Stavební spoření - státní podpora

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod meme1255 16. 9. 2018 21:14

Dobrý den,
je pravda, že se vklad vůči státní podpoře převádí? Tzn. když tento rok vložím 30.000, stačí mi další kalendářní rok vložit 10.000 a přijde mi tento i další rok 2000 od státu?

Děkuji za informaci :-)
meme1255
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filas81 16. 9. 2018 21:46

převádí se, jen je třeba vkládat každý rok min. 20 tis. k získání plné státní podpory
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod meme1255 16. 9. 2018 22:01

Tomu nerozumím. Když pošlu v roce 2018 30K a v roce 2019 10K, dostanu tedy dvakrát 2K podporu, nebo ne?
meme1255
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 17. 9. 2018 05:52

To jo. Ale pokud v prvnim roce vlozis 10 a 30 ve druhem, tak za prvni rok dostanes SP 1.000
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 9. 2018 06:59

Je to jednoduché: ta část vložené částky, na kterou letos nebyla státní podpora už uplatněna (nad 20 tisíc) se účetně využije v příštím roce či letech dalších. Internetové bankovnictví stavebních spořitelen typicky ukazuje položku nazvanou například "Základ pro výpočet státní podpory v akt.roce" či podobně. To co je z této částky koncem každého roku nad 20 tisíc jde na další rok. Částka neobsahuje jen vklady, ale třeba i roční poplatek (z částky se odečítá). Naopak úroky se přičítají, takže druhý rok už není pro max. SP třeba vkládat celých 20 tisíc, ale o něco méně (známá věc).
Také pozor na to, že tento automatický převod částky s nárokem na SP do dalších let funguje jen tehdy, pokud je smlouva celou dobu své existence, tedy už od zřízení, vedena jako smlouva s nárokem na státní podporu (to je volitelný parametr smlouvy, bez podpory to volí třeba ti, co mají na sebe smluv více a plnou podporu už vyčerpají vždy na smlouvu dřívější). Zřídit si nárok na SP až dodatečnou změnou smlouvy tomuto nepomůže. Takové smlouvy automatický posun zbylé částky pro nárok na SP do dalších let neumožňují, jak jsem četl. Smluv bez žádosti o SP ale jistě existuje minimum.
minarjo
Inventář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků