Curve karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lafayette16 12. 10. 2018 14:37

__Pavel píše:Od rána mi nejde Curve aplikace na androidu. Pokud se podaří po době přihlásit, tak to nenačte historii transakcí u karet a nejde změnit aktivní podkladovou. Je na tom někdo podobně?
edit: nyní již OK

U mě sice aplikace fungovala, ale transakce se tam objevovaly až s velkým zpožděním. Takže tam asi něco opravdu měli...
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod alfabetagama 12. 10. 2018 20:51

DCC ~ nepomůže nic, bohužel ani bezkontaktní platba.
V PL jsou terminály k POSce často dva, ten druhý/PC je pod pultem
a prodavač na něm zadá vždy jinou měnu než PLN.
Je potřeba předem opakovat, že karta je v PLN, ale ani to vždy nepomůže.
Prsty obsluhy jsou často rychlejší. Dokonce i když je částka i měna na klientském
terminálu celou dobu jen v PLN, přesto může být na paragonu nakonec CZK.
Zkušenost 2012 ze španělského ATM:
Španělsky nabídl DCC a spustil odpočet času, po cca 20s defaultně sám
pokračoval do DCC.
Nejzajímavější ale je, že české banky vyřizují DCC reklamace témeř vždy úspěšně,
ani nevyžadují účtenku, zašlou transakci k vyjádření bance obchodníka
a ta ji v naprosté většině případů přizná a částku poníží.
V některých zemích však DCC vůbec není ani na POS ani v ATM, např. Rusko.
Největší problém ale je, že DCC je podporováno MC a od 4-2019 více i Visa.
https://www.finextra.com/pressarticle/7 ... -worldwide
alfabetagama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tlamik5 13. 10. 2018 08:12

Ono s tím DCC je to koneckonců i v tom Polsku vlastně výhodné pro zákazníky, ale přiznávám, že trochu pracné. V Polsku totiž DCC jde přes eService a ti se dušují, že DCC je výhodné, protože vždy nabízí lepší kurz než banka vydavatele karty (což je kravina a spíš spoléhají na to, kdo se nachytá nebo si nevšimne), ALE zároveň dodávají, že pokud provedete ve stejný den stejnou kartou platbu v PLN s lepší kurzem, tak vám nejen vrátí rozdíl, ale vynásobí to dvěma. A kolega to takto běžně používá, udělá třeba nákup v Mercury (něco jako OBI) za pět litrů a rozdíl, který mu vrátí je třeba 700 kč, takže vlastně trochu zneužívá DCC. Akorát je problém s kartami typu Revolut a asi i Curve, protože tam naskakuje default DCC v GPB, ale platba se ztrhne v korunách a mohou se vymluvit na kurz Revolutu. Kolega zkouší reklamovat i takovouto platbu Revolutem, kdy mu to samo udělalo DCC v GPB, ale fakticky to ztrhlo koruny a ještě snad o víkendu. Nicméně v Polsku platit s DCC v Česku vydanou kartou lze, ale ten samý den s tou samou kartou musíte koupit ještě třeba kafe nebo něco, aby byl vidět ten "výhodný DCC kurz" a poslat to mailem na eService. Kvůli pár korunám se mi to zdá pracné, ale každý máme to měřítko někde jinde, tak třeba to někdo využije. Kdyby něco, mám někde i odkazy na ten formulář, co je třeba při reklamaci vyplnit.
tlamik5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakoubek61 15. 10. 2018 09:51

Další dotaz pro znalé.
V sobotu jsem platil svoji útratu v restauraci Curve kartou a po zaplacení jsem zjistil, že jako podkladovou kartu mám nastavenu AirB. Doma jsem tedy na tuto transakci použil funkci GBIT a převedl transakci na KK HB.
Dotaz zní: Jak dlouho trvá než se vrátí stržená (dosud nezúčtovaná) částka na AirBank a stržení této částky z HB ?

Díky za vaše reakce.
jakoubek61
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod treborit 15. 10. 2018 10:26

Castka je strzena z cilove karty vetsinou okamzite, vraceni penez zalezi na prodleve od uskutecneni platby, je-li platba zauctovana nebo ne. Pokud zaplatis Air a do par minut prevedes jinam, pak se platby vyporadaji v radu minut/vterin. Pokud je prodleva vetsi a Air to zauctuje trva to cca 3-5dni.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 15. 10. 2018 10:28

Mně třeba v Hello Bank visí blokace po provedení GBiT z podkladove KK Hello Bank na jinou už 10 dní.:-( Už jsem do Hello Bank i psal ale bez odpovědi. U jiných bank to je kolem 3 dnů.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 15. 10. 2018 10:50

Mám pocit, že v Hello bank mají s blokacemi problém obecně. V září jsem objevil blokaci, u které jsem si nebyl jist původem. Blokace ani po měsíci neexpirovala. Volal jsem do banky, ať mi řeknou název obchodníka a datum expirace blokace. Ani jednu věc nedokázali dohledat a když jsem trval na svém, tak tu blokaci raději ručně smazali. O něco dříve jsem řešil podobný problém s nepovedenou platbou Alza kartou v Alze přes speciální bránu. Opět: peníze byly blokovány dlouhou dobu a až po mém telefonátu tu blokaci zrušili.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod jakoubek61 15. 10. 2018 11:04

treborit píše:Castka je strzena z cilove karty vetsinou okamzite, vraceni penez zalezi na prodleve od uskutecneni platby, je-li platba zauctovana nebo ne. Pokud zaplatis Air a do par minut prevedes jinam, pak se platby vyporadaji v radu minut/vterin. Pokud je prodleva vetsi a Air to zauctuje trva to cca 3-5dni.

Díky.
GBIT jsem prováděl asi hodinu po zaplacení. Platba je nezúčtovaná a stále visí v AirBank.
jakoubek61
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod octaviampi 15. 10. 2018 11:11

Curva podle vseho nekdy uplne se zpetnou transakci neni hbita. Co se Hellobank tyce, tak mne take blokace visela nejakou dobu. Zmizela bud nahodou nebo v souvislosti s telefonatem ohledne nesediciho zustatku.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 15. 10. 2018 12:02

jakoubek61 píše:
treborit píše:Díky.
GBIT jsem prováděl asi hodinu po zaplacení. Platba je nezúčtovaná a stále visí v AirBank.

Zajimave, do hodiny jsem to nezkousel, vetsinou si uvedomim, ze mam nastavenou spatnou podkladovku drive nebo je GBIT cilem transakce a to to provedu hned po platbe , takze je videt, ze okamzitou zmenu udela Curve jen radove v minutach. Ty blokace 10 dni a vice bych videl spise na vrub bank ..
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod trinchin 15. 10. 2018 13:42

Chtěl jsem dneska vybrat z ATM Monety Curve kartou (černá debit) a dostal jsem varování, že mi banka může naúčtovat poplaktek až 195 Kč k mému výběu, protože vybírám zahraniční kartou. Podkladovku jsem měl MC KK Unicredit Agip, měnu nastavenou CZK. V obavě o naúčtování tohoto poplatku jsem to zrušil. Prosím zkušené jestli v případě, že bych výber provedl, by se opravdu naúčtoval tento poplatek? Pokud ano, v kterých bankomatech v ČR, (v PL) tento poplatek nehrozí. Děkuji
trinchin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 15. 10. 2018 14:02

jo hrozi a nauctovali, jiz to tu probehlo nekolikrat
bezpecne jsou RB, ČS, Unicredit, ČSOB jen pozor na nabidku DCC
Airbank nevnucuje ani DCC
Curve oficiální ambasador imaginecurve.com
Curve promo kód: 7BGCX
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod tlamik5 15. 10. 2018 17:17

Máte někdo zkušenosti z různých bank, jak je to s internetovými platbami a MO/TO ? Mám Equa a FIO a u Equa si nastavím jakýkoli limit chci u NET a jiný u MOTOT, ale třeba u FIO toto nelze a prý je to spojené a nemůžu mít třeba MOTO na 0kč a NET na 1000kč. Nicméně, kartou Equa jsem na netu normálně platil a bez potíží, ale autentizace Curvy nešla dokud jsem nepovolil MOTO (asi, už si to stopro nepamatuju), nicméně měl jsem litr na net i litr na MOTO a Curva fungovala. Ale když jsem dal včera MOTO zpátky na nulu, tak dneska jsem Curvou nezaplatil, přitom NET limit jsem nepřekročil, takže prostou dedukcí jsem došel k závěru, že musím mít nastavený/povolený MOTO :(
Je to normální ? Je to bezpečné ? Jsem paranoidní ?
Dik
tlamik5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod alfas123 15. 10. 2018 17:52

Csob drzi blokacie 7 dni, ale obvykle to dobry obchodnik zrusi sam. CSAS drzi blokacie dlhsie, ale zabudol som presnu dobu.

MO/TO by som sa nebal. Ak reklamujes transakciu zadanu bez PINu, tak by to mali uznat do plnej vysky, ak zablokujes kartu v nejakej rozumnej dobe :-)
alfas123
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 15. 10. 2018 18:47

-- 15. 10. 2018 19:48 --

trinchin píše:Chtěl jsem dneska vybrat z ATM Monety Curve kartou (černá debit) a dostal jsem varování, že mi banka může naúčtovat poplaktek až 195 Kč k mému výběu, protože vybírám zahraniční kartou. Podkladovku jsem měl MC KK Unicredit Agip, měnu nastavenou CZK. V obavě o naúčtování tohoto poplatku jsem to zrušil. Prosím zkušené jestli v případě, že bych výber provedl, by se opravdu naúčtoval tento poplatek? Pokud ano, v kterých bankomatech v ČR, (v PL) tento poplatek nehrozí. Děkuji

A nehrozí u Unicreditu, že to opravdu zaúčtujou jako výběr hotovosti z kreditky?
Lafayette16
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor