PayPal a vše o něm

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod eR99 22. 10. 2017 11:52

Ano, našel si správně. Z DK, co máš k dispozici, je ta od Creditas na platby v zahraničí nejvýhodnější...
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 23. 10. 2017 21:11

platil jsem PayPalem přes kartu Creditas 3 drobnosti v US$ s kurzem banky a přišlo mi z Creditas do mailu oznámení, že proběhla transakce ve vysi 1,95 EUR. Proč EUR ?? Asi je na čase si přečíst podmínky používaní platebních karet Creditas.

Edit:
OBCHODNÍ PODMÍNKY BANKY CREDITAS a.s. PRO PLATEBNÍ KARTY:
2.7.5
Při zúčtování karetní transakce provedené v jiné měně, než je CZK, případně v měně CZK, která je však součástí mezinárodního zúčtování (mezinárodní transakce), karetní asociace zasílá Bance částku přepočtenou kurzem karetní asociace na měnu EUR, přičemž při přepočtu měny EUR na měnu Účtu (CZK) použije Banka svůj devizový kurz platný v okamžiku zaúčtování Platební transakce na Účet Majitele účtu. Historie kurzovního lístku Banky je k dispozici na Internetových stránkách Banky.

Myslím že stejně to má i mBank, už jsem z toho trošku vypad a zpráva o platbě v EUR mě trochu zmátla. Takže vlastně nemá smysl se dívat na jiný kurz banky než EUR/Kč a k tomu ještě dohledat přepočet MasterCard JináMěna/EUR. Otázka, jestli je tam někde ještě nějaké FEE, které si připočítávají.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aris11 27. 10. 2017 12:24

Mam dotaz. Chci platit v USA (Amazon, Ebay) pres PayPal. Mam ucet v Eur i v dolarech, ale platebni kartu pouze v Eur. Fio Banka neposkytuje kartu k dolarovemu uctu. Nevite o nejake dobre bance, ktera ma k dolarovemu uctu i platebni kartu? Nechci platit zbytecne poplatky za vedeni atd. ;-). A dalsi dotaz. PayPal mi doufam nebude delat nejaky kurzovy srazky, kdyz budu vlastne platit v dolarech, nebo?
Diky
Aris11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Smurfik 27. 10. 2017 12:46

O jaké částky se jedná? Jestli to vůbec stojí za to...
Třeba RB má možnost k debetce navázat účet také v USD, ale vedení eKonta není zdarma pro každého, navíc je trochu komplikované na ten účet dostat ty dolary výhodně. Nebylo by lepší přidat do PayPalu nějakou kartu s výhodnými kurzy? Třeba ex Cetelem, Revolut, Curve, debetku Creditas...
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Aris11 27. 10. 2017 14:10

Nakupuji tady casto. Ted treba za 5000 dolaru, takze tam nejaky rozdil bude. Na vic, kdyz mam konto v dolarech a k dolarum pristup za treba dnesni aktulani kurz 21,9 je to znat.
Diky
Aris11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 27. 10. 2017 15:30

Na USD PayPal mám navázanou eurovou debetku UCB s kurzy asociace, ale udělali to ručně a byl to docela problém. Přímo USD mě napadá jen debetka Erste.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod A1rh- 16. 11. 2017 20:18

aktuálně nejsem schopen zaplatit nákup z eBay přes PayPal, kliknu zaplatit a zadám přihlašovací údaje v okně PayPalu. Pak už se jen motá kolečko a probíhá ověřování. Zkoušel jsem Firefox i IE. Přímo do http://www.paypal.com se přihlásím.

Nejsem zřejmě sám, např. ZDE zatím bez odpovědi
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 18. 11. 2017 11:49

PayPal_error.png
Platba na Ebay přes PayPal neproběhne
Jste aktuálně schopni zaplatit na Ebay Paypalem? Pokud by měl být problém někde u mne, nenapadá mne kde, různé počítače, Win10, Win7, Firefox, IE, přímo z telefonu přes Firefox, ... Skončím na Checkoutu, kde zadám přihlašovací údaje do PayPalu a už se jen točí kolečko
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod matlu 18. 11. 2017 13:11

Platil jsem kolem 13:00, zafungovalo mi to ale az na druhy pokus, poprve mi to taky zatuhlo na "veryfying information".
Jo a taky jsem se ve vedlejsim okne prihlasil primo pres stranku paypal, mozna tohle pomohlo.
matlu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod A1rh- 18. 11. 2017 21:06

to přihlášení v dalším okně / záložce jsem zkoušel taky, zatím žádný pokrok, stále "Verifying ...", i na xtý pokus.
19.11. 14:12 hod: Zkusil jsem i změnit heslo na PP, do účtu se přihlásím, ale už nejde odeslat ani zpráva z Secure Messages centra, vidím přijaté a odeslané, ale když dám Compose novou, tak opět jen točící se kolečko podobně jako u Checkoutu. Je to na zlost, to u takové služby nemají nějaký dohled? Zkoušel jsem i vypnout antivir (ESET), nepomohlo, i když vím, že jediný vypnutý antivir je odinstalovaný antivir, ale to teď zkoušet nechci.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 19. 11. 2017 19:07

Overovali jste nekdo ucet, kdyz ho "zablokovali" pri vyssich transakcich? Nahral jsem ridicak, obcanku i vypisy z uctu, ale porad nic. A to je i propojenej beznej ucet.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torns 19. 11. 2017 19:50

Pokud se počítají účty těsně před zablokováním, tak ano. Naposledy asi 3 roky zpět. Myslel jsem, že měsíc předem bude stačit, ale nakonec jsem to stejně musel urgovat. Pokud už je účet zablokován, prý to jde rychle, ale pro jistotu doporučuji je popohnat přes telefon/twitter/facebook dle osobní preference.
Torns
Návštěvník

Odeslat příspěvekod losalamos 20. 11. 2017 15:12

A1rh- píše:to přihlášení v dalším okně / záložce jsem zkoušel taky, zatím žádný pokrok, stále "Verifying ...", i na xtý pokus.
19.11. 14:12 hod: Zkusil jsem i změnit heslo na PP, do účtu se přihlásím, ale už nejde odeslat ani zpráva z Secure Messages centra, vidím přijaté a odeslané, ale když dám Compose novou, tak opět jen točící se kolečko podobně jako u Checkoutu. Je to na zlost, to u takové služby nemají nějaký dohled? Zkoušel jsem i vypnout antivir (ESET), nepomohlo, i když vím, že jediný vypnutý antivir je odinstalovaný antivir, ale to teď zkoušet nechci.


Compose mi pro vytvoření zpráv nefungovalo už tak před třemi týdny. To jsem neuváženě překlikl nastavení jazyka z ENG na CZ a pak mi nefungovaly některé další funkce, včetně toho, že do jazykového nastavení se vůbec nedalo vstoupit. Mezitím jsem to chtěl přes Compose zkusit vyřešit ale bohužel mi nová zpráva nešla vytvořit. To jazykové nastavení se mi pak naštěstí asi během půl dne znovu objevilo, tak jsem dal zpět ENG a od té doby s tím raději nemanipuluji.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A1rh- 20. 11. 2017 19:34

tato konkrétní platba vyřešena, z ebay mi poradili použít místo http://www.ebay.com http://www.ebay.ca a že si myslí, že to projde. Prošlo. Ale příčinu neznám.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod neosobně 30. 11. 2017 16:40

Tak PP koukám zase "inovoval" změnu možnosti platit kursem karty...samozřejmě opět v neprospěch klienta...pořád se nabízí jako preferovaný kurs PP, když jej chci změnit a proklikám se k tomu, tak za "odměnu" na mě vyskočí znovu přihlašovací okno.... )) )) ))
neosobně
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků