve až od letošního března.
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 7. 10. 2018 07:09

Už se těším, až tohle "geo" omezení u EU karet začne řešit EU.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 7. 10. 2018 07:46

Až to začne řešit EU, tak UK v EU nebude :-)
Dr.D
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 7. 10. 2018 09:29

na velkých US e-shopech (kromě Amazonu) také velmi často nelze platit kartou nevydanou v US ani paypalem bez podkladové US karty
Curve oficiální ambasador imaginecurve.com
Curve promo kód: 7BGCX
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod pomah 7. 10. 2018 10:12

To maji kvuli danim a clu, mimo USA nic neposlou, ani kdyz zaplatis USA kartou.
pomah
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor