SIPO - jaké jsou vaše zkušenosti?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 9. 2014 10:55

zavolat na postu- reklamace
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 9. 2014 11:45

Hotovostní složenky mají obvykle nějakou platnost, v nejhorším případě by měli poslat nové po vypršení té platnosti.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepisis 8. 9. 2014 12:20

No poslal jsem zatím mail s dotazem na ČP. Tak uvidím, jestli budou něco schopni dohledat. V tomto případě bych se ale nedivil ani problému na straně VEMEXu, protože celkově s nimi moc dobré zkušenosti nemám. Počítám, že odesílatel složenky, v tomto případě VEMEX, musí nějak poznat, jestli byla složenka proplacena či nikoliv (třeba po uplynutí té lhůty - cca měsíc?)?
pepisis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iguka 10. 10. 2014 19:54

když si tady někteří necháváme přes kreditky Citibank strhávat inkaso, má z toho něco banka od pošty nebo naopak?

A ještě jedna věc, dnes mi bylo SIPO přes kreditku Citibank zamítnuto, protože jsem tam neměl dostatečný kredit, opakuje banka platbu později nebo už je to tento měsíc pasé?
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 10. 10. 2014 20:12

jeste kolem 18-20, citi ma 2 terminy
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 10. 2014 20:13

Ano, opakuje - nechci nyní kecat, snad kolem 18. dne v měsíci (?)... Stalo se mi na začátku roku, měl jsem akorát dlouhé bezúročné období do konce února, tak jsem měl vyčerpanou celou Life a taky jsem myslel, že už opakované stržení neproběhne a ono pak přišla další zpráva o zamítnutí transakce (a jelikož tehdy ještě byly prémie i za SIPO, připravil jsem se tím o pár korun) :-)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod iguka 10. 10. 2014 20:14

fajn díky a ta první otázka v mém příspěvku?
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 10. 2014 20:20

Myslím, že banka ani ČP si vzájemně za transakci nic neúčtují - banka má příjem buďto z poplatků za odchozí SIPO, pokud je účtuje a pošta zase z předpisů plateb od organizací a částečně i od občanů - kteří si nechávají vyhotovit např. i výpis, nebo nechávají zasílat rozpis místo emailu klasickou poštou, případně hradí SIPO jednorázovým příkazem (nebo dokonce hotově :shock: ) - no a za každou tuhletu srandu si účtuje pošta po 5 Kč, takže ono jsou klidně lidi (většinou průnik mezi klienty ČS, co si jsou vybrat peníze do bankomatu a pak jdou platit "složenky" na poštu), co zaplatí každý měsíc za SIPO klidně i 15 Kč :-)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 10. 2014 07:29

Banka za to, že si z kreditky zaplatíš SIPO nic nemá (ostatně proto zrušila bonusy). Na druhou stranu je to velmi snadný způsob, jak dostat lidi do dluhu (SIPO může představovat podstatnou část nákladů domácnosti), který čas od času nebudou schopni v bezúročném období splatit. A tam už vydělá na úrocích.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 26. 10. 2014 11:14

Všiml jsem si, že používáte eSIPO: https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-t ... 2700171192

Jaké s ním máte zkušenosti? Platíte poště opravdu jen těch 100 Kč?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 10. 2014 11:24

eSIPO máme čerstvě na doporučení zdejšího uživatele XLS, ten by o tom věděl víc.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 26. 10. 2014 11:32

xls ale psal, že už ho dávno zrušil, tak předpookládám, že pošta mohla pravidla změnit.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 10. 2014 12:57

U nás se o to stará předseda, tak to nevím tak přesně, ale jiné platby, než přes účet, nemáme, takže pokud příslušný pohyb není na účtu, tak za to víc neplatíme.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdibrid 4. 12. 2014 22:58

Nový ceník od 1.12:
https://www.ceskaposta.cz/documents/10180/282441/kompletni_cenik.pdf/528acb00-cbab-450e-8a94-90add1cf405b
Jestli dobře čtu mezi řádky, tak odteď zaslání rozpisu plateb mailem nebude zdarma, resp. bude, ale jeho "vyhotovení" bude za 5.
Zdibrid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 12. 2014 23:19

Za 5 Kč tam za vyhotovení vidím jen položku "Vyhotovení Platebního dokladu SIPO nebo Upomínky neuhrazených plateb SIPO na vybrané platby", tzn. pokud si nechám vyhotovit doklad SIPO na částečnou platbu (třeba si nechám vyjmout některou položku)... Tohle bylo i v starém ceníku pokud se nepletu.
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků