Modrá pyramida a souhlas se zpracováním osobních údajů

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kacer Skrblik 16. 3. 2018 16:49

Před několika lety jsem si zřídil stavební spoření u Komerční banky (KB). Dnes mi volala paní z Modré pyramidy (MP). Tedy ne z KB, což mi připadá trochu podezřelé, i když si uvědomuji, že KB je výhradním akcionářem MP. Sdělila mi, že kvůli novým nařízením EU ohledně zpracování osobních údajů je nutné, abych se urychleně dostavil na některou pobočku MP a podepsal tam souhlas se zpracováním svých osobních údajů. Přiznám se, že se mi do toho vůbec nechce. Navíc nechápu, proč bych měl jezdit na pobočku MP, když jsem smlouvu o stavebním spoření uzavřel s KB. Nejraději bych to ignoroval, ale nevím, k čemu by to mohlo vést. Mohl by mi, prosím, někdo vysvětlit, co by se mohlo stát, pokud ten souhlas nepodepíši?
Kacer Skrblik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 3. 2018 17:06

To Ti nevysvětlím, ale tak před 14 dny jsem dostal SMS stejného znění ... a sejřím na to. Počítám, že smlouva tím padnout nemůže, nakonec v takovém případě by mě nejspíš museli v tomto směru poučit. Že Ti volají z MPSS je celkem pochopitelné, protože s nima máš nejspíš smlouvu, takže ji spravují. Už jsem pár telefonátů od "poradců" z MPSS měl a vždy jim šlo jen o to, aby mi narvali něco z produktů skupiny KB. Pokud by skutečně potřebovali obnovit nějaký důležitý souhlas, pak by jistě přišli na klientsky přívětivější způsob ... ale co chtít od ústavu, který doteď nemá nějaké omezené IB pro stavebko, není schopen zaslat výpis mailem ... Upřímně řečeno, jistě jde o osobní údaje, jejich evidenci a užívání. Pokud musí evidovat něco ze zákona, k tomu souhlas nepotřebují, souhlas k marketingovým účelům jim dávat nehodlám, a nic nad rámec zákona neposkytují (např. ty výpisy na e-mail, což může být zrovna osobní údaj, který by nemusel být evidovatelný ze zákona).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod jerry666 16. 3. 2018 18:23

Je to kvůli GDPR, chce to teď každá druhá banka. Myslím, že se nic nestane, když se to nepodepíše.
jerry666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 3. 2018 19:48

Přesně tak, další výmysl tupých hlav, absolventů zhovadilých nesmyslných studií, z EU. GDPR, které bude stát banky, pojišťovny i další instituce stamilióny, a kdo to nakonec zaplatí? Zákazník, že? BTW odborníci jsou na takové úrovni, že IP adresa je osobní údaj...

@ jerry666: Stane se to, že ti kvůli tomu, žes to nepodepsal, vypoví smlouvu. Chceš se vsadít?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 3. 2018 20:05

Tak to už se těším, jak stavební spořitelna vypoví smlouvu. :D
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 16. 3. 2018 20:44

Minimálně v tuto chvíli by vypovězení smlouvy hrozit nemělo, nová smlouva už bez podepsaného souhlasu ani nejde uzavřít (samozřejmě je možnost odmítnout udělení souhlasu, ale i tak je nutné to podepsat)

Ke starým smlouvám bude snaha to doplnit, teoreticky se může stát, že se bez podepsaného souhlasu nebude moct poradce (bankéř) podívat na podrobnosti vaší smlouvy (zůstatek atd.)

Proč se ozvala Modrá pyramida je naprosto jasné, Modrou pyramidu vlastní právě Komerční banka a komerční banka není stavební spořitelna, takže komerční banka nemůže mít vlastní stavební spoření a proto zprostředkovává uzavření stavebního spoření pro svou vlastní stavební spořitelnu = pyramidu, takže přestože jste to kdysi uzavíral na pobočce KB, tak určitě je to smlouva s MP
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Komerční banka 20. 3. 2018 10:00

Hezký den,
jak správně píše jerry666, týká se to GDPR. Vzor dokumentu je na https://www.kb.cz/getmedia/f7b59f95-90a ... ucely.aspx.
Souhlas se vyjadřuje vůči celé skupine KB, kam spadá mimo jiné i Modrá pyramida. Účelem zpracování osobních údajů se rozumí nabídka produktů a služeb poskytovaných členy Skupiny KB a spolupracujícími
třetími stranami, a to i prostřednictvím elektronických kanálů, dále marketingové zpracování, analýzy a profilování s cílem přizpůsobit naši nabídku Vašim potřebám a zkvalitnit poskytované služby.
Nová legislativa začne platit 25.5.2018. Pokud do té doby souhlas nepodepíšete, nebudeme Vás moci oslovit s těmito personalizovanými nabídkami. Chápeme, že vážit cestu na pobočku jen kvůli podpisu se Vám nechce, k podpisu Vás vyzveme v okamžiku, kdy na přijdete na pobočku třeba kvůli jinému požadavku. Zda souhlas udělíte je čistě na Vás, rozsah a účely využití Vašeho souhlasu jsou podrobně rozepsány v dokumentu na linku výše. Hezký den. Komerční banka.
Komerční banka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Komerční banka 20. 3. 2018 10:00

Hezký den,
jak správně píše jerry666, týká se to GDPR. Vzor dokumentu je na https://www.kb.cz/getmedia/f7b59f95-90a ... ucely.aspx.
Souhlas se vyjadřuje vůči celé skupine KB, kam spadá mimo jiné i Modrá pyramida. Účelem zpracování osobních údajů se rozumí nabídka produktů a služeb poskytovaných členy Skupiny KB a spolupracujícími třetími stranami, a to i prostřednictvím elektronických kanálů, dále marketingové zpracování, analýzy a profilování s cílem přizpůsobit naši nabídku Vašim potřebám a zkvalitnit poskytované služby.
Nová legislativa začne platit 25.5.2018. Pokud do té doby souhlas nepodepíšete, nebudeme Vás moci oslovit s těmito personalizovanými nabídkami. Chápeme, že vážit cestu na pobočku jen kvůli podpisu se Vám nechce, k podpisu Vás vyzveme v okamžiku, kdy přijdete na pobočku třeba kvůli jinému požadavku. Zda souhlas udělíte je čistě na Vás, rozsah a účely využití Vašeho souhlasu jsou podrobně rozepsány v dokumentu na linku výše. Hezký den. Komerční banka.
Komerční banka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 20. 3. 2018 10:23

Mělo to být opatření na zvýšení ochrany osobních údajů, místo z toho v českém prostředí stává parodie, protože každý chce podepsat souhlas, že si v podstatě s vašimi údaji může dělat, co chce, včetně předávání komukoli za jakýmkoli účelem. V rámci této prasárny se Vás ještě snaží někam táhnout, případně táhnout v případě, že se nechcete práv vzdát úplně, anebo vám při tom pohrozit, co všechno vám hrozí, když nepodepíšete. Hnus.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 3. 2018 10:31

Jo, takže velmi naléhavá SMS ve znění poplašné zprávy jen proto, aby KB mohla své klienty otravovat a cpát jim produkty, který nechtěj. Fakt tuto cestu považujete za vhodnou? Škoda se rozčilovat nad takovou havětí.
Mmch, odhlédneme-li od účelu a "nutnosti" souhlas podepsat, pak je tu ještě nepříliš proklientský přístup. Jsou tu ústavy, které to zvládly plně elektronicky.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod audiobullys 20. 3. 2018 22:14

Nejlepší je jak máj všichni ten souhlas stejnej, získávání dat ze sociálních sítí- to už vidím podruhý. Já tydle souhlasy zásadně dávat nebudu.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 21. 3. 2018 07:01

Volala mne pred cca pul rokem GE. Pry ze se mam co nejdriv dostavit kvuli novemu podpisovemu vzoru. Horsi uz jsou jen podomni prodejci a ti, co ukradli databazi Brokerjetu a hraji si na vlka z WS.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kacer Skrblik 7. 4. 2018 07:24

Komerční banka píše:Hezký den,
jak správně píše jerry666, týká se to GDPR. Vzor dokumentu je na https://www.kb.cz/getmedia/f7b59f95-90a ... ucely.aspx.
Souhlas se vyjadřuje vůči celé skupine KB, kam spadá mimo jiné i Modrá pyramida. Účelem zpracování osobních údajů se rozumí nabídka produktů a služeb poskytovaných členy Skupiny KB a spolupracujícími třetími stranami, a to i prostřednictvím elektronických kanálů, dále marketingové zpracování, analýzy a profilování s cílem přizpůsobit naši nabídku Vašim potřebám a zkvalitnit poskytované služby.
Nová legislativa začne platit 25.5.2018. Pokud do té doby souhlas nepodepíšete, nebudeme Vás moci oslovit s těmito personalizovanými nabídkami. Chápeme, že vážit cestu na pobočku jen kvůli podpisu se Vám nechce, k podpisu Vás vyzveme v okamžiku, kdy přijdete na pobočku třeba kvůli jinému požadavku. Zda souhlas udělíte je čistě na Vás, rozsah a účely využití Vašeho souhlasu jsou podrobně rozepsány v dokumentu na linku výše. Hezký den. Komerční banka.


Děkuji za odpověď. Vzhledem k tomu, že o nabídku produktů a služeb, o marketingové zpracování, analýzy a profilování ani o personalizované nabídky nemám zájem, souhlas se zpracováním svých osobních údajů při své příští návštěvě pobočky nepodepíši.
Jen bych si chtěl aspoň takto neformálně postěžovat, že ta paní z MP, která mi telefonovala, se mě snažila přesvědčit o tom, že ten dokument podepsat musím. Dokonce na můj přímý dotaz, zda je to opravdu nutné, odpověděla, že ano.
Kacer Skrblik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 14. 4. 2018 19:27

Na formuláři KB jsou dvě možnosti- zaškrtnout souhlas a taky nesouhlas se zpracováním osobních údajů získaných na fcb, Instagramu LinkedIn včetně seznamu všech webu co jste navštívili na mobilu, tabletu, PC pro KB a jejich dceřiné firmy.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 30. 4. 2018 23:38

drkarel píše:. ale co chtít od ústavu, který doteď nemá nějaké omezené IB pro stavebko, není schopen zaslat výpis mailem ...


Proc by MO posilala vypis mailem kdyz to ho pekne nauctuje a jeste na tom vydela :)

Ale pry to jde vypnout, zasilani vypisu MP postou :)

Pak by ho meli zaslat zdarma, ne? Protoze nejaky zakon ukladal nejmene jednou rocne dorucit vypis.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků