Účty u více bank zvládne jedna aplikace - Wooow!

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrumSession 28. 9. 2017 20:50

Účty u více bank zvládne jedna aplikace
https://www.novinky.cz/finance/449371-u ... ikace.html
zajímavé do budoucna.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 29. 9. 2017 09:13

Plus nutnost kazde 3 mesicne obnovovat propojeni (dle clanku). A je otazka, zda to bude umet i dalsi veci typu export vypisu, aktivace karty, zmeny limitu. Aby pak clovek nedelal pulku veci tak a pulku tak. Ale pro nekoho vyuzivajiciho ucty fakt intenzivne to muze byt ulehceni.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mimonik 29. 9. 2017 09:34

Asi tak, ta omezena historie a neustaly opakovany overovani to dost zabiji.
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 29. 9. 2017 09:34

Tohle je dávno známo. Ve skutečnosti to asi moc použitelné nebude, jednak banky budou chtít přístup zaplatit, každé 3 měsíce to znovu autorizovat je opruz, bezpečnost aplikace napojené na všechny účty je nesmysl, každý OS a každá aplikace mají díry.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Rad68 29. 9. 2017 10:19

Hodláte to někdo využívat? Mě to prostě připadne jen jako zbytečný riziko navíc - víc účtů (u různých bank) mám právě proto, že když se mi někdo dostane do účtu u jedné banky a vybere ho, tak mám ještě další, o kterém vůbec neví (nebo pokud jsem si tam z daného konta něco přeposílal, tak to zjistí z historie, ale to je asi tak všechno a přístup tam nemá, aspoň ne hned). Kdežto tady se vláme do jedné aplikace a je po všem (že je to zabezpečený je mi fuk, určitě se tam nějak dostat dá, třeba i mou neopatrností, no a nějaký pojištění mi je taky k ničemu, pokud bych zrovna zůstal trčet někde v tramtárii). Je ale fakt, že nemám tolik peněz a kont, abych si to nedokázal zapamatovat/přihlásit se do víc bankovnictví.
Rad68
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Noxik 29. 9. 2017 11:39

Ja mam uctu celkem dost (na mistni elitu zase nemam), ale pouzivat to nehodlam, protoze ty vecne autorizace by mi zabraly vic casu nez bych usetril. Treba ucet s rocnim terminovanym vkladem bych 1x rocne pouzil a 4x autorizoval. O bezpecnosti bych radeji nemluvil, nekteri lide zde na foru jsou na jakekoliv snahy o zabezpeceni cehokoliv haklivi.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 29. 9. 2017 12:26

Jako nějakou mobilní aplikací bych to určitě nechtěl, ale kdyby to byla jen internetová aplikace s komfortem typu Fio a potvrzování přes nezávislý kanál, tak to bych bral. Jestli tam mám 6 účtu a měl bych jich 25, tak by to určitě zjednodušilo přehled a kontrolu. Způsob přístupu musím mít stejné napsaný, to si pamatovat nejde.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Mimonik 29. 9. 2017 13:04

Jako kdyby Fio nabidlo pripojeni uctu do jejich IB, tak bych do toho nejspis sel. Lepsi IB proste neznam.
Z bank, ale zatim vim, ze do toho pujde Air - proto taky to oddeleni aplikace na mobilu do dcerinky :)
Mimonik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod octaviampi 29. 9. 2017 14:26

Nechci to uz hen z principu.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 29. 9. 2017 16:12

Myslím, že to do toho budou chtít jít všechny banky, protože by jim jinak ujel vlak.

Z druhé strany to asi velká hitparáda nebude, když nejsou desetiletí schopné zprovoznit pořádné IB. Takže to spíš bude něco na způsob nového IB UCB nebo George, tedy nepoužtelné omalovánky s malým počtem funkcí, zato s cool grafikou a připojenými účty z jiných bank. Dost hrůzostrašná představa.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Noxik 29. 9. 2017 17:52

Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 13. 12. 2017 18:18

Příležitosti v IB již jsou. Připraveny na otevření svých účtů konkurenci už jsou ČSas, Fio banka a nová Banka Creditas. Ostatní banky se tím zatím oficiálně nepochlubily, unijní směrnice PSD2 dává termín do 13. ledna 2018. Banky totiž musí umožnit, aby do účtů jejich klientů mohla nahlížet také "třetí strana". Ta by pak - se souhlasem majitele účtu - za něj mohla třeba i zadávat platby.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků