Budou fungovat dvě bankovní apky s NFC platbami?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Beet2 15. 10. 2018 20:43

Jelikož už v mém věku občas zapomínám platební kartu, tak bych chtěl více používat platby mobilem.
Mám bankovní apku od AirBank a občas mobilem platím. Chtěl bych si naistalovat apku taky od ČSOB a navázat do appky kreditku.
Mám dotaz, zda-li a jak to bude fungovat. Jak mobil pozná z které apky chci platit? Máte s tím někdo zkušenosti?
Beet2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 10. 2018 20:56

Záleží, jak si nastavíš telefon. Je třeba si zvolit implicitní aplikaci pro NFC (tudíž v případě řešení Air Bank a ČSOB jejich aplikace, protože Google Pay nepodporují) a pak chování implicitní aplikace - buďto se použije vždy implicitní aplikace nebo se bude prioritizovat ta, která běží aktuálně na popředí. Při nastavení jedné aplikace teda stačí tedy před platbou spustit tu druhou a bude použita ta...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod mate59 15. 10. 2018 21:09

Apka ČSOB Na nákupy má možnosť zapnúť Rychlou platbu.Keď je táto funkcia vypnutá,priložením mobilu k terminálu nezaplatíš a musíš apku otvoriť ,potom zadať zaplatiť a priložiť k terminálu.A vtedy vieš z ktorej banky chceš platiť.
mate59
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tommos 15. 10. 2018 22:09

Menu nastavení NFC a tam vybrat požadovanou aplikaci přes kterou se má NFC platba provést. Já používám kombinaci Airbank, ČSOB a Monety (GPay) a funguje mi to bez problémů.
Přílohy
Screenshot_20181015-215455.jpg
Screenshot_20181015-215455.jpg (8.93 ) Zobrazeno 2546 krát
tommos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DoubleSix 16. 10. 2018 10:10

tommos: jako by si udělal screenshot z mého mobilu, mám to úplně stejně :-)

A musím zaťukat na dřevo, všechny 3 aplikace fungují dobře a tu preferovanou pro NFC volím v nastavení telefonu (jak je zobrazeno na screenshotu). Lze samozřejmě i nastavit v každé z těch aplikací (G-pay, NaNákupy nebo MyAir - ale to je komplikovanější)
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beet2 16. 10. 2018 14:18

Super. Díky za vyčerpávající info. Přesně to jsem chtěl slyšet.
Beet2
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků