Výběr kreditní karty

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fagot 8. 6. 2018 14:08

Aktuálně mám od RB kreditku převedenou z Citi. Postupně na ní zhoršovali podmínky a teď po zpoplatnění inkasa trpělivost došla. Navíc neumí NFC takže musím platit kartou jako v nějakém filmu pro pamětníky ;-) Prosím o radu která kreditka je pro mě nejlepší (kritéria seřazena dle důležitosti)

Kreditní karta by to měla být kvůli službám, které kreditku vyžadují (některé hotely, půjčovny...). Vždy splatím v bezúročném období (je mi jedno, jaký úrok tam je).

1) co nejnižší poplatky při obratu 5000+ včetně automatického inkasa plné splátky a notifikaci o provedené platbě (SMS nebo pomocí aplikace)
2) android pay nebo vlastní android app pro NFC platby (nebo alespoň info, že to brzy zavedou)
3) mastercard (jiné karty mám VISA a ta mívá občas problémy jako nedávno nefunkčnost celý den -> je lepší diverzifikace)
4) pro platby v zahraničí rozumné kurzy. nemusí být top ale aby tam nebyly nějaké šílené přirážky
5) bonusy/vratky

Předem děkuji za rady. Snad nežádám nemožné ;-)
fagot
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fagot 8. 6. 2018 15:26

Zatím mi to vychází na mBank kde je poplatek za inkaso plné splátky ale při 1% vratce se to vsákne a také nevidím info, zda mají notifikace a info k 4) ale ostatní podmínky to plní
fagot
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Suky. 8. 6. 2018 15:51

info k 4) mBank má suverénně nejhorší kurzy v republice. A to tak že výrazně.
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 8. 6. 2018 16:22

přesně tak, cca 5% spread
karty RB nejdou zase tak špatné, jejich akceptace venku je vic než nadprůměrná, splátka do hodiny, online blokace atd.
kvůli kurzům buď KK MC UCB anebo KK hello, ale ty zas neberou vsude a ne kazdemu ji schvali
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubik2 8. 6. 2018 16:29

Protože chcete platit mobilem, tak ještě připadá v úvahu Moneta. Karta může být zdarma, na zahraničí zapomeňte, v tuzemsku občas mají slevové akce. Ale to má i RB.
Osobně mám Moneta Mastercard Gold, vedení zdarma (z akce), inkaso 100% zdarma,vratky žádné.
Nynější kreditky mají nějaké vratky a podmínky, to si musíte nastudovat.
Už léta používám vícero kreditních karet, každá nabízí něco jiného, třeba pojištění věcí 3 rok,cestovní pojištění, salónky atd.
Naopak by se hodilo něco zahraničního(kreditka v EUR?), to teď řeším (debetní) Revolut kartou bez výhod, ale s dobrými kurzy.
lubik2
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků