Účet v EUR s možností vkladu hotovosti

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cocomoon 21. 7. 2018 11:19

Ahoj,

chtěl bych se zeptat kde si nejlépe založit účet v EUR s možností vkladu, s nějakým rozumným úrokem a platební kartou, kde bude rozumná taxa za výběr mimo EU.

Mám airbank a tam byto bylo super. Výběr je spoplatněn 100kč, což je akceptovatelné, a na spořícím účtu 0,8% bez omezení. Jen to má drobnou vadu, co jsem se dočetl, nelze u airbank vkládat eura v hotovosti.

Dostávám totiž diety v eurech a když jedu na služebku, tak třeba sebou táhnu přes 2000€ v hotovosti, což se mi moc nelíbí. Pak bych to chtěl využívat na platby kartou při dovoléné po evropě. A další důvod je, že mi takhle eura leží v šuplíku. Aspoň nějaký úrok je lepší než nic.
cocomoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DrumSession 21. 7. 2018 13:31

Ve FIO si založíš EUR účet (na účtu musí zůstat minimálně 10 EUR) a vložíš hotovost na pokladně
i) Vklad nebo výběr hotovosti v EUR nebo USD měně na pokladně banky (nejmenší přípustná nominální hodnota platidla je 5 EUR, resp. 1 USD) => 0,5 % z objemu min. 75 Kč max. 250 Kč
A pak finance přesuneš (standartní europlatba za 20 Kč), z FIO do AIR a budeš je mít v tvé zaběhlé a oblíbené AIR.
Celkem tedy přesun 50tKč za 270 Kč - je to přijatelné?
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cocomoon 24. 7. 2018 07:06

Díky,

zajímavá možnost.
Jen otázka, proč doporučujete přeposílat do air bank a nenechat peníze ve FIO? Jen kvůli tomu, že jem zvyklý, nebo má fio špatné podmínky pro výběry mimo EU?
cocomoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Suky. 24. 7. 2018 08:11

FIO nejspíš nemá skoro žádné úroky.

Pokud bys nevyžadoval úroky ideální by byla Erste Premium - vklad hotovosti zdarma, výběry ve světě (tedy spíše v Eurozóně) také.

Doplněno:
A pokud bys byl blízko hranic nebo často pobýváš na Slovensku je dobré také slovenské FIO.
Vklad hotovosti zdarma a k tomu myslím zdarma 1 výběr všude.
Suky.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 7. 2018 09:11

Air Bank již notnou dobu slibovala ve svých vkladomatech podporu eurobankovek, nicméně zatím k tomu nedošlo. Pokud to někdy bude umět, tak by dávalo smysl si připlatit za měsíční paušální poplatek 100 Kč Velký tarif, který by už obsahoval prakticky vše potřebné v ceně (SEPA platby, debetní kartu, výběry v eurozóně - ty jsou mimochodem v Malém tarifu zpoplatněny sazbou 25 Kč, nikoliv 100 Kč - takhle jsou účtovány výběry mimo EU).

Jinak se spíše přikláním k tomu, že na nějaké serióznější použití je takřka nutno mít účet v eurozóně - tohle by si šlo zajistit u nějaké technologické služby jako třeba N26, Revolut, bunq či Ferratum Bank, nicméně v případě požadavku na hotovostní vklady je lze vnímat poze jako doplněk.

Co se týče možnosti vkladů na území ČR (s ohledem na možnost další manipulace s prostředky), není toho moc - jedna z nejdostupnějších možností je dosáhnout na vedení eKonta Komplet u RB bez poplatku (oficiálně lze jen doporučením banky dvěma novým klientům), kde je pak v ceně multiměnový účet, 5 vkladů v měsíci (i v cizí měně) a 1 odchozí SEPA platba - tohle již dostačuje si peníze poslat na účet v eurozóně, kde pak s nimi lze nějak rozumně nakládat.

Podobně to bylo řešitelné u Expobank, kde u spořicího účtu v EUR (vedení bez poplatku) je v ceně 1 příchozí platba za měsíc a 1 odchozí za kalendářní čtvrtletí. Nicméně banka po uzavření většiny obchodních míst pobočky provozuje už jen v Praze na Václaváku a v Karlových Varech.

Specifickou možností by byl třeba spořicí účet v EUR u ČSOB (nebo běžný v rámci ČSOB Premium), kde si lze vkládat nejen na pobočkách, ale i na poštách přes platební doklad s kódem 95 (poplatek 20 Kč - jinak takhle si šlo kdysi vkládat i na účet ve Fio prostřednictvím sběrného účtu u ČSOB), ale další manipulace je problematická - "levné" odchozí platby v EUR za 9 Kč jsou možné jen vnitrobankovně a do slovenské ČSOB (šlo by si otevřít účet i tam a dostat se tak k možnosti rozumně někam platby posílat, ale pro dosáhnutí na vedení bez paušálního poplatku je nutno splnit komplikované podmínky - včetně obratu, plateb kartou i určitého zůstatku v bance).

V případě dalších bank se někde rovněž eura na účet dostat dají, ale zpravidla mají předražené odchozí SEPA platny nebo další manipulace je obtížnější...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod DrumSession 26. 7. 2018 18:54

Klidně si to nech u FIO. Dotaz jsem pochopil, že potřebuješ nějak dostupně vložit hotovost v EUR na účet u Air. Poplatek za hotovost má FIO vcelku příznivý (proti klasické 3-ce). Pokud bys jezdil na SK, tak to nakonec můžeš udělat (výběr/vklad) i na tamní FIO pobočce.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 8. 2018 08:47

A co Erste Premier? Tam by vklad EUR měl být zdarma, výběr v zahraničí také (a mělo by to jít přímo z EUR účtu) a platba kartou je taky zdarma.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peldak 21. 8. 2018 16:10

Pokud budu mít u NETELLERu účet v USD a budu chtít tyto peníze zaslat na účet u FIA, který je vedený v USD, lze tot provést. Skrill to neumí a vždy provádí konverzi do měna příslušné země, takže by mi to převedl do CZK a FIO pak zpět do USD, a to je mi k prdu. Otázka zní lze tot provést u Netelleru?
peldak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uphoun 15. 2. 2021 18:02

Ahoj.

Mam hotovost v EUR. Rad bych je dostal na EUR ucet - bud u FIO, nebo CSOB (Premium).

Vychazi mi to nejlepe (= nejlevneji = zdarma) zrizenim uctu u Creditas, vlozenim EUR a pak SEPA platbou na FIO/CSOB, nebo se pletu?

Je nejaka obdobna cesta pro USD? Tam asi bude problem (poplatky) se samotnym prevodem mezi Creditas a kymkoli jinym?

Diky!
uphoun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod baron84 15. 2. 2021 19:09

Moneta a jeji cizomenovy ucet v USD, vedeni zdarma, karta zdarma, vklad USD zdarma. Jen platba je potom 1% min. 220 Kč...
baron84
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 21. 3. 2021 16:27

Změnilo se něco v této oblasti?

Hledám, jako nutné podmínky:
  • Platební karta, platby kartou zdarma
  • SEPA platby zdarma
  • Nulové poplatky za vedení/držení účtu
Chtěl bych:
  • Výběry z bankomatu aspoň v eurozóně zdarma, primárně do řekněme 100€
  • Žádný minimální zůstatek
  • Slušnou šanci podpory instantních europlateb v dohledné době
A s nízkou prioritou:
  • Možnost vkladu hotovosti
  • Slušné ceny SWIFT plateb
  • Nějaké úročení (ha ha)

Moneta z toho vychází dost dobře, nebo asi Revolut (až na jejich nepředvídatelnost). Je tu nějaké výrazně lepší řešení?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod italik 21. 3. 2021 16:55

Nejlepší je ta Moneta
italik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yndezit 21. 3. 2021 17:20

Asi jo.
I když, pokud ji koupí Kellner, tak je otázka jak dlouho.
yndezit
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hgfdsa 21. 3. 2021 17:27

Koupil jen část akcií ne? Nemá většinu.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 3. 2021 18:27

Zatím, ale nevidím to nadějně, jde mu to celkem podle plánu.
drkarel
Inventář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků