Výhody pro klienty téže skupiny (např.ČS-Erste) v zahraničí?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rad68 30. 12. 2017 12:00

Čeká mě teď několik kratších cest do různých zemí, tak se chci zeptat, jestli máte někdo zkušenost, že by mu v zahraničí pomohlo být klientem téže skupiny (např. mBank v Polsku, RB v Německu, KB ve Francii, ČS v Rakousku, atd.). Našel jsem akorát že ČS má/měla? levnější výběry z bankomatů Erste v Rakousku apod., ale to mě tak nezajímá, bo to jde najít v sazebníku.

Třeba když mi ukradnou kartu, bude mi třeba Polská mBank ochotná vydat/půjčit hotovost (za předpokladu, že ji na dané pobočce vůbec vydávají) i když mě tam v životě neviděli, ale můžou se podívat/zavolat, že mám dost peněz v České mBank? Nebo se mi jenom vysmějou jako komukoliv jinýmu?
Rad68
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delitzsch 30. 12. 2017 12:27

Pokud vím, nejsou výhody pro běžné fyzické osoby - nepodnikatele prakticky žádné. Ve skutečnosti žádné reálné propojení mezi bankami v rámci jedné skupiny neexistuje.
Je jenom pár výjimek, např. výhodné výběry z bankomatů skupiny Erste, výhodné převody mezi CZ a SK u některých bank působících v obou zemích. Z českého účtu můžete jednoduše vybírat na pobočkách v zahraničí v případě Oberbank, ale vydání náhradní karty nezprostředkují (jedná se o karty ČSOB). Německé Raiffeisenbanky nemají s českou RB vůbec nic společného, je jiný majitel. Účet u české RB ale nic nepomůže ani u bank téže skupiny v Rakousku, Polsku nebo třeba na Ukrajině. Nadstandardní servis funguje v případě regionální české Waldviertler Sparkasse Bank, kde se v rakouských pobočkách Erste Bank a Sparkasse mohou spojit telefonicky s českou bankou, ale jen během její pracovní doby (online náhled na české účty nemají).
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 12. 2017 13:28

UCB má výběry z jejich ATM v zahraničí bez poplatku.
drkarel
Inventář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků