Twisto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ROlda78 2. 1. 2019 11:05

qwertz375 píše:Lze pomocí Twisto Snap zaplatit částku vyšší než je přidělený úvěrový limit?

Úvěrový limit běžně zvýšit (přebitím) nejde*. Twisto nejde přebít, ani splácet průběžně ve smyslu, že si tam občas někdy nějakou částku pošleš. Lze jen uhradit po vyúčtování (či splácet). Jinak limity jsou z počátku velmi nízké, ale v podstatě během krátké doby (kdy je automaticky navyšují) se lze dostat na normální/použitelný limit. Příp. zájemcům (https://blog.twisto.cz/doporuc-twisto/) mohu doporučit, když tak SZ.
______
*Pozn.: Specifická situace nastane pokud je platba vrácena (v dalším měsíci). To se pak u tuto navýší limit. Ale jestli v jedné platbě lze uhradit částku vyšší než je původní limit, netuším.
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noi2 2. 1. 2019 11:10

Které karty teď uznávají vratky na dobití Twista?
Počítám, že mBank eShop jen přes Curve. (?)
A ČEZ karta?
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 2. 1. 2019 11:40

KK RB
sice je to Prepaid, ale v případě Twista je to spíše úhrada, chová se jako KK
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomason87 2. 1. 2019 12:25

cz01 píše:Ano je to tak, začal jsem používat pro platby záloh na sociální a zdravotní + DPH, sdružených plateb energií, což dohromady hodí nižší desítky tisíc, což už s hotovou šablonou na platby je uhrazení a vyřízení otázkou malé chvilky.


jakým způsobem to sociální? to podle mě nevezmou ne?
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lungaj 2. 1. 2019 12:49

ROlda78 píše:Twisto nejde přebít, ani splácet průběžně ve smyslu, že si tam občas někdy nějakou částku pošleš.


Myslím, že s tím průběžným splácením nemáte pravdu. Jednotlivé nákupy/úhrady lze v aktuálním měsíci kdykoliv splatit, v prosinci jsem to párkrát úspěšně vyzkoušel.
lungaj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 2. 1. 2019 13:57

díky za rozšíření obzoru, to mi zatím unikalo (a chybělo)
ověřím, jakmile budu mít zaúčtovánu nějakou platbu
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz01 2. 1. 2019 15:02

Tomason87 píše:
cz01 píše:Ano je to tak, začal jsem používat pro platby záloh na sociální a zdravotní + DPH, sdružených plateb energií, což dohromady hodí nižší desítky tisíc, což už s hotovou šablonou na platby je uhrazení a vyřízení otázkou malé chvilky.


jakým způsobem to sociální? to podle mě nevezmou ne?


Vezmou, první platba byla už Twistem přijata a zaplacena, dělám to, jak mi tu někdo poradil přes excel šablonu na složenku typu A, tu najdeš snadno na netu a do ní jsem si vyplnil informace z trvalého příkazu, vyexportoval do pdf a nahrál jsem ho do snapu. To pdf se pak už jednoduše přes pár kliknutí znova nahraje na snap, takže je to v podstatě potom bezpracné. Jen jsem si dal bacha na konstantní symbol u složenky, tam byl jiný, než jsem měl v trvalém příkaze (našel jsem si info na webu ČSSZ, zdravotní pojišťovny a pro FÚ)
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 1. 2019 16:54

Konstantní symbol už nějakou dobu není povinnou náležitostí platby. Jinak ano, pro hotovostní platby (složenka) byl jiný než pro bezhotovostní platby.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod hannys85 2. 1. 2019 21:27

Přešli jste po půlročním využívání twisto účtu na účet zdarma anebo si každý měsíc nulujete poplatek premium účtu ? Zajímalo by mě, jak dlouho to budou tolerovat. Vždy chtějí něco napsat (zdůvodnění, proč jsem nezaplatil ten šílený poplatek) a dokonce na to potom odpoví. Nulový účet je bez karty, takže jediný smysl má teď nově jen při využívání toho Snapu. Platba kartou přes % KK už se poté v kombinaci s poplatkem 49 - 99 Kč nevyplatí.
Jinak jsem zvědav, zda když si člověk u nich službu zruší, tak mu ji budou v budoucnu schopni znovu aktivovat (třeba, když bude nějaká akce za založení).
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 3. 1. 2019 08:49

hannys85 píše:Přešli jste po půlročním využívání twisto účtu na účet zdarma anebo si každý měsíc nulujete poplatek premium účtu ? Zajímalo by mě, jak dlouho to budou tolerovat. Vždy chtějí něco napsat (zdůvodnění, proč jsem nezaplatil ten šílený poplatek) a dokonce na to potom odpoví. Nulový účet je bez karty, takže jediný smysl má teď nově jen při využívání toho Snapu. Platba kartou přes % KK už se poté v kombinaci s poplatkem 49 - 99 Kč nevyplatí.
Jinak jsem zvědav, zda když si člověk u nich službu zruší, tak mu ji budou v budoucnu schopni znovu aktivovat (třeba, když bude nějaká akce za založení).


Já jsem si vynulovat poplatek za listopad zapomněl a za prosinec jsem to udělal (s nějakým relativně dobrým zdůvodněním). Během ledna si to ještě nechám, počítám, že pak to ale zruším.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod qwertz375 3. 1. 2019 11:50

V případě, že kreditky nebudou vracet bonus za úhradu Twisto Snap, to tady zruší zřejmě všichni. :lol:

Tak nějak nechápu, jaký má tahle služba smysl. Vysoké RPSN, krátké bezúročné období, nadprůměrné poplatky, to vše zabalené do rádoby líbivého marketingu. Nebo v tom někdo vidíte nějakou přidanou hodnotu?
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod treborit 3. 1. 2019 12:02

Snap je dobra vec a moznost Split take. Zadarmo fajn, s poplatkem 49 jen pokud budou ostatni karty vracet (zaplati se tech 49 pomerne rychle ze Snapu).
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 3. 1. 2019 13:20

vi nekdo, zda aktualne vraci ze zaplaceni snapu CEZ karta?
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 1jorgos 3. 1. 2019 14:58

mate prosim nekdo vyzkouseno zda vraci:
1. RB mall 2%
2. mBank net 2%
3. Moneta business 1%
za uhradu Twisto snap? pri prime platbe? nebo musi byt zabaleno do Curve?
1jorgos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peter23p 3. 1. 2019 18:13

Mám radu pro někoho kdo twisto nemá. Založil sem si uživatelský účet ale nepotvrdil sem totožnost takže nedokončil registraci. Teď po měsíci mi přislo do mejlu tohle. Podle mne by to šlo skombinovat i s bonusem 300Kč.

Dobrý den ,

dokončete registraci Twisto účtu a získáte od nás bonus 800 Kč, které můžete využít úplně na cokoli. Navíc dostanete tarif Premium na 3 měsíce zdarma, bez závazků. Abyste mohli Twisto pořádně vyzkoušet.

Co s Twistem získáte?

unikátní platební náramek
složenky a vyúčtování můžete platit fotkou i e-mailem
možnost rozdělit si jakoukoli útratu s přáteli - i s těmi, kteří nemají Twisto
nejlepší kurz na zahraniční platby
cestovní pojištění pro celou rodinu
slevy a cashback u našich partnerů
800 Kč na začátek, abyste Twisto otestovali
peter23p
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků