PayPal platba nebo přímo kartou

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Denon01 21. 2. 2018 16:58

Zdravím, prosím někoho , kdo se vyzná a používá PayPal o radu.
Potřebuji zaplatit v UK v e-shopu £350,-.
Mám PayPal spárovaný s kartou u Unicredit, E-shop podporuje platbu PayPal i Mastercard co mám.
Po zkušenosti s menšíma platbama na Gearbest, Ebay, když jsem si pak strženou částku z mého účtu prodělil s cenou v USD, tak vždy mám kurz přes PayPal oproti ČNB o 1 kč více. Jednalo se o malé částky, tak jsem to neřešil, ale £350,- by to mohlo být možná ze 3 stovky.
Pak mohu zaplatit přímo Mastercard a to je bez poplatků za momentální kurz, ale zase nechci ukazovat údaje o kartě.

Je to normální, že si paypal přidá na kurzu? Nebo mám něco špatně nastavené.
Jak teda nejlépe zaplatit?

Díky
Denon01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lodgy 21. 2. 2018 17:48

Tema o paypalu tu je. Nastav si, aby platba probehla kurzem karty a ne kurzem paypalu.
http://superforum.zive.cz/viewtopic.php?p=11427507#p11427507
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 21. 2. 2018 21:17

o údaje se neboj a zaplať přímo UCB MC
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denon01 21. 2. 2018 23:11

retron: Myslíš teda zaplatit to přímo kartou od unicredit?
Právě že dost se straší, že pokud někam zadávám číslo karty...atd, tak to může být zneužito :hm
Denon01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 2. 2018 00:02

Pokud chceš ještě trochu ušetřit a přitom neplatit "vlastní" kartou, tak to ještě můžeš prohnat přes Revolut - po zaregistrování získáš bez dalších nákladů virtuální kartu, kterou můžeš použít pro platbu. Nejprve si nakup těch 400 € přes službu europlatba.cz za relativně rozumný kurz aktuálně snad kolem 25,58 (objednávat během pracovní doby) a nech si je poslat na svůj IBAN, který získáš po zaregistrování na Revolutu a až platba dorazí, tak si směn na potřebnou částku (akorát to nedělej přes víkend, kdy je tam navíc přirážka 1 % - ale to bys stejně nestihl - i pokud bys sis eura nakoupil zítra, tak platba z UniCredit dorazí do EasyChange v pátek, oni platbu vypořádají na konci dne, kdy i odešlou eura a ty na Revolut dorazí nejdříve až následující pondělí)...

Vůči kurzu od UCB při přímé platbě kartou by to mělo udělat rozdíl přes nějakou tu stokorunu a pár eur by ti ještě mělo zbýt (pokud je to požadované zboží za přesnou částku)... ty už pak dle potřeby použij na jiný nákup nebo si třeba směň zpátky na koruny za kurz poblíž středu).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Denon01 22. 2. 2018 00:32

Díky za radu, ale nevím jak bych to zvládl ten postup. Hlavně potřebuji zaplatit přesně 349 liber v Londýně. Tak proč eura? Jo jako že bych si to převedl na tom revolutu na libry......
Eshop má paypal i mastercard kterou mám u unicredit a mám jí i párovanou s paypalem.
V paypalu jsem si už změni v corvensions options na
Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

Tak dumám kolik by mi to asi strhlo když potřebuji zaplatit 349 liber.
Denon01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod retron 22. 2. 2018 09:39

tak záleží jak rychle to potřebuješ zaplatit
úplně nejlepší i do budoucna by bylo požádat u UCB o kreditku, ale pozor musí to být MasterCard, která má kurzy MC, měl bys mít předschválený limit minimálně 20tis.
To oni straší, pže za to ručí oni, pokud to není ultrapochybný obchodník, tak se toho neboj, navíc, u UCB lze telefonicky zamykat platby po internetu zdarma.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denon01 22. 2. 2018 22:36

Ještě se zkusím poptat jestli by přijal eshop platbu z transferwise.com nebo western union :hm
Denon01
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků