Jak založit účet u mBank v Polsku ?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 1-Honza 20. 3. 2018 15:26

Zdravím, potřebuji poradit, řeším jeden problém a to jak postupovat při založení účtu v Polsku. Vybral jsem si mBank, protože mají účet bez poplatků a dá se založit on-line. Jen nevím co vše je potřeba a také jestli mi pak kartu pošlou do České republiky. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Důvodem proč chci účet v Polsku je, že rád nakupuji v polských e-shopech (výhodnější ceny),ale v případě reklamace a vrácení zboží mi nechtějí peníze poslat na Český účet.
1-Honza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Prologer 20. 3. 2018 18:33

Když jsem tam bydlel, tak jsem si ho založil. Musel jsem na pobočku a ukázat doklad o pobytu - např. Pracovní nebo nájemní smlouvu. Online to nešlo.
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rad68 20. 3. 2018 19:45

Ad doklad o pobytu - nájemní smlouva. A to jim vážně stačilo (když na to přijde, tak si nájemních smluv sepíšu dvacet, pochybuju že by nějak ověřovali, jestli jsem u někoho s běžným příjmením ve větším městě vážně uzavíral nějakou smlouvu)? Protože když jsem jeden čas zvažoval slovenskou mBank, tak výslovně psali (polsky neumím, takže nevím, co oni přesně mají v podmínkách), že u neobčanů SR chcou povolení k pobytu.

Plus se ještě tvářili, že jako autorizační telefon by brali jen slovenské číslo, takže tady bych měl být Honzou strach, že budou chtít polské číslo (pokud ho nemáš).
Rad68
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Prologer 20. 3. 2018 23:19

Už si to tak do podrobna nepamatuji, ale myslím, že povolení k pobytu jsem si snad v Polsku ani kvůli práci vyřizovat nemusel. V bance jsem pak ukázal buďto nájemní a nebo pracovní smlouvu, už si nepamatuju kterou, s sebou jsem měl obě.
Zakládal jsem si tam pak účet ještě i v Getinbank, kde mi jako expatovi dokonce hned nabídli nějaký superprémiový účet. A opět jim stačila jen nějaká ta smlouva.

Třeba v Německu jsem naopak v bance musel ukázat povolení k pobytu, které jsem získal na úřadě, kde jsem jim ukázal nájemní smlouvu (tam ani pracovní vidět nechtěli). Takže je to v každé zemi dost jinak.

Dobrý point s tím autorizačním číslem. V Polsku taky brali jen polské a teď jsem si tak vzpomněl, že jsem si ho zapomněl obnovit, tak mi asi propadlo :(
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mammooth 22. 3. 2018 19:57

Pokud jsi ochotný dojet do pl, tak mně v bank zachodni založili na pobočce bezpoplatkový účet jen na 2 cz doklady, s cz autorizačním mobilem.
Mammooth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 22. 3. 2018 20:27

S cz mobilem@ kde, díky
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mammooth 22. 3. 2018 20:36

Chceš vědět i konkrétní pobočku? Szklarska Poreba.

-- 22. 3. 2018 20:43 --

Ale dlužno dodat, že řidičák nejdřív nechtěli uznat. Vysvětloval jsem, že pas nemám (pas a občanka by prý byly bez problémů), tak si zavolali na pomoc ředitele pobočky a ten zavelel účet otevřít. S pasem a občankou je to tedy asi jistější. Jak je to podle oficiálních podmínek banky jsem nezkoumal.
Mammooth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 23. 3. 2018 11:46

Jo v Bank Zachodni - neseply mi ty malá pismena, sorry
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mammooth 23. 3. 2018 13:44

V pohodě. Mně se zas prvně nechtěl mačkat šivt. :-)
Mammooth
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků