Kreditní karta kamaráda

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Hlubovec 2. 3. 2018 10:07

Dobrý den,
Vyskytl jsem se v dosti nepříjemné situaci. Neměl jsem peníze na svojí kreditní kartě, ale měl jsem peníze na ruce. S kamarádem jsme vsázeli na stránce Chance.cz . On řekl, že na své kreditní kartě má dost peněz a tak, že mi tam dá peníze a já mu je dám na ruku a tak se taky stalo. Přidal svou kreditní kartu na můj účet od Chance a dobil peníze. Ovšem asi po necelém měsíci mi došel E-mail ve kterém je psáno: "na základě zákonem stanovené kontroly platebních prostředků na Vašem uživatelském kontě Vás žádáme o doložení vlastnictví platební karty ***********." bohužel tato karta není moje, tak nemůžu doložit vlastnictví. Někdo nějaký nápad co a jak ?
Díky za odpovědi.
Hlubovec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 3. 2018 11:24

Pravdu?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Lodgy 2. 3. 2018 11:46

Pisemne cestne prohlaseni od kamarada, kde uvede, ze s platbou souhlasil a kopii vypisu z karty.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hlubovec 2. 3. 2018 11:52

Bude stačit když se s ním vydám na jednu z poboček od Chance ?
Hlubovec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lodgy 2. 3. 2018 11:53

To asi ne, predpokladam, ze v emailu je pokyn, kde to mas dolozit.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hlubovec 2. 3. 2018 11:54

Vážený/á pane/paní,

na základě zákonem stanovené kontroly platebních prostředků na Vašem uživatelském kontě Vás žádáme o doložení vlastnictví platební karty *****************.

Vlastnictví můžete doložit jedním z následujících způsobů:

1.Skenem/fotografií přední strany Vaší platební karty. Potřebujeme vidět jméno držitele, datum platnosti, prvních šest a poslední čtyři číslice karty.
2.Výpisem, na kterém uvidíme že účet, ke kterému je karta vydána, jednoznačně patří Vám a na kterém bude viditelná také transakce u Chance s podrobnostmi.
3.Návštěvou pobočky vybavené skenem. Jejich seznam naleznete na stránce https://www.chance.cz/pobocky, kde si nastavíte filtr pobočky vybavené skenem.
Za všech okolností dbáme na bezpečnost Vašich údajů, proto nám v žádném případě neposílejte zadní stranu platební karty či její celé číslo. Zamaskujte je např. útržkem papíru.

V případě dotazů kontaktujte zákaznickou podporu.
telefon: +420 233 090 831
e-mail: info@chance.cz

Chance

-- 2. 3. 2018 12:57 --

Prostě chcou po mě vidět přední stranu karty a výpis. Ani k jednomu nemám přístup..
Hlubovec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lodgy 2. 3. 2018 12:01

Mylis se, bud kartu nebo vypis, nechteji oboje. Kdyz to meni tvoje, tak logicky potrebujes dolozit i souhlas vlastnika, napr. cestnym prohlasenim.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hlubovec 2. 3. 2018 12:02

Ok, dneska se s ním domluvím ať my podepíše čestné prohlášení a půjdu to odevzdat na pobočku. Takhle nějak to půjde ne ?
Hlubovec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lodgy 2. 3. 2018 12:08

Cestne prohlaseni a vypis by melo stacit. Uvidis no.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hlubovec 2. 3. 2018 12:11

ok, díky moc za radu.
Hlubovec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr.D 2. 3. 2018 12:13

Nejjednodušší by bylo zavolat na ten telefon a domluvit se s nimi.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlubovec 2. 3. 2018 20:07

A co kdybych to prostě ignoroval, co by se mohlo stát ?
Hlubovec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 3. 2018 20:11

To nevím, výpověď smlouvy? doživotní stop? nabonzování FAÚ? To šlo o tak vysokou částku?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Lodgy 2. 3. 2018 20:18

Zablokovali by jen ten hracsky ucet, vic ne.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 3. 2018 21:56

Hlubovec píše:Vážený/á pane/paní,

na základě zákonem stanovené kontroly platebních prostředků na Vašem uživatelském kontě Vás žádáme o doložení vlastnictví platební karty *****************.
Tak pokud ti to napsali přesně takhle, tak není důvod neříct přesnou pravdu - na debilní dotaz existuje jen debilní odpověď.

Na několika kartách, co mi kdy prošly rukama byl třeba text "Vlastníkem této karty je banka XY, a.s. Karta může být použita oprávněným držitelem, zneužití je trestné, při nálezu vraťte bance... bla bla."

A klidně bych jim tu kartu ze zadní strany, kde je ten text i vyfotil (se začerněním CVC). To by jako důkaz o vlastnictví, co kdo chce musí stačit. Ty žádnou kartu vydanou jakoukoliv bankou pod licencí karetních asociací podnikajících u nás nevlastníš - nejde to...
fremantle
Inventář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků