Platba do 48h CZ -> DE

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod motley 31. 3. 2018 21:25

Ahoj,

Rezervuju si ubytování přes jednu německou cestovní agenturu a jejich proces rezervace mi připomněl v tomhle ohledu německou zaostalost.

Jde to, že po potvrzení rezervace který předpokládám v úterý budu muset do 48h uhradit zálohu. Je tam reálný riziko, že nebude možná online platba kartou (případně budou akceptovat jenom kreditku, kterou jsem před pár měs. zrušil)

Tak se chci radši na tenhle scénář předem připravit. SEPA platba trvá 3 dny, je tam nějaká rozumná (z hlediska nákladů) a rychlejší alternativa ? Už se mi to totiž kdysi stalo, ale tehdy jsem to řešil přes známýho v Německu, kterýho už tam nemám..

Předem díky za rady
motley
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Prologer 31. 3. 2018 21:56

Sepa je obvykle next business day. Z mých vyzkoušený tak cca 50 sepa (mezi cz, sk, de) to bylo vždy next business day.

Případně mám německý účet, tak bychom se teoreticky mohli nějak domluvit.
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 1. 4. 2018 09:19

Díky za informaci. Jestli platba zpravidla proběhne do druhýho dne, tak potom je to OK. Tímhle způsobem jsem platil do zahraničí snad jen jednou a už je to poměrně dávno, tak si nevzpomínám jak dlouho to trvalo a myslím, že jsem to snad ani nesledoval...
motley
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pobert 1. 4. 2018 16:19

SEPA platba je garantovaná D+1. Když ji v úterý do 15 hodin pošleš, příjemce ji musí mít nejdéle následující bankovní den.
pobert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ab84 1. 4. 2018 19:36

Jojo, německá cestovní agentura... Já rezervoval přes jednu největší "online" - ltur. Platil jsem to kartou a po půlhodině mi přišla odpověď, že mají bohužel vyprodáno. Holt v Německu stále funguje jen telefon a fax. Takže se měj na pozoru, ani po zaplacení zálohy nemáš vyhráno.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod motley 1. 4. 2018 20:20

Kdyby nebyli o 50 tis. levnější než booking, tak se na to vykašlu, ale takhle mi to za pokus stojí :-) Když to nevyjde, tak alternativy mám, sice ne s tak dobrým poměrem ceny / lokality / kvality, ale co už...
motley
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků