Povinné obraty na platebních kartách - řešení

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 31. 10. 2018 18:15

peter23p píše:Aha nevěděl sem že RB už CK neuznává jako internetovou platbu. A obejít to přes curve je taky blbost protože tam taky nepůjde malka navázat. A Google pay taky RB ještě nepodporuje.


Nejde o to, jestli ji uznává jako internetovou platbu, ale odměnu za dobíjení předplacených karet má RB přímo ve výlukách.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod smajlik2 2. 11. 2018 06:54

tomaslany píše:Zatim vyhravam 8-) tak nesejckuj :D sazkami jsem protocil kolem 800000 Kc a jsem tak 40000 Kc v plusu o<:) .

Trochu hazardu mi neuškodí :-) Přes jakou sázkovku sázíš?
smajlik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomaslany 2. 11. 2018 06:55

Sazka
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod smajlik2 2. 11. 2018 07:13

Máš statistiku kolikrát si vsadil a kolikrát to vyšlo?
smajlik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomaslany 2. 11. 2018 09:50

Trikrat jsem vsadil live sazku za stavu 1:0 a trikrat vyhral.
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod barnyss 15. 11. 2018 22:16

PatrikChrz píše:To já zase dobil 8 Kč na Regiojet (5 x 1 Kč Air a 3 x 1 Kč Equa). U Air to už ani nechtělo autorizační SMS :)

To nabíjíš kreditovou jízdenku? Z té se to asi nedá vrátit zpět na svůj účet.
https://www.regiojet.cz/akcni-nabidky/akce-autobusove-vlakove-jizdenky-regiojet-kreditova-jizdenka.html
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 16. 11. 2018 08:59

No dá se to jednou za čas projet.. :lol:
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 11. 2018 07:32

Přesně tak, platnost kreditu je neomezená a cca jednou do roka stejně někam jedu.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 17. 11. 2018 08:26

tady vidíte důsledky :D
Obrázek
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 17. 11. 2018 08:31

Netušíte někdo, jaké náklady (zisk) má banka a jaké RegioJet na převod peněz z bankovního účtu pomocí karty na RegioJet?
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 17. 11. 2018 08:48

wit.cz:
Ty grafy jsou nějaké divné. Vychází z nich, že průměrná transakce je cca 1 milion korun.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 17. 11. 2018 11:18

jo ten pravej by asi měl bejt v milionech pak by to dávalo větší smysl
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 17. 11. 2018 13:48

No možná že to milion překvapivě hodí. Řetězec má denní tržbu 28 mega, autosalon 4 mega, škodovka 400 mega při 1000 autech denně , jestli 300 pošle dodavatelům , 125 milionů přijde ČEZu za den průměrné , mobilní operátoři taky něco.plus ještě do toho průměru spadnou dividendy do zahraničí 400 mld za rok a ty odcházejí celý v jedny transakcí třeba 10 mld,4 mld je jedna platba .
Je to jen průměr a díky temdle platbám je to zkreslený
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 17. 11. 2018 17:02

audiobullys:
Ta čísla jsou opravdu dobře. Důvod tak vysoké průměrné částky je ale jinde, než odhadujete. Do těch čísel jsou započteny všechny mezibankovní transakce, tedy i to, že banky ukládají každý den "na noc" stovky miliard do ČNB a ona jim je druhý den vrací.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 17. 11. 2018 23:38

tím pádem mě vyšlo, že posílaj 70 procent toho co maj na vkladech.pár drobných mld pošlou lidi a firmy a zbytek banky do 2,4 bilionu Kč.

-- 18. 11. 2018 00:06 --

MirekM. píše:Netušíte někdo, jaké náklady (zisk) má banka a jaké RegioJet na převod peněz z bankovního účtu pomocí karty na RegioJet?

banka nějaký zisk má, proto by některé banky nenutili platit lidi kartou povinně.
regiojet má něco jako platební terminál u obchodníka, akorát je to brána a tam je to dle smlouvy.
obchodník má od nějaké banky terminál a jsou různé typy smluv
1. platí třeba 1,5 -2,0 procenta z každé transakce
2. platí stanovený paušál měsíčně když má menší objem tržeb.
3. platí pár stovek paušál a k tomu třeba pod procento z každé transakce.

a podobně nastavený to můžou mít eshopy s různými platebními bránami , regiojet to má přes global payments europe a otázka jak si nastavili smlouvu
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků