Nabídka účtu MŮJ účet GOLD zdarma x prémiový účet ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ROlda78 15. 4. 2019 08:48

Necituj posl. příspěvek, zejm. když je to tak dlouhé..
Vůbec ten tvůj poslední, to je pěkná prasárnička!
Curve karta promo kód na £5: H65WO
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomason87 15. 4. 2019 11:57

Chyba je mít u ČSOB uložený peníze na spořáku. Chce to plnit tu obratovou podmínku nebo hypotéku.
Tomason87
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamarad.michal 15. 4. 2019 12:43

Zdravím,
určitě souhlasím, že je blbost mít u ČSOB peníze uložené na spořícím účtu.
Hypotéku nemám, takže těžko tuto podmínku splním a příjem 50 tis. Kč také nemám.

Ohledně fondů mám obavy, jelikož skoro všude jsou velké vstupní poplatky a vysoká je i nákladovost fondu.
Jednou jsem do fondů ČSOB investoval a prodělal poměrně dost peněz.
Spořící účet také mám u ČSOB je také k ničemu, když je inface 2,5-3%.

Kam raději dát peníze, než je držet u ČSOB na spořáku?
Napadá mě maximálně Creditas, ale i tak je to pod inflaci.
kamarad.michal
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 15. 4. 2019 12:49

Jak Vám nedopadla investice, si pamatuji, ale to bylo proto, že jste nedodržel investiční horizont a prodal fond předčasně při prvním větším poklesu. Proto jsem upozorňoval, že je třeba vyvarovat se impulzivity a nezopakovat chybu s penzijním spořením. Investice nejsou špatné, když se k nim přistupuje uvážlivě. Peníze nechat ležet na SÚ se dá relativně dobře nejen v Creditas, ale třeba také v Trinity Bank. Úrok je samozřejmě pod inflací.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamarad.michal 15. 4. 2019 13:19

Ano, fond jsem prodal předčasně, jelikož mě to poradil Premium poradce ČSOB, že od prosince 2018 budou fondy velmi hodně nadále klesat a vyhlídky budou pro rok 2019 velice špatné.
Hned od ledna mě naverboval s 800 tis. Kč do fondu ČSOB Premiéra, který jsem nekoupil a nechal část peněz ležet v DUO Profit s úrokem 2%, a zbytek na normálním spořáku. Duo Profit plus s 2% mě však bude brzy končit. Nikdo naštěstí neřeší, že k účtu nemám aktuálně nakoupené žádné fondy.

Jak myslíte, nezopakovat chyby s penzijním připojištěním?
To rozhodně rušit nechci, jsem již v novém systému, maximálně je u mě možný přestup jinam.

Myslíte, že by bylo lepší se na nějaké ČSOB Premium úplně vykašlat a mít peníze v Trinity Bank, kde je vyšší úrok?

A mít obyčejný účet u KB (GOLD), kde mít na spořáku jen drobnou rezervu?

Myslíte, že když neplním podmínky, že mě ČSOB Premium účet zruší a převede na ČSOB konto Plus? Zatím mě nikdo nevolal, ani ten můj bankéř a je to 5 měsíců.
kamarad.michal
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 15. 4. 2019 15:57

csob prem. lze udržet (zatím to funguje) i tak, ze si tam pravidelne tocis tech 50k (svůj úcet v jiné bance, například spořící co má přes 1 %)
csob zase tak spatna není, je to ale jako v jinych velkych bankach o lidech,
potkat dobrého inv. poradce ci prem. bankere je problém (pokud tam je, moc dlouho tam nevydrží). Navic mají plány a souteze a proto vas často tlaci tam, kam potrebuji oni a ne vy! KB nebude o moc lepsi ani horsi..
Curve karta promo kód na £5: H65WO
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 15. 4. 2019 16:17

kamarad.michal:
Investice v akciových fondech je potřeba nechat min. 5-10 let.
S tím penzijním spořením jsem to myslel tak, že penzijní společnosti se brání nežádoucí fluktuaci klientů tím, že pokud u nich klient není déle než 5 let, je převod spoření k jiné společnosti zpoplatněn. Když byste teď přešel ke KB a za 2 roky se rozhodl, že tam nechcete být, musel byste zaplatit poplatek 800,- Kč. Proto je dobře si převod promyslet. Cesta zpátky nebo jinam existuje, ale není levná.

ČSOB Premium stále nabírá klienty, sleduje jejich chování a je poměrně benevolentní. Jakmile bude mít prémiové portfolium dostatečně plné, bude možné ho začít kultivovat. Někteří klienti plní podmínky fiktivně a banka z nich reálně vůbec nic nemá, naopak na ně doplácí.
Dlouhodobě neplnit podmínky není rozumné, určitě by to chtělo buď je začít plnit, anebo najít jiné řešení, např. právě KB.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 15. 4. 2019 19:43

Alternativně je možné kvůli cestovnímu pojištění vzít účet u mBank, tam je vedení gold karty zdarma při měsíčním obratu větší než 10k, což by třeba mohla být schůdná varianta (počítá se obrat za všechny karty u mBank, tzn i kreditní karty). Pojištění bude mít podobné vlastnosti, jako u KB Gold, ale bez auto asistence.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 16. 4. 2019 05:08

Obecně jsou ty "prémiové" účty postavené na směsi pár výhodných a více nevýhodných produktů, Proto nevidím důvod tam držet peníze na nevýhodném spořicím účtu, plnit nesmyslné podmínky měsíčního příjmu, když většinu peněz dostanu jako zisk z firmy 1x za rok, jde prakticky taky jen tím přeposíláním. Fondy jsou kapitola sama pro sebe: u ČSOB bylo z 250 tis. po 10 letech 150 a šance na růst žádné, fondy se mezitím nějak transformovaly, změnil se správce, manažer, strategie, takže z toho byl naprosto jiný produkt než na začátku. Opakovat nebudu. Z druhé strany třeba KK od ČSOB používám jako hlavní pro tuzemské platby, z toho banka taky něco má, proč ne.

Jinak stačí vzít do ruky kalkulačku a spočítat si, kolik dostane třeba při těch 1,18 % z vkladu a kolik oproti tomu stojí pár salónků, cestovní pojištění a pár dalších (polo)zbytečných pojištění a výhod. To myslím každého uklidní.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 4. 2019 06:34

ČSOB nyní propaguje svoji "akční" úrokovou sazbu u termínovaného vkladu 1 % p.a. na jeden rok, což je pořád o cca. třetinu méně, než lze získat na jednoletém TV u J&T, Creditas nebo třeba Sberbank CZ. Klient na tom tratí cca. 40 Kč každý měsíc z každých uložených 100 tisíc, s uvážením toho, že pro kvalifikování se do "prémiového" produktu je třeba mít u banky 1,5 milionu, tak to už odpovídá cca. 600 Kč - to už ten salonek zaplatí (každý měsíc)...

Ještě nutno brát v potaz, že ta sazba je "zvýhodněná" a takové řešení je pouze na rok a pak ještě řešit co dále (ty standardní sazby u TV jsou u kamenných bank zpravidla nula nula nic).

Na dlouhodobé řešení investic banky zase nic využitelného nenabízí (taková Patria je docela výsměch - jak klient může důvěřovat brokerovi, který ze dne na den zvýší custody fee o 100 % (z 0,06 % na 0,12 % ročně) a za převod jednoho titulu účtuje výpalné v řádu tisícovek korun?)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 16. 4. 2019 06:50

Asi tak. V podstatě pokud banka cokoli nabízí s pevnými podmínkami na kratší dobu než výhody, tak zásadně nebrat! Ono přesun investic při zvednutí poplatků nebo když si banka rozmyslí, že třeba zruší službu jako BJ, vymaže každou výhodu.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamarad.michal 16. 4. 2019 09:36

xls píše:Obecně jsou ty "prémiové" účty postavené na směsi pár výhodných a více nevýhodných produktů, Proto nevidím důvod tam držet peníze na nevýhodném spořicím účtu, plnit nesmyslné podmínky měsíčního příjmu, když většinu peněz dostanu jako zisk z firmy 1x za rok, jde prakticky taky jen tím přeposíláním. Fondy jsou kapitola sama pro sebe: u ČSOB bylo z 250 tis. po 10 letech 150 a šance na růst žádné, fondy se mezitím nějak transformovaly, změnil se správce, manažer, strategie, takže z toho byl naprosto jiný produkt než na začátku. Opakovat nebudu. Z druhé strany třeba KK od ČSOB používám jako hlavní pro tuzemské platby, z toho banka taky něco má, proč ne.

Jinak stačí vzít do ruky kalkulačku a spočítat si, kolik dostane třeba při těch 1,18 % z vkladu a kolik oproti tomu stojí pár salónků, cestovní pojištění a pár dalších (polo)zbytečných pojištění a výhod. To myslím každého uklidní.

To je pravda. Já si myslím, že určitě se seženě jinde výhodnější úrok, než držet kvůli prémiovému účtu peníze u ČSOB, prakticky s nulovým úrokem, kvůli pár výhodám.
Osobně bych i klidně asi i zrušil službu ČSOB Premium, neboť do zahraničí často rozhodně necestuji, letadlem nelétám. Jedině co je pro mě z ČSOB Premium je pojištění odpovědnosti v občanském životě.

Oni z ČSOB ( tak jako i jinde) budou tlačit klienty do podílových fondů. To je jasný. Potřebují mít provize, poplatky z nákupů fondů atd.

-- 16. 4. 2019 09:43 --

fremantle píše:ČSOB nyní propaguje svoji "akční" úrokovou sazbu u termínovaného vkladu 1 % p.a. na jeden rok, což je pořád o cca. třetinu méně, než lze získat na jednoletém TV u J&T, Creditas nebo třeba Sberbank CZ. Klient na tom tratí cca. 40 Kč každý měsíc z každých uložených 100 tisíc, s uvážením toho, že pro kvalifikování se do "prémiového" produktu je třeba mít u banky 1,5 milionu, tak to už odpovídá cca. 600 Kč - to už ten salonek zaplatí (každý měsíc)...

Ještě nutno brát v potaz, že ta sazba je "zvýhodněná" a takové řešení je pouze na rok a pak ještě řešit co dále (ty standardní sazby u TV jsou u kamenných bank zpravidla nula nula nic).

Na dlouhodobé řešení investic banky zase nic využitelného nenabízí (taková Patria je docela výsměch - jak klient může důvěřovat brokerovi, který ze dne na den zvýší custody fee o 100 % (z 0,06 % na 0,12 % ročně) a za převod jednoho titulu účtuje výpalné v řádu tisícovek korun?)...

Přesně tak, pokud je něco akčního, tak to taky je problém. Já osobně u ČSOB mám Duo Profit s úrokem 2%, který mi od prosincového odkupu fondů zůstal. Správně by mě ho měli zrušit, ale já jsem nákup nových fondů stornoval a spořák mi konči někdy v půlce června, takže budu muset řešit co dál.
Rozhodně nechci jít znovu do fondů a termínovaný vklad s úrokem 1% u ČSOB, je jinde ve vyšší sazbě a to by byla škoda, když je inflace kolem 2,5-3%. Lepší něco, než nic.
Tak jsem si říkal, že pak asi zruším službu ČSOB Premium.
kamarad.michal
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pan.Stepan 16. 4. 2019 10:29

Doporučuji přečíst rozhovor se šéfem Patrie. Bude vám jasné, že lokální banky nemají potřebu zlevňovat, když se jim počet klientů i obchodů stále zvětšuje. Mimochodem, Patrie patří co se týče poplatků stále k těm levnějším v porovnání s KB, ČS nebo RB (vše subjekty nabízející Premium bankovnictví, proto jsem vynechal kampeličku Fio).

Možná to bude znít nepříjemně, ale klient s jednotkami milionů na účtu je "retailová klientela". To, že tomu někdo říká Premium nebo Exclusive, na tom nic nemění :-) je jednodušší a výhodnější klientům nabídnout/doporučit fond, protože je jednak méně rizikový pro klienta (zpravidla diverzifikace přes více sektorů/regionů/titulů), a jednak výnosnější pro banku (poplatek za vstup + poplatek za správu).

Holt si musíme zvyknout za to, že zdarma jsou jen základní služby... a tak je to správně (viz "free lunch myth"), protože banka je soukromý subjekt, který má generovat co největší zisk akcionárům! Pokud banka nabídne nějaké výhody jako pojištění nebo výhodnou kreditku, vždy očekává něco na oplátku (např. máte u ní hypotéku, investice nebo jiné produkty, ze kterých se ty výhody vyváží). Je na každém, aby si zvážil, jestli si najde nějaké produkty, které staví vztah win-win/banka-klient. Domnívám se, že je jenom otázka času, než začnou banky čistit kmen a zbavovat se "parazitujících" zákazníků, kteří si pouze přeposílají částky mezi svými nebo rodinnými účty.
Pan.Stepan
Návštěvník

Předchozí stránka