Platební karta - dotaz ERA/ČSOB - problém

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 2. 2018 06:01

Chci se prosím zeptat ohledně platební karty.

Měl jsem doposud od Poštovní spořitelny ( ERY) platební kartu Debit Mastercard Basic, kde při veškerých bezkontaktních platbách bylo vždy on-line autorizace plateb. ( vždy se ověřovakla karetní blokace)
Za celou dobu nikdy nebyla offline transakce a při dočasné blokace nešlo kartou platit.

Teď jsem přešel k tzv. modré ČSOB a byla mě vydána karta VISA Classic - embosovaná. Kde u 2 obchodníků, kde jsem zatím platil byla při bezkontaktním placení provedena vždy offline transakce.

Jednoduše třeba kartou ERA ( poštovky) v Penny ráno on-line autoriazce a odpoledne kartou VISA již offline transkace a to ve stejném obchodě zhruba při stejné částce.

Banka na infolice tvrdí, že je to nastavením terminálu. Což se mi nezdá. jelikož je dle mého nastavení platební karty a tedy nastavení banky. Pak asi ještě závisí na preferenci terminálu a to je další pořadí.

Máte někdo zkušenost?

Vítě někdo bližší info, jak to skutečně funguje?
anonymni

Odeslat příspěvekod Lodgy 17. 2. 2018 07:28

Resis blbosti.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 2. 2018 11:40

Na tu tvoji geni(t)ální odpověď by můj děda řekl: "To mohl říct řetízek a telátko mohlo mlčet"...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 17. 2. 2018 19:40

Primárně karta rozhoduje o tom, co povolí a ne („CVM list“). Teoreticky, kdyby karta řekla, že transakce off-line bez PINu budou vždy odmítnuté, tak budou odmítnuté a terminál s tím nic nenadělá (teda pořád ještě bance může poslat transakci, ale ta to detekuje a mohla by ji v klidu odmítnout).

V praxi bude spousta karet mít na konci CVM listu něco jako „a když terminál říká, že nic jiného neumí, tak transakci povol i bez jakéhokoli ověření“, aby se dalo platit třeba na dálnicích mýto – a to obzvlášť když je karta embosovaná.

S embosovanou kartou je možné platit na imprinteru bez PIN a kompletně offline, takže zakazovat off-line platby bez PINu kontaktně nemá žádný smysl – kdyby byla karta ukradená, zakázat off-line platby by zvýšil bezpečnost naprosto minimálně.
fc70
Přeborník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků