Možnosti vyluxování mého účtu mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redhaven 13. 10. 2018 20:03

Potřebuju radu, zda mi může druhá blízká osoba, která zná moje ID a heslo IB mBank nějakým způsobem vyluxovat teoreticky účet? Přístup k SIM kartě autorizující transakce nemá a platební kartu také nemá, ani k jednomu se bezpečně nedostane. Myslím, že mám tedy účet dobře zabezpečneý, ne? Nebo jej může nějakým zpsobem vyluxovat?
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod gogo fin 13. 10. 2018 20:47

Ač mBanku jsem už dávno opustil. Byly to, ale jiné problémy Účet u mBanky vám vyluxovat na 99%nemůžou. Co si pamatuji ( asi 5 let nazpátek) tak ke všem platbám a změnám chtělo autorizační SMS. Takže bez ztráty telefonu jste celkem v bezpečí, (ale pozor, byl Shareware, který umí přeposlat s "chytrého telefonu" autorizační SMS. Pokud tedy máte chytrý telefon kde vám chodí SMS notifikace, tak jste v nebezpečí, ale asi tak, jako by jste měli jakoukoli jinou banku. Nevím, jak se ta aplikace přesně jmenovala, ale měla umět nahrávat váš telefonní hovor. Pokud máte mobil bez internetu, troufám si říct, jste v naprosteém bezpečí!!!
gogo fin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 13. 10. 2018 22:09

Nejde jen o to, co může udělat teď, jde i o to, co bude moct udělat, pokud zavolá do banky nebo navštíví pobočku, a přesvědčí je (nějak, to tu nerozvádějme), že je majitel účtu a že něco (heslo, telefon) se má změnit.

-- 13. 10. 2018 23:11 --

… takže jestli se toho bojíš, tak přece na nic nečekej a heslo změň!

(A kdyby tu náhodou byla „ta druhá blízká osoba“, opatrně s dáváním návodů.)
Naposledy upravil fc70 dne 14. 10. 2018 13:47, celkově upraveno 1
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod redhaven 13. 10. 2018 23:05

A může běžný účet přečerpat do velkého mínusu ? Tj. několik stovek až tisíc? Dovolí jí to systém mBank u běžného účtu kde není nastaven žádný kontokorent ani úvěr ani nic co dovloje do mínusu ? tedy nikdy jsem tam nic takového nenastavil.
Šablony žádné nemám a pochybuju že jdou nastvit bez SMS klíče ?

Koukám, že mě může zmenit v IB heslo a zablokovat přístup na mLinku, takže bude účet prakticky zablokovaný a pro mě nepoužitelný bez návštěvy kamenné pobočky. A propo, má vůbec už mBanka klasické vlastní pobočky a ne jen franšízy, které bůhví zda můžou změnit heslo a zpřístupnit mLinku ?
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod audiobullys 13. 10. 2018 23:43

Jde to jednoduše - přes šablony tam smsky nejsou potřeba. Případně ještě Smart banking tam smsky nejsou třeba ale třeba znát jen SMS kód.
Do mínusu se dá dostat menšíma platbama .některý obchody platbu pod třeba 100 Kč ihned neblokujou , někdy i třeba vyšší částky.jsou i eshopy kde smsku už na druhou platbu nepotřebujes.plus spousta systému kde může být debetka uložena - revolut Curve twisto .
Mám druhej den platbu na twisto a smsky i na transakcí nad 1000 Kč nepřišly žádný.
Záleží jak je to blízká osoba, jestli neodkládas mobil ani do sprchy či jak často je blízko u tebe v bytě.
Otázka je jestli se ptáš preventivne či k něčemu již došlo.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 13. 10. 2018 23:53

Platební karta u tohoto účtu vůbec není. Šablony na neverifikované účty nejsou a doufám nejdou vytvořit bez platného SMS klíče.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod octaviampi 14. 10. 2018 00:46

Muzu otehotnet pri styku bez ochrany? Asi tak hloupa je puvodni otazka. Pokud je potreba, umi mBank plnohodnotne disponentstvi. Pokud to potreba neni, nema nikdo uz vubec duvod znat neci prihlasovaci jmeno a heslo.
octaviampi
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků