mbank neautorizovaná transakce

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod petrahrazda 16. 10. 2017 22:15

Dobrý den,
mám dotaz, z mého účtu byly provedeny neautorizované platby, okamžitě jsem to nahlásila bance a zablokovala kartu, transakce v té chvíli byly pouze blokované, nikoliv uskutečněné. Banka ale odmítla navrátit peníze na můj účet. Transakce se jedna po druhé uskutečňují a mohje banka s tím nic nedělá. Je tento postup ze strany banky legální? Co mám dělat dál? jedná se o mBank

Děkuji
petrahrazda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod taylor729 16. 10. 2017 22:24

Pri reklamaci neautorizovanych plateb se vzdy ceka az se zauctuji a teprve pak se to resi, je to bezny postup. Jednalo se o internetove platby? Byly uskutecnene nekde v cizine? Pak bych se nebal vysledku reklamace.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 16. 10. 2017 23:04

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-284#p115

Odpovědnost poskytovatele za neautorizovanou platební transakci

§ 115
(1) Jestliže byla provedena neautorizovaná platební transakce, poskytovatel plátce neprodleně po té, co mu plátce neautorizovanou platební transakci oznámil,
a) uvede platební účet, z něhož byla částka platební transakce odepsána, do stavu, v němž by byl, kdyby k tomuto odepsání nedošlo,
b) vrátí částku platební transakce, včetně zaplacené úplaty a ušlých úroků, plátci, jestliže postup podle písmene a) nepřipadá v úvahu.
(2) Odstavec 1 se nepoužije, jestliže ztrátu z neautorizované platební transakce nese plátce.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod jutae 17. 10. 2017 03:11

Transakce jeste nebyla zauctovana, tak nebyla ani odepsana.
jutae
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 17. 10. 2017 05:52

Je neblokace prostředků taky „stav“, do kterého se to má vrátit?
fc70
Přeborník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků