Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod wit.cz 10. 10. 2018 21:29

tak některý předplacenky fungujou, revolut je ostatně předplacenka také, tak nevidím důvod to moc selektovat a některé předplacenky zvýhodňovat :)
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod jazby 11. 10. 2018 06:34

Curve od včera začalo transakce popisovat jinak. Stav po zaplacení včera jako NET platba, dnes úplně jiný popis platby a je to jako běžná platba kartou. Stejně tak jsou všechny ostatní...

Obrázek
jazby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 10. 2018 09:36

jazby: U které banky to je? mBank? Jak se, sakra, může dobití Revolutu tvářit jako normální nákup? (Ta poslední otázka není úplně na Tebe, ta je taková řečnická. :) )
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 11. 10. 2018 10:10

mBank Plus výběr ATM z 9.10. "Platba na internetu"
Curve oficiální ambasador imaginecurve.com
Curve promo kód: 7BGCX
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod rafael58 11. 10. 2018 11:24

hm, no za platbu 9.10. (Billa) RB Mall ještě připsala bonusy
rafael58
Diskutér

Odeslat příspěvekod jazby 11. 10. 2018 11:52

drkarel píše:jazby: U které banky to je? mBank? Jak se, sakra, může dobití Revolutu tvářit jako normální nákup? (Ta poslední otázka není úplně na Tebe, ta je taková řečnická. :) )

jde o Fio banku. Ale problém je v tom že fio evidentně asi nedává info že šlo o platbu kartou přes internet. Teď jsem projel historii účtu a je to tak. Nelze zjistit v historii zda "platba kartou" je přes net nebo v obchodě přes terminál. Ale dal bych krk na to že to tam vždy bylo vidět :/
jazby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tlamik5 11. 10. 2018 20:47

Má cenu na Curve, resp. na podkladovou Revolut nastavovat PLN před platbou v Polsku nebo EUR před platbou na SK, abych tak zabránil mnohdy vnucenému DCC nebo jsem něco špatně pochopil ? A ještě jeden dotaz k GBIT, pojedu třeba do PL o víkendu, budu chtít platit Revolutem a nebudu tam mít dost PLN a nebudu chtít dělat exchange z CZK kvůli víkendové "přirážce", mohl bych zaplatit jinou podkladovou kartou a pak v pondělí dobít PLN na Revolutu a udělat GBIT na Revolut ? Dik
tlamik5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 10. 2018 20:58

DCC proaktivně zabránit nelze, je to nekalá praktika součinnosti poskytovatele terminálu a obchodníka. Je nutno se pečlivě věnovat všem zobrazovaným informacím na displeji a včas zasáhnout. Na Slovensku kupodivu problém s DCC při platbách na terminálech není, spíše v bankomatech.

GBiT - ano, to je právě docela rozumné použití, to je právě výhodou, že reálně lze cizí měnu dokoupit později a nechat si přeúčtovat. Ale pokud máš kartu s kurzy asociace, tak to nejspíš nemá cenu řešit a platit přímo s ní.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mimonik 12. 10. 2018 07:57

U Fio teda net transakci vidis - zde blokace:
Přílohy
fio-net.png
fio-net.png (3.38 ) Zobrazeno 767 krát
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod tlamik5 12. 10. 2018 08:47

Asi jsem natvrdlý, ale měl jsem za to, že když mám třeba kartu Revolut, kde je defaultní měna GBP, tak když s ní platím někde, kde "mají rádi DCC", tak mi to hned samo nabídne platbu v GBP. Z toho jsem si vydedukoval, že pokud pojedu do Polska a v Curve si nastavím měnu PLN, tak se karta bude tvářit, že je defaultní měna PLN a žádné DCC mi nabízet nebude, stejně tak na Slovensku s EUR. Dik

Jinak u FIO vidím taky transakce jako NET platbu, ale jen v blokaci, po zaúčtování už ne, což je teda trochu divné, když jsem platil včera a dnes už je to zaúčtováno, jak by pak proběhlo GBIT ?
Naposledy upravil tlamik5 dne 12. 10. 2018 08:52, celkově upraveno 1
tlamik5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod __Pavel 12. 10. 2018 08:50

Od rána mi nejde Curve aplikace na androidu. Pokud se podaří po době přihlásit, tak to nenačte historii transakcí u karet a nejde změnit aktivní podkladovou. Je na tom někdo podobně?
edit: nyní již OK
Naposledy upravil __Pavel dne 12. 10. 2018 10:00, celkově upraveno 1
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 12. 10. 2018 09:10

tlamik5 píše:.. že pokud pojedu do Polska a v Curve si nastavím měnu PLN, tak se karta bude tvářit, že je defaultní měna PLN a žádné DCC mi nabízet nebude, stejně tak na Slovensku s EUR. Dik

Jinak u FIO vidím taky transakce jako NET platbu, ale jen v blokaci, po zaúčtování už ne, což je teda trochu divné, když jsem platil včera a dnes už je to zaúčtováno, jak by pak proběhlo GBIT ?

tak IMHO dcc se nedělá na základě měny, ale přísl. vydavatele karty
normálně, jako vrácená platba
Curve karta promo kód na £5: H65WO
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod jazby 12. 10. 2018 09:52

Mimonik píše:U Fio teda net transakci vidis - zde blokace:

tlamik5 píše:Jinak u FIO vidím taky transakce jako NET platbu, ale jen v blokaci, po zaúčtování už ne, což je teda trochu divné, když jsem platil včera a dnes už je to zaúčtováno, jak by pak proběhlo GBIT ?

To je to co mě zmátlo. Jenže to je problém Fio a ne Curve :-/. Při blokaci je psáno NET, po zaúčtování už toto zmizí.

__Pavel píše:Od rána mi nejde Curve aplikace na androidu. Pokud se podaří po době přihlásit, tak to nenačte historii transakcí u karet a nejde změnit aktivní podkladovou. Je na tom někdo podobně?

Mě aplikace na androidu (verze 8) normálně funguje
jazby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ROlda78 12. 10. 2018 09:57

__Pavel píše:Od rána mi nejde Curve aplikace na androidu. Pokud se podaří po době přihlásit, tak to nenačte historii transakcí u karet a nejde změnit aktivní podkladovou. Je na tom někdo podobně?

byl jsem na tom podobně, ale už to jede..
jaké bylo to URL s odstávkami a problémy CRV?
Curve karta promo kód na £5: H65WO
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 12. 10. 2018 10:59

v aplikaci menu vlevo nahoře - Help & Support a úplně dole Live system status
dnes tam žádný problém hlášen není
DCC je věc vydavatele karty, nikoliv zvolené měny, Curve je vydána v UK proto je DCC vnucováno obchodníkem/bankomatem, Curve toto nemůže ovlivnit
Curve oficiální ambasador imaginecurve.com
Curve promo kód: 7BGCX
retron
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor