ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod LaNov 15. 11. 2018 21:27

ROlda78 píše:https://www.podnikatel.cz/zakony/zakon-o-obcanskych-prukazech/uplne/#p15a V zásadě je to tak, že si kopii automaticky (bez souhlasu) dělat nesmí..

Přimž klient, který chce, aby mu banka poskytla služby souhlas co? No přece souhlas udělí!
ROlda78 píše:Druhá věc, že mnohde sice vyhoví, že udělají místo kopie opis, ale často s poznámkou "rizikový" klient.

Což je pochopitelné, protože banka je POVINNA identifikaci vyžadovat a pokud s tím má někdo problém, tak je samozřejmě rizikový klient.

-- 15. 11. 2018 21:29 --

Raziel-CZ píše:Navíc OP jako doklad, který patří státu, je přestupkem komukoli dávat do ruky a to včetně PČR.

:D Jestlipak aspoň tušíte, že přestupkem je pouze to, co je jako přestupek v nějakým právním předpise uvedeno?
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dinkylinky 15. 11. 2018 23:48

Od r. 2012, kdy jsem vyměnil OP, ještě nikdy mi v bance neudělali kopii průkazu. Dávám si na to pozor, takže vždy vyžaduju striktně opis. A ve všech bankách /díky tomuto fóru je jich opravu dost/ mi vyhověli. Podotýkám ale, že vše vyřizuji na pobočce, kiosku. U ING si nedělali ani opis, nejvíc otravovali v ČSOB a Mbank, že se to musí dle zákona. Když jsem trval na tom, že to není pravda, tak to uznali. Jinak na fóru se ještě dost psalo o Fio, ale vzhledem k tomu, že nemá nic, co bych neměl jinde, tak je stranou mého zájmu.

Rizikového klienta z vás rozhodně nedělá to, že odmítnete sken OP. Je to jen iniciativa nas.raný pipiny, pro kterou to znamená 2-3minuty práce navíc.
dinkylinky
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 16. 11. 2018 00:12

fascinuje mě jak tady řešíte kopii OP v bance a přitom předkládáte OP při každém balíku poštačce za přepážkou
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nikko 16. 11. 2018 00:28

retron píše:fascinuje mě jak tady řešíte kopii OP v bance a přitom předkládáte OP při každém balíku poštačce za přepážkou

Myslím, že je v tom rozdíl. U kopie OP získá bankovní úředník i věrnou fotku, což lze zneužít (např. pro vytvoření falešného OP). Pouhé předložení OP na poště je v tomto méně rizikové.
nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kamziq 16. 11. 2018 03:34

K cemu bude komu neci verna fotka? Kdyz chce nekdo zneuzivat cizi doklad totoznosti, potrebuje k tomu svoje foto na cizim dokladu. Jestli potreduje neci vernou fotku, staci, kdyz se zaregistruje na facebooku, ma tam na vyber miliony vernych fotek. Se mi zda spis, ze to je jen takova vase paranoia. Ja nechavam kopirovat doklady tomu, jehoz financni sluzbu potrebuji ziskat. Nebudu obchazet pobocky, abych jim povolil jen opis, kdyz to muzu poslat pres internet a nafotit jim doklady sem.
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ROlda78 16. 11. 2018 08:54

Takhle černobílé to není, oni umí (obvykle na to mají i školení) ověřit (identifikovat).. Tzn. vyhodnotí OP jako pravý a udělají opis potř. údajů. Kdo má problém s identifikací, nedá jim OP před nos, ale její kopie je něco jiného. V praxi to samozřejmě funguje obvykle jinak!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 16. 11. 2018 19:21

dinkylinky píše:Od r. 2012, kdy jsem vyměnil OP, ještě nikdy mi v bance neudělali kopii průkazu. Dávám si na to pozor, takže vždy vyžaduju striktně opis. A ve všech bankách /díky tomuto fóru je jich opravu dost/ mi vyhověli. Podotýkám ale, že vše vyřizuji na pobočce, kiosku. U ING si nedělali ani opis, nejvíc otravovali v ČSOB a Mbank, že se to musí dle zákona. Když jsem trval na tom, že to není pravda, tak to uznali. Jinak na fóru se ještě dost psalo o Fio, ale vzhledem k tomu, že nemá nic, co bych neměl jinde, tak je stranou mého zájmu.

Rizikového klienta z vás rozhodně nedělá to, že odmítnete sken OP. Je to jen iniciativa nas.raný pipiny, pro kterou to znamená 2-3minuty práce navíc.


Oni musi mit vas souhlas, to platilo i pred gdpr, vzdycky, takze kdyz jste pozadani o OP, staci sdelit:
zde mate doklad, ale nesouhlasim s kopirovanim. Provedou opis.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamziq 16. 11. 2018 19:51

A nebo reknou, bezte si o kreditku zazadat jinam, my jsme zadost zamitli bez uvedeni duvodu.
Kamziq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod octaviampi 17. 11. 2018 04:11

Nesmysl policisto.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 17. 11. 2018 08:24

MirekM. píše:Podarilo se nekomu pocinajic sobotou vecer dodneska nahrat pres IB do noveho ING konta vypis z uctu a oba doklady totoznosti?

Před chvílí se konečně povedlo, včera ráno ještě nahrávání 1. dokladu totožnosti a výpisu z účtu nefunkční.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod chrudimi 26. 11. 2018 13:29

Přišlo info, že od 3.12. bude mít ING nové IB, už teď je k dispozici demo a imho nic moc, hlavně barevné schéma mi moc nevyhovuje, např. šedé písmo na šedém podkladu, některé fonty jsou dost malé, je tam i pár drobných chybiček.

Při testování dema jsem narazil na nejasnost, při zadávání platby se musí definovat účet, tedy jméno a číslo a pak je zaškrtátko "Uložit jako transkační účet", myslel jsem, že z ING lze převést pouze na transakční účty nebo se něco změnilo?
chrudimi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 26. 11. 2018 17:47

To bude patrně souviset s brzkou nabídkou základních bankovních služeb.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 26. 11. 2018 19:04

Kdyby to byl velmi dobře úročený spořící účet (>1,5% p.a), k tomu v nabídce trochu nadprůměrné investiční fondy (mám ING Aria Lion Aggressive), a alespoň trochu přehledný ale klidně podprůměrný platební portál, tak ani nekvíknu...
Kvííííí !!
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bodyczech 26. 11. 2018 19:08

Prvni změna po 15i letech? Too little, too late, v pátek jsem ING zrušil. Posledních několik let už bylo úplně o ničem, to jejich slavné zvedání úroku na 3 měsíce byl jen trapný pokus přimět uživatele k alespoň nějaké aktivitě na dlouho mrtvých kontech.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Vasek06 26. 11. 2018 19:15

Za mě ING konto zatím .... 8-)
A že jsme jich v rodině měli .... :D
Vasek06
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků