Richee (účet u Creditas)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 3. 2019 09:44

Navázat 1 kartu na různé účty umí třeba Unicredit. Např. se naváže na eurový účet a je-li na něm dost peněz, při platbě se strne částka z něj. Není-li, strhne se z korunového účtu.

Podobně (ale více propracovaně) to má Raifka.

Vždy jde ale o víceměnové účty. Nevím o bance, která by uměla 1 kartu navázat na dva korunové účty.

U Richee to je ještě o to složitější, že se tváří jako "samostatná banka", něco jako ČSOB a Poštovní spořitelna. Tam je také nepředstavitelné, že by karta byla navázána na jeden účet u ČSOB a druhý u Poštovnyk.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 20. 3. 2019 10:16

vpe píše:
Takze znova, ktera normalni karta promita v jednu chvili zustatky na vice ruznych uctech?


Takže znova, zůstatky na více účtech v jednu chvíli promítá RB, Equa, jak píše Patrik i UCB a pokud bereš jako nenormální Revolut a TW, tak i ty...
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PULPANM 20. 3. 2019 10:17

RB potvrzuji

-- 20. 3. 2019 10:18 --

vpe píše:
Kolem.jdouci píše:Tak to jsi toho ještě moc neviděl. Namátkou RB, Equa, Revolut...
Edit: Pro trotly typu milanBrno, samozřejmě lze na RB kartu napojit jen účet u RB (měnové složky), u Equa jen jejich účet v CZK, EUR a USD atd...


Reagoval jsem na postesk o tom, ze se do zustatku Richee karty (k richee uctu) nepromita zustatek z jinych uctu stejne banky...

Takze znova, ktera normalni karta promita v jednu chvili zustatky na vice ruznych uctech? Ok nejake virtualni karty mozna jako Revolut? Ale nejaka klasicka?

To je pravda, nemám na DK Richee zůstatek na SÚ Creditas, jen zůstatek na Richee kontu
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 20. 3. 2019 10:18

Pokud myslis rb tak multimenovy ucet je stale jeden ucet, s jednim cislem,
UCB jsem zrusil a kartu ani nemel, tak nevim.
Equa? Jak se to projevuje? Toho jsem si nevsiml, takze na equa debet karte mam soucet vsech sporaku i BU?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 20. 3. 2019 10:23

Je to multiměnový účet, na každé měnové složce máš ale přece různé zůstatky. U Equa nemáš součet BÚ a sporáků, ale součet BÚ v měnách CZK, EUR a USD, záleží ale, které si na tu kartu napojíš. Napojit BÚ a SÚ bohužel nejde nikde.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 3. 2019 11:00

Tak už se nehádejte. Jak jsem psal - navázat 1 kartu na více korunových účtů u nás neumí žádná banka, takže by se dalo říct, že mají pravdu i ti, kteří říkají, "že to nejde". Také nevím jestli některá banka umí zůstatek z více účtů "spojit". Tj. když nebude dost peněz ani na CZK ani na EUR účtu (ale dohromady ano) jestli platba proběhne

Jinak jak jsme se bavili o tom, že někdo doporučující kód má a někdo nemá, tak je to opravdu v aktualizaci aplikace.
Po kliknutí na ikonku človíčka v levém horním rohu přibude v menu další položka. Původně jsem tam měl jen "zapnout touch ID", "průvodce" a "poslat zprávu". Nyní přibyl čtvrtý řádek "pozvi a získej". Stačí na něj klinkout a objeví se kód (já mám 8 místný ve tvaru 4 čísla, mezera, 4 čísla).

Při cestě do zahraničí jsem si vypnul "automatickou aktualizaci aplikací" (používali jsme spolčenou SIM sdílenou přes Wi-Fi) a od té doby mi nejde zapnout - resp. i když je zapnutá, aplikace se samy neaktualizují ani když je mobil připojen přes Wi-Fi :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 20. 3. 2019 11:17

Kup si telefon (iPhone:-)

U te Equa ato funguje doufam tak, ze kdyz platim €, tak se to bere z € uctu... To by pak melo smysl, ale musim to explicitne povolit, sparovat, ze?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 20. 3. 2019 11:23

Ano, jednou se to spáruje a pak se platby a výběry v měně EUR strhávají z tohoto účtu.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 3. 2019 12:04

vpe píše:Kup si telefon (iPhone:-)

U te Equa ato funguje doufam tak, ze kdyz platim €, tak se to bere z € uctu... To by pak melo smysl, ale musim to explicitne povolit, sparovat, ze?

Pro mne je rozhodující klávesnice, takže jediný telefon, co přichází do úvahy je BlackBerry (aktuálně mi zaměstnavatel pořídil Key One.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 20. 3. 2019 12:37

Mne vyhovuje Iphone i bez klávesnice, ale BB jsem kdysi také používal.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 20. 3. 2019 13:45

To jeste ale nemel zavadneho Androida.

Btw k cemu potrebujes klavesnici patriku, kdyby sis vyzkousel iphone, tak to jde ovladat i hlasem pres hodinky ;-)

Muzes si to na mesic vyzkouset a jeste dostanes 2% za obratku na karte :-) Apple inzeruje bezplatne doruceni a bezplatne vraceni.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 3. 2019 13:52

Ne, fakt nechci diktovat text do telefonu na veřejnosti, dokud bude BB jediný telefon s klávesnicí, jsem jeho otrok. Navíc mi ho koupil zaměstnavatel (dostal jsem volnou ruku, ať si vyberu co chci, tak jsem si vybral, asi by neprošlo kdybych chtěl hned jiný).
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PULPANM 20. 3. 2019 14:56

vpe píše:To jeste ale nemel zavadneho Androida.

Btw k cemu potrebujes klavesnici patriku, kdyby sis vyzkousel iphone, tak to jde ovladat i hlasem pres hodinky ;-)

Muzes si to na mesic vyzkouset a jeste dostanes 2% za obratku na karte :-) Apple inzeruje bezplatne doruceni a bezplatne vraceni.


O akci APPLE nic nevím
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod y2key 20. 3. 2019 23:22

MiASX píše:Jo. Richee platformu a Richee ucet. Zalozim pak novy s odmenou 300 Kc.

Vyplatí se to? Přesouvat peníze jinam na dobu, než se účet zruší a následně založí?
A nemají to náhodou nějak ošetřené v podmínkách, aby to nemohli lidé takto ojebávat ?

-- 21. 3. 2019 00:27 --

Jinak bezplatné doručení a následné bezplatné vrácení snad nabízí každý eshop.

pro Patrika: K Iphonu se dá dokoupit i externí klávesnice. JInak jsem koukal na ten BB, co máš a parametrově je to celkem dobrý. Jsem netušil, že dělají takový stroje. Já mám pořád BB jako nějaké lowendy, ale je vidět, že jdou s dobou.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MiASX 21. 3. 2019 15:35

Kdo by se tahal s externi klavesnici? Navic iOS je minoritni oklesteny system pro snoby. Az to zacne podporovat USB Mass Storage, nebo USB OTG, tak se to mozna rozsiri.
MiASX
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků