Převod USD z PayPal do CZK

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlk56 12. 9. 2017 21:17

Ahoj!
Máte prosím někdo tip, jak co nejvýhodněji uskutečnit převod USD z PayPal na účet v CZK? PayPal má celkem vysoké poplatky za převod a směnu (nejdříve přeposlat na jinou USD "peněženku", jestli taková je?) Jedná se o částku blízkou 1000 USD (časem spíše více).

Díky za odpovědi.
vlk56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 9. 2017 14:12

PayPal umožňuje převod pouze a účet v rámci země, kde je registrován. Máš-li tedy účet registrován jako český, lze z něj převést pouze koruny na český účet. Pokud ho máš registrovaný jako americký, lze z něj pouze převést dolary na americký účet. V žádném případě nepřevedeš dolary na český účet.

Zbývá ti jen varianta konverze dle "zlodějského" kurzu PayPal na české koruny a pak převod na český účet :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vlk56 13. 9. 2017 16:31

Tedy existuje možnost založení US účtu z pohodlí křesla tady u nás? :) Nebo alespoň český účet, kde nebudu platit 100 Kč poplatek za příchozí mezinárodní platbu?
vlk56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 9. 2017 16:58

Ne, myslím PayPal účet (podvodem) se tvářící jako založený rezidentem USA.
Český účet v USD by ti stejně nepomohl, PayPal by na něj dolary stejně neposlal.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vlk56 13. 9. 2017 17:43

Nerozumím, v čem pomůže US PayPal účet. Stejně bych se snažil o převod na český účet. Hádám je jediné řešení mít v USA bankovní účet. Nebo by mohla fungovat služba typu Payoneer?
vlk56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 9. 2017 17:54

Přesně tak - jsou lidé, co mají účet v USA i v jiné zemi. Těm pak pomůže mít "americký" i jiný PayPal účet. Tobě by to nijak nepomohlo.
Zmíněnou společnost neznám.

Základní pravidlo je jasné - PayPal pošle platbu na účet pouze v zemi pro kterou je registrován a pouze v měně dané země.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Torns 13. 9. 2017 20:49

USD účet v USA lze přidat i do českého Paypalu.

Převod v rámci Paypalu je bez poplatku, pokud plátce zasílá platbu ze svého zůstatku v režimu "family&friends". Poplatek za směnu USD->Kč má být 2,5 % (v reálu spíš 2,6 – 2,8 % od středu).
Torns
Návštěvník

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor