Visa x Mastercard

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jannnn 12. 7. 2006 15:38

Zajimalo by me jaky je mezi nimi rozdil. Co vim, tak s Visou se musi pri platbe v obchode jeste zadavat PIN, ne? Jeste neco dalsiho? Predem diky :)
jannnn
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 7. 2006 15:49

VISA je zúčtována v USD, Mastercard v EUR
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 12. 7. 2006 19:37

Pin se zadava s Mastercard .... s VISA stačí jenom podpis ... 8)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 7. 2006 20:08

Tak u VISA po mně chtěl PIN jedině bankomat, a dost často se v krámu ani nepodívají na podpis a kartu mně vrátí dřív, než podepíšu účtenku (hlavně u benzinek).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 13. 7. 2006 02:25

Já mám Visu Electron od polské banky a PIN taky musím při platbě zadávat. A nemá čip.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Agent 14. 7. 2006 14:14

Jestli se zadává PIN záleží na bance. Např. s GE se zadávat musí, s ČS ne.
A Visu Electron už jsem viděl i s čipem.
Agent
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jannnn 16. 7. 2006 08:50

Rop píše:Pin se zadava s Mastercard .... s VISA stačí jenom podpis ... 8)-/quote]
no to bych nerekl, rodice maji MaterCard a PIN v obchode/benzince/... nikdy nezadavali...

Nebo asi fakt zalezi na bance.


Jde mi totiz o jedno. Planuji zrizeni Gaudeamus2 (u KB) s tim nadstandartnim balickem, kde je MasterCard, tak jestli budu muset pri placeni zadavat PIN, to se mi totiz vubec, ale vubec nechce... :?
jannnn
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 7. 2006 09:42

jannnn: PIN je povinný jen u varianty MAESTRO (obdoba Visa Electron). Rodiče mají nejspíš embossovanou Mastercard.

Výhledově se PIN bude zadávat u všech karet, jak postupně opustí magnetický proužek - kromě placení "žehličkou" u embossovaných karet. Nyní je to tak, že v terminálu, který umí čip i proužek je povinnost využít čip a tím pádem i zadat PIN. U terminálů, které umí jen proužek se použije ten. U VISA se PIN zadávat nemusí u Maestro ano (tedy většinou). Proto beru Maestro jako bezpečnější.

Během pár měsíců budou všechny karty duální (tedy budou mít čip i proužek), během pár let budou mít jenom čip.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 7. 8. 2006 18:45

PatrikChrz píše:jannnn: PIN je povinný jen u varianty MAESTRO (obdoba Visa Electron). Rodiče mají nejspíš embossovanou Mastercard.c/quote]


Ne vsude. V nekterych statech je obvykle i u elektronickych platebnich karet nevyzadovat pri platbe PIN a autorizovat podpisem.
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MAMBA 8. 8. 2006 14:31

To: PatrikChrz

Ty karty, co mají čip i proužek, jsou hybridní, ne duální :)

Co se Maestra a PINu týče, jsou země, kde není nutné PIN zadávat.

A pro upřesnění: i u čipových karet záleží na bance, která kartu vydává, zda se při transakci bude zadávat PIN nebo se bude vyžadovat podpis. V ČR, pokud vím, jsou všechny čipové karty spojené primárně se zadáváním PIN, ale neznamená to, že v ostatních zemích je tomu taky tak.
MAMBA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod duee 9. 8. 2006 07:59

Mám Visu Electron od Spořitelny a ta PIN nechce nikde a Maestro taky od Spořitelny, a ta chce PIN všude.

Teda úplně všude možná ne, protože třeba v Hypernově dřiv PIN nechtěli, teď (cca. 3 roky?) tam mají nové terminály a od té doby tam PIN chtějí. Takže čert ví, jestli nejsou ještě nějaké další obchody, kde pořád PIN nevyžadují.

Jinak mě osobně zadávání PINu v obchodech vůbec neobtěžuje, naopak, jsem rád že když mi někdo kartu ukradne, tak bez PINu mu bude karta k ničemu. To ověřování podle podpisu je podle mě k smíchu, polovina pokladních se na to nepodívá vůbec a ta druhá jenom dělá že se na to podívá.
Den je plný smutku, bez špatného skutku.
duee
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků