Jak dlouho trvá převod EUR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod monca91 10. 10. 2017 19:52

Zdravím,
v pondělí 9.10. dopoledne jsem převáděla z Monety přes 100.000 EUR v individuální kurzu z korunového účtu. Platba šla na německý EUR účet. Z účtu se odečetla platba až odpoledne, v pozdních odpoledních hodinách mi v bankovnictví ještě vyskočil ,,poplatek korespondenční banky" asi 10 Kč. Kdy mohu očekávat, že platba dorazí na německý účet (Volksbanken Raiffeisenbanken). Děkuji.
monca91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 10. 2017 04:52

Nevím, jak přesně hovoří předpisy, ale naše platby po Evropě (odchozí i příchozí) v takovémto případě trvají do druhého pracovního dne. Dopolední platba přichází obvykle ten samý den. Ale nikdy jsem při SEPA platbě neviděl poplatek korespondenční banky, takže to nejspíš může záviset na konkrétní bance.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 10. 2017 05:08

Tak ta platba na 99 % nebyla zadaná jako SEPA, ale jako standardní zahraniční (a pokud by byla SEPA, tak by již na účtu příjemce byla - SEPA je max. D+1, ale spousta bank v eurozóně posílá ten samý den). Taková výše poplatku koresponční banky odpovídá zhruba za mezibankovní styk v Německu, takže platba by měla být už v euroclearningu a IMHO dojde příjemci cca. dnes (nevidím důvod, aby tam byl ještě nějaký další článek)...
fremantle
Inventář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků