Apple Pay (CZ)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod TrustNo1 18. 2. 2019 11:38

Zakládám toto téma pro výměnu zkušeností s Apple Pay. Služba má být v Česku spuštěna 19.2.2019 v 6:00 hod.
TrustNo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bodyczech 18. 2. 2019 11:48

Tak ho zase zruš! Blesku!
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 18. 2. 2019 12:08

Stejné téma tady někdo dělal pár dnů zpět.
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 18. 2. 2019 17:39

Dve temata na umirajici minoritni system, neni to zbytecne moc?
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 18. 2. 2019 19:24

Umirajici? Bavis :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod meme1255 19. 2. 2019 00:56

Banka je oprávněna tyto SPP, které jsou účinné od 19. 2. 2019…

https://www.moneta.cz/documents/20143/1 ... 022019.pdf
meme1255
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eR99 19. 2. 2019 08:14

Další super funkcionalita MT iPhone dostupná k využití konečně v ČR. Právě jsem si přidal kartu AB, MMB a Twisto do Apple Wallet. Od ČS mi šla přidat pouze DK Visa Infinite. TKK ani DK Mastercard WE mi přidat nejdou. (Nejdou například ani plastiky od Revolut, Curve. ) Kompletní seznam podporovaných institucí by měl být ke dni spuštění následující:

Air Bank
Česká spořitelna (?)
J&T Banka
Komerční banka
MONETA Money Bank
mBank
Twisto
Edenred

Za mě velké mínus pro všechny instituce (RB, HB, EB, Creditas, UCB, apod. ), kteří nejsou na spuštění Apple Pay připraveni.
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpmans 19. 2. 2019 09:31

Šla někomu přidat ČEZ karta? Komerční banka by měla být podporovaná ale vypadá to že ESSOX není :-(
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 19. 2. 2019 10:10

Není problém s předautorizací jako u Revolutu, Curve …?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 19. 2. 2019 11:00

no spíš to vypadá že ESSOX je jiny vydavatel než KB, podle té hlášky o podporovaných kartách. při přidávání Erste VISA to chce update na poslední verzi
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpmans 19. 2. 2019 11:10

no, prave ze jinde se essox hlasi jako KB.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Manitobak1 19. 2. 2019 13:33

Mastercard od Spořky bude prý až za pár týdnů. Mimochodem ještě jsem VISU nezkoušel tak jsem se chtěl blbě zeptat jak se to pak tváří jako platba u kamenného obchodníka a nebo internetová platba?
Manitobak1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eR99 19. 2. 2019 14:50

MiASX píše:Dve temata na umirajici minoritni system, neni to zbytecne moc?


13:31 a jenom v AB si Apple Pay aktivovalo 15 000 klientů. Google Play za celý první den po spuštění 6 000:

https://www.e15.cz/finexpert/nakupujeme ... tu-1356446

:-)
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 19. 2. 2019 15:46

MiASX píše:Dve temata na umirajici minoritni system, neni to zbytecne moc?

První čísla ukazují, že nástup počtu uživatelů je výrazně rychlejší, než při startu konkurenční služby Google Pay (tehdy Android Pay) předloni v listopadu. Na podobná čísla se počet jejich uživatelů vyšplhal během několika měsíců.

„Již během prvních šesti hodin po spuštění si službu aktivovalo 13 tisíc klientů. To je zhruba každý šestý uživatel iPhonu, iPadu respektive hodinek Apple Watch z našich klientů,“ říká mluvčí České spořitelny Filip Hrubý. Provedli více než tři tisíce transakcí, u obchodníků zaplatili 642 tisíc korun.

U Air Bank si podle mluvčí Jany Karasové zapnulo Apple Pay 15 tisíc klientů. Během dopoledne klienti této banky prostřednictvím Apple Pay provedli obdobný objem transakcí jako v případě největší české banky - u Air Bank zaplatili tři tisíce nákupů v celkovém objemu 570 tisíc korun.
Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/a ... omika_map1
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků