ING konto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod blackwork 2. 3. 2018 16:21

Kuš s kódama ... :-!
Nemá někdo tucha který den je závazný pro kurz fondu při jeho nákupu? :-l
ING se s tím celkem crcá. :!:
Ne že bych chtěl nakupovat v díře ale když už je pokles u dravého fondu tak chci koupit tam.

Den obchodu: 27/02/2018
Den vypořádání Obchodu: 02/03/2018
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JPT666 2. 3. 2018 23:25

Podle mě se nakupuje/prodává za cenu určenou v den obchodu. Cena se ale určuje následující den, takže nikdy člověk neví tu cenu uplně přesně.
JPT666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod goropes 3. 3. 2018 09:09

bere se cena v den obchodu, ta je zjistitelná další den, a teprve ještě později se to propíše do systému jako vypořádaný obchod.

Pozor na nevýhodný kurz ING, pokud budete nakupovat fondy v USD.
Já jsem zvolil postup konverze CZK->USD přes devizovku (v mém případě Roklen fx, mají taktéž účty u ING), a poslal jsem peníze přímo na účet vybraných fondů, referenční číslo bylo moje rč. Druhý den už jsem viděl v investicích čekající obchod s připsanými částkami, celkově mi to ušetřilo několik tisíc kč na kurzovém rozdílu.
Stejný postup jde použít i při odkupu fondů, ale to ještě nemám osobně vyzkoušeno.

Ještě pozor na to, že aktuální výši investice, kterou vidíte v Kč na základní obrazovce, ING přepočítává svým kurzem deviza-prodej, (ačkoliv by bylo logické použít spíš deviza-nákup, pokud byste chtěli mít představu, kolik by vám ING vyplatila, pokud byste fond prodali dnes). Takto je celková částka zkreslena kurzovou marží, protože za jejich kurz deviza-prodej vám USD nikdo nekoupí, v reálu nutno počítat s nižší částkou, než jakou vám ING zobrazuje.
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwork 6. 3. 2018 22:56

Z jakého účtu jste ty dolary posílal? A kam by měly být poslány po prodeji? Nakupuji dolarové ale tento postup neznám ...
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goropes 7. 3. 2018 08:42

blackwork: na lince ING mi řekli, že prodej může proběhnout analogicky opačně, jako jsem dělal nákup - tedy ING Fond odešle USD na účet který si zvolím, v tomto případě firemní účet Roklen Fx u ING vedený v USD. Roklen platbu identifikuje, převede dohodnutým kurzem na CZK a odešle na můj libovolný CZK účet.
Prodej fondů takto ještě vyzkoušený nemám, ale nákup takto proběhl v pohodě.
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vincent2 7. 3. 2018 14:50

vlazy píše:
PatrikChrz píše:Tohle mi poslal kamarád, netuším, kde to sebral.

Tak vedení účtu zdarma a výběry v zahraničí zdarma nejsou špatné, ale aktuálně už je to trochu málo, to už na trhu je. Ale kdyby nabídli slušné kurzy,... :D
Obrázek

Tak kde je ten údajný běžný účet? Je listopad a ze strany ING Bank ani zmínka o tom, že by něco takového chystali. Nejedná se náhodou o nějaký tzv. hoax na který někdo naletěl a zanesl to i zde do fóra?

Co říkáte na ocenění ING Bank jako "Nejlepší banka světa 2017"? Nevím jak tato banka působí v zahraničí, ale pokud jde o její působení v Česku tak bych rozhodně netvrdil, že je to nejlepší banka i když špatná není.

Zdravím,
už někdo ví nějaké nové informace jestli bude běžný účet s platební kartou od ING,díky.
vincent2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 3. 2018 15:37

Kdyby o tom někdo něco věděl tak by se tu už asi dávno o tom naplno diskutovalo. Myslím, že na to si budeme muset ještě hodně dlouho počkat pokud to vůbec někdy bude a nebyl to jen tzv. výkřik do tmy.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Lodgy 7. 3. 2018 15:54

Dokud nebude bonus za zalozeni, neni o co stat.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bichon824 13. 3. 2018 15:11

V příštím týdnu si budu zakládat POUZE ing konto. Za unikátní kód doporučujícího je pro něj od ing 300,-Kč, když má na svém účtu aspoň 5.000,-Kč (viz podmínky na stránce ing). Já při vkladu nad 5.000,- Kč dostávám totéž. Pokud má někdo zájem, pošlete mi, prosim, kód do SZ.

-- 13. 3. 2018 15:58 --

No, to teda byla rychlost. Já použiji kód toho nejrychlejšího , tj. filas81. Ostatním děkuji !
bichon824
Návštěvník

Odeslat příspěvekod netlik 13. 3. 2018 20:23

Plánuji založit ING konto (pouze spořící účet). Prosím zájemce o zaslání kódu do SZ. Díky

EDIT: Moc díky za rychlé reakce, vyhrává jisy s nejrychlejším příspěvkem.
netlik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwork 2. 4. 2018 10:42

goropes píše:blackwork: na lince ING mi řekli, že prodej může proběhnout analogicky opačně, jako jsem dělal nákup - tedy ING Fond odešle USD na účet který si zvolím, v tomto případě firemní účet Roklen Fx u ING vedený v USD. Roklen platbu identifikuje, převede dohodnutým kurzem na CZK a odešle na můj libovolný CZK účet.
Prodej fondů takto ještě vyzkoušený nemám, ale nákup takto proběhl v pohodě.


Zpětný odkup je možný jen na účet v CZK co se týče IB ING. Pokud nechci tratit na kurzu tak musím vypsat! formulář, nechat ověřit podpis - asi u jednoho účtu stačí jen jednou a poslat, asi doporučeně ... ]:-<

http://www.ingbank.cz/files/cz/investice/formulare/2015-10/504423_formular_k_prodeji_fondu_approved.pdf
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blackwork 13. 4. 2018 13:40

Nové fondy v ING

Kompletní nabídku vám představíme příští týden, ale už dnes se můžete seznámit s podílovými fondy, na které se můžete těšit. Jednou z novinek je návrat fondu NN (L) International Czech Equity zaměřeného na akcie společností z oblasti střední a východní Evropy. Zkrátka nepřijdou ani zájemci o asijský trh, protože jim nabídneme fond Fidelity Japan Advantage, který plní své investiční portfolio výhradně akciemi s příznivým hodnocením a zajímavým růstovým potenciálem.

Nově zařazované fondy budou součástí tzv. rozšířené nabídky. U těchto fondů standardně účtujeme 1% vstupní poplatek, ale pro období do 31. 5. jsme pro vás připravili speciální nabídku, kdy nově zařazované fondy můžete nakoupit zcela zdarma.
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 18. 4. 2018 20:05

zmíněné fondy přibyly, ale nevidím žádný článek, nebo info, že by se tak stalo, ani onu akci bez vstupního poplatku... stále se na tom pracuje ?
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.ree 18. 4. 2018 21:40

International Czech Equity zabíjí prubezny poplatek, 2,41% je masakralni!!
j.ree
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aaischa 19. 4. 2018 17:28

tak už je to tam na stránce s fondy :)
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků