ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 16. 4. 2019 04:53

Tahle snaha bank na každém možném kroku okrást klienta při směně mě fascinuje. Přitom jsou to pro klienta v porovnání s výdělky většiny fondů ohromné peníze.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod goropes 16. 4. 2019 06:31

já už se tomu nepodivuju, u většiny konzervativních českých bank to tak je, že si konverze nechávají draze zaplatit, vzhledem k možnostech fintechů je to poměrně dost drahé a snadno obejitelné, ale tradiční české banky prostě spoléhají na to, že část uživatelů je buďto pohodlná (a nechce to řešit) a část finančně málo gramotná (neví, že to vůbec jde).

teď bych jen rád věděl, jak by proběhl převod USD z ING na Revolut. Obě strany deklarují, že za odeslání i přijetí SWIFT platby nebudou chtít žádný poplatek, ale že "něco" můžou chtít banky na trase, přes které to půjde. Nedaří se mi zjistit, kudy ta "trasa" vede, kolik "třetích, zprostředkujících bank" tam je, a kolik si za přeposlání vezmou.
Roklen je taková jistota, kurz je o hodně lepší než klasické banky (přímo ING), ale Revolut je ještě o řád lepší.
goropes
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 4. 2019 11:08

Poplatky korespondenčních bank se opravdu zjišťují hůře, ono i každá česká banka má pro posílání peněz do/z USA jinou korespondenční banku. Jako ilustraci můžeš brát můj převod USD před cca rokem k brokerovi Lynx (tedy na USA účet Interactive Brokers) od české Fio a bylo to kolem 10 USD, o kolik dorazilo do cíle méně (poplatek Fio nepočítám, ten byl zvlášť), tedy nic moc levného (ale co banka/směr to jinak no)
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackwork 16. 4. 2019 18:48

goropes píše:
teď bych jen rád věděl, jak by proběhl převod USD z ING na Revolut.


Když vydržíš doufám už jen den max. dva tak ti to řeknu. Ovšem já čekat nechtěl kurz zase padá. Poslal jsem dolary do Revolutu, tak uvidíme kolik kdo po cestě sežere. I tak to vyjde lépe než konverze v ING :twisted:
Formulář nahrán 11.4. tak uvidíme jaký kurz podílového listu mi přiklepli ... :hm
blackwork
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goropes 17. 4. 2019 08:01

bezva, jsem zvědavý jak to dopadne.

po 6 dnech už bych čekal, že budou mít podílové listy vyměněné zpět na dolary..
goropes
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackwork 17. 4. 2019 14:27

Začínají mě štvát: >:-(

Dobrý den,
zasílám Vám informaci k Vašemu telefonickému dotazu ohledně vypořádávání obchodů.
Vypořádání obchodu trvá pět až šest pracovních dnů - šest dnů je obvyklých u fondů základní nabídky, v řadě rozšířené nabídky pak u fondů asijských.
Po dobu vypořádávání obchodu vidíte v internetovém bankovnictví informaci "čekající", poté se status změní na "proveden".

Podrobné informace k nákupu a prodeji fondů najdete v dokumentu Obchodování s fondy krok za krokem, odkaz přikládám: https://www.ing.cz/ing-podilove-fondy/d ... -podminky/


V IB žádné statusy ohledně vypořádání nevidím takže jsem odepsal ať me laskavě informují o stavu prodeje, klidně ať pošlou spojku 8-) :D
blackwork
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JPT666 17. 4. 2019 21:59

Tam je myslím buď na stránce s přehledem transakcí fondu a nebo u celkových transakcí nebo u obou v pravo nahoře zadané příkazy v budoucnu, tak tam to asi bude čekající a nebo se dá rozkliknout tušim každá transakce.
JPT666
Návštěvník

Odeslat příspěvekod blackwork 18. 4. 2019 09:39

Otázka zněla v jaké fázi se transakce nachází a tohle přišlo:

Dobrý den,
Vámi podaný formulář se nachází ve zkontrolovaných dokumentech. Vypořádání na externí účet zadané formulářem se může o něco protáhnout - zpravidla o jeden pracovní den (tedy v případě Vašeho fondu sedm pracovních dnů, ale záleží i na cílové bance...)


evidentně to zpracovával ten slovák jelikož jsem se zase nedočkal odpovědi, začínám si taky myslet že ti co podávají papírové formuláře jsou diskriminováni ...

takže sedm až devět :shock: :grr:

-- 18. 4. 2019 09:47 --

JPT666 píše:Tam je myslím buď na stránce s přehledem transakcí fondu a nebo u celkových transakcí nebo u obou v pravo nahoře zadané příkazy v budoucnu, tak tam to asi bude čekající a nebo se dá rozkliknout tušim každá transakce.


tak až teď !!! po týdnu se tam objevilo Nezpracované pokyny 1 datum transakce dnes!- nahrával jsem 11.8. a tento pokyn lze ještě zrušit, mám sto chutí to udělat a chvíli počkat a pak znovu a lépe! :mrgreen: :hm :pozor
blackwork
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 18. 4. 2019 18:50

To se nedivím, já bych to udělal :)
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 18. 4. 2019 20:54

blackwork píše:Otázka zněla v jaké fázi se transakce nachází a tohle přišlo:

Dobrý den,
Vámi podaný formulář se nachází ve zkontrolovaných dokumentech.
Já to chápu tak, že „dokumenty zkontrolovány“ je název fáze v rámci toho procesu, a odpověděl ti přesně. Jestli ses chtěl zeptat na očekávané datum provedení, tak ses měl zeptat na datum provedení.
fc70
Diskutér

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků