ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod JPT666 20. 4. 2017 13:42

DoubleSix píše:Oni si to odpuštěné 1% na vstupním poplatku vyberou jinde (podívej se na TER).


Tak já nevím, jak ty poplatky zjistit. Nikdo mi na to neodpověděl. V dokumentech k fondu od správce fondu jsou vyšší (správcovské) poplatky než uvádí ING na webu a které teda platí nevím jak zjistím ?
JPT666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DoubleSix 20. 4. 2017 14:24

TER najdeš v dokumentu, který se jmenuje "Klíčové informace pro investory".
Tady je příklad pro Aria Lion Aggressive:
http://www.ing-isim.lu/docs/INGARIA/KIIDOC-CS-LU1476744492.pdf
TER je 2,45%, což je dost.
Průměrné TER pro smíšené fondy je kolem 1,3%, pro akciové 1,8%.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JPT666 21. 4. 2017 22:35

No a když píšou např. u toho fondu na webu ING "Poplatek za správu 1,59 % p.a." tak to znamená co? Ojezd na zákazníka (Aby to vypadalo líp) ? Nebo jak psal někdo dřív, že si to ING vyjednalo takový poplatek ? Nebo to platím navíc k tomu TER ? Jako TER platím fondu a poplatek za správu z web ING platím ING ?

A ještě k tomu,že si to vyberou jinde. To jako těm, kterým to dávají bez vstupního poplatku budou účtovat vyšší poplatky než těm, který to nově dávají se vstupníma poplatkama?

Pořád ještě nevím, jestli se dá zjistit, jaké poplatky doopravdy platím ? Dá se někde zobrazit graf ceny bez poplatků pro porovnání ? Nebo je to jen o důvěře, když se cena fondu ukazuje už se započteným poplatkem ?
JPT666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 22. 4. 2017 04:00

TER je “total” ratio, tj. zahrnuje to poplatek za správu i jiné náklady (např. poplatek depozitáři a za audit?), ale někdo tu říká, že taky ne úplně všechny náklady. TER je proto vždy vyšší než poplatek za správu.

Každopádně je TER víc vypovídající než jen poplatek za správu.

„Že to vyberou jinde“ – může to být tak, že jeden správce jednoho portfolia vede různé „třídy“ podílových listů pro to portfolio, třeba některé se vstupním poplatkem, některé s výstupním poplatkem, některé v milionových nominálech (jen pro velké ivestory), a všechny se mohou lišit i poplatkem za správu. Tady to ale myslím kolegové myslí tak, že ten fond má pro všechny stejné, ale moc vysoké TER, tzn. většina zaplatí kvůli vysokému TER víc, než ušetří na vstupním poplatku.

Graf bez poplatků normálně k dispozici nebývá. Jestli fondu, a depozitáři (2 oddělené instituce, které by měly kontrolovat portfolio a zveřejňované informace) nevěříš, můžeš se ještě podívat do auditovaných výročních zpráv fondu – tam ale budou jen data přesně za jeden rok, ne pro každý jednotlivý den, a v některých zemích (Rakousko?) je účetnictví fondů hodně divné a aspoň já mám problém mu porozumnět. (Jestli nevěříš ani auditorům, bude to těžké.)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod JPT666 22. 4. 2017 05:50

O tom TER jsem asi nevěděl, ale podle poplatů za správu ty ING fondy oproti těm,které nabízeli ostatní velcí vypadali podobě.

Já jsem to zkusil před cca rokem. Jinak jsem byl spíš konzervativní. Zatim su v plusu. Jen mě vrtaly hlavou ty poplatky, že si je vlastně nemůžu nikde zkontrolovat. Jinak nikomu moc nevěřím, ale tak snad ty velké firmy (ING, Fidelity) nebudou odrbávat oproti nějakým malým neznámým.

Ty Aria fondy jsou fondy fondů a tam se platí asi správcovské poplatky 2x.

Jinak když jsem se ze začátku díval na různé fondy kvůli porovnání poplatků, tak je jich tolik,že bych si z nich vybíral asi ještě dnes. Navíc, když jsem dal na nějaké stránce zobrazit všechny, tak vytuhl prohlížeč :-) Tak jsem zkusil ty, které byly bez vstupních poplatků u ING, když měly podobné správcovské poplatky jako pár těch, které jsem si porovnal. Navíc ty od ING měly většinou lepší výsledky než ty, na které jsem zrovna narazil. Ale tak třeba se na to ještě podívám a zaměřím se na to TER.
JPT666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 22. 4. 2017 17:31

Koukám, ING už novým klientům nedává bonus 500,- za založení účtu..lákáním na 1% úrok na 3 měsíce je tedy slabota.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kardiaq 22. 4. 2017 18:58

Tady se ted vydelava na investicich do fondu. ;-)
kardiaq
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 26. 4. 2017 11:45

Ten kdo nezadal investici nejpozději začátkem tohoto týdne už nejspíš bonus 1000,- nedostane - vypořádání obchodu trvá 4-5 pracovních dní :)
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kardaq 26. 4. 2017 13:47

Jo ja radeji investoval hned zacatkem mesice. :D
kardaq
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hannys85 27. 4. 2017 15:54

No já to teď právě zjišťuju :-( Investice jsem zadal 25.4.2017 večer a dnes nic. Takže jsem to prováděl zbytečně :-( Vlastně už jen zítřek, ale v to nedoufám :-(
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kardaq 27. 4. 2017 16:16

Navic je tam dle me teoreticke nebezpeci, ze kdyz nekdo nakoupi fondy presne za 10000 Kc, tak oni tu castku k nakupu nepouziji celou a nebudou tak splneny podminky pro bonus.
kardaq
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kardaq 27. 4. 2017 16:16

Navic je tam dle me teoreticke nebezpeci, ze kdyz nekdo nakoupi fondy presne za 10000 Kc, tak oni tu castku k nakupu nepouziji celou a nebudou tak splneny podminky pro bonus.
kardaq
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filas81 27. 4. 2017 17:17

a kdy by to vlastně měli připsat? No některý jsem dal přesně 10 tis. a někdo trochu víc, ale naštěstí i ty na hraně jsou teď v plusu, tak to splňuje (i když v podmínkách bylo dle mého prostě 10 tis. bez ohledu na výkyvy);
filas81
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Torns 27. 4. 2017 18:06

V podmínkách je „Úspěšně zadá investici nebo investice do jednoho nebo několika fondů, které si zvolil z aktuální nabídky, v souhrnné výši alespoň 10 000 Kč, a to v období od 1. 4. 2017 do 30. 4. 2017.“ Tedy stačilo zadat nákup za 10k, na tom jak to oni zaokrouhlí nebo nedejbože jaký je vývoj hodnoty fondu vůbec nezáleží.

Připsat to mají 10.5. Respektive toho dne zadají nákup fondu za 1000+ a bude to trvat těch 4-5 dní podle fondu, než se nákup vypořádá.
Torns
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filas81 27. 4. 2017 18:40

bezva, děkuju za informace;
filas81
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků