výběr hotovosti v Gruzii co nejlevněji

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod goropes 2. 7. 2018 07:57

Ahoj, pojedeme do Gruzie a potřebuju vybrat hotovost asi 1600 GEL/lari z bankomatu s co nejlepším kurzem.
Máme ve skupině několik Revolut karet, Curve, Hello kreditku a hromadu dalších méně zajímavých karet.
Nevýhodou je přílet uprostřed víkendu a nutnost výběr udělat v neděli, pak jedeme na 14 dní do hor.

Revolut: o víkendu bohužel dává přirážku, podle posledních testů to vypadá na +1,5%
Podúčet v GEL a možnost konverze v jiný den předem není možná.

Curve: nejlépe asi vychází zvolit Hello kreditku a tak nastavit přímo měnu GEL.
Zde ovšem možno jen ekv.200GBP/1 curve účet.
Případně přehodit kartu na další účet (máme ve skupině 4 Curve karty, ale jen 1x Hello).
Nevím, jestli při přehození nevznikne nějaký problém s jejich security check enginem, nemáte zkušenost?
Případně nechat v Curve účtu jakoukoliv kartu v CZK a Curve by to měla převést kurzem střed + 1%.
Máte tuto možnost vyzkoušenou?

Napadají vás jiné možnosti jak získat hotovost za dobrý kurz?
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod čulibrk 2. 7. 2018 08:37

Mně přidání Hello KK do Curve trvalo 3 dny než jsem v IB Hello viděl kód, který je nutný vložit do aplikace Curve při zavedení nové karty. Takže odhaduji, že nejlepší bude vybrat ekv. 200 GBP přes Curve s podkladovou Hello KK a zbytek Revolut.

EDIT. Ale teď jsem koukal do Curve a tam GEL je "not supported currency". :hm, takže tam bude zřejmě nějaká přirážka, to si zjisti jaká.
https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... ill-I-pay-
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků