mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 22. 3. 2017 14:12

mBank blokuje transakce u prevodu do bitcoin burzy? Tohle jsem ani nevedel, jelikoz pamatuju ze kdysi to nebyl problem a diky kurzu na tom meli docela vydelek!

http://www.mesec.cz/clanky/banky-blokuj ... f=strossle

v tiskové zprávě vyzvala tři české banky, o kterých jejich klienti prohlašují, že jim zakazují volnou manipulaci se svými prostředky, aby od toho jednání upustily. Jmenovitě jde o Komerční banku, mBank a Raiffeisenbank.

Následně nám zavřeli účet v mBank, kde důvod naopak sdělili, ale na naši protiargumentaci jej nebyli schopni obhájit.
Jsem nevedel ze uctu u mBank se da takto zbavit :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Blazinek 23. 3. 2017 19:36

Rušil jste někdo více kreditek najednou? Opravdu to jejich systém není schopen pobrat a musí se kreditky rušit postupně, jak mi tvrdili na kiousku?
Blazinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wanted Joker 23. 3. 2017 22:17

Ahoj, mám dotaz. Z platby mKreditkou plus na internetu platí 1% zpět? nebo k tomu je jen určena eshop kreditka? Děkuji :)
Wanted Joker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SocPredator 23. 3. 2017 22:47

platí 1%
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 24. 3. 2017 23:48

Blazinek píše:Rušil jste někdo více kreditek najednou? Opravdu to jejich systém není schopen pobrat a musí se kreditky rušit postupně, jak mi tvrdili na kiousku?

Jejich systém nezvládne dvě věci najednou. Tedy například zrušení zrušení kreditky zablokuje hypotéku....
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 25. 3. 2017 00:38

V této situaci pomůže ČNB :mrgreen:

PatrikChrz píše:Přesně tak, stačí napsat na ČNB, mail stačí. Já si takhle poradil v mBank, když mi nechtěli zrušit dvě karty najednou, protože jejich systém neumožňuje dvě zároveň aktivní žádosti. Nejen, že mi druhou kartu zrušili, ještě než doběhla výpověď té první, ale ještě mi vrátili poplatky za vedení obou karet ke dni podání první žádosti.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod pan Y. 26. 3. 2017 17:04

tomasvlasak píše:nemáte někdo prosím stažené podmínky té dočasné akce 1% zpět z plateb kartou k podnikatelskému účtu? Na webu se mi to už nedaří dohledat


https://www.mbank.cz/informace-k-produk ... ad2016.pdf
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 27. 3. 2017 20:25

mBank uveřejnila nové Všeobecné obchodní podmínky pro zakládání a vedení účtů fyzických osob platné od 1.6.
Vyplývá z nich, že budou k dispozici konta eMax v jiných měnách než CZK. K účtům budou vydávány platební karty. mBank zřejmě zvolí v případě cizoměnových účtů stejnou cestu jako v Polsku, kde nabízí eMax GBP, eMax EUR, eMAx USD a eMax CHF. Cizoměnová konta tak budou spořící účty, ne běžné. Převod prostředků na tento účet je možný jen z účtů u mBank, nebo "v hotovosti prostřednictvím poskytovatelů platebních služeb, kteří mají sídlo na území České republiky".
mKonto a eMax plus budou k dispozici nadále výhradně v CZK.
Při změně typu účtu bude původní platební karta zrušena a nahrazena novou.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 27. 3. 2017 21:33

Další krok k mKontu Basic a mKontu Plus. Měnit typ účtu asi moc jinak nedává smysl.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav_2 27. 3. 2017 21:55

Mně mBank poslala oznámení o změně obchodních podmínek přestože nejsem jejich klient nějaký ten rok. Podal jsem podnět k ÚOOÚ, je to pár kliknutí.
Ladislav_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delitzsch 27. 3. 2017 22:01

Ladislav_2 píše:Mně mBank poslala oznámení o změně obchodních podmínek přestože nejsem jejich klient nějaký ten rok. Podal jsem podnět k ÚOOÚ, je to pár kliknutí.

mBank je jako herpes. Jakmile se s ním jednou potkáte, už se ho nikdy v životě nezbavíte... :mrgreen:
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod kajer 27. 3. 2017 22:05

Delitzsch píše:...
Vyplývá z nich, že budou k dispozici konta eMax v jiných měnách než CZK. K účtům budou vydávány platební karty. mBank zřejmě zvolí v případě cizoměnových účtů stejnou cestu jako v Polsku, kde nabízí eMax GBP, eMax EUR, eMAx USD
Při změně typu účtu bude původní platební karta zrušena a nahrazena novou.

takze by to bylo pro mne k necemu ? kartu bych pouzival ve statech bez konverze?
mam-li nejake US na hotovosti a sem tam mi prijde $ sek sem schopny to tam nejak dostat ?
nyni mam nejvyhodnejsi menit sek u cs sporit.
kajer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 27. 3. 2017 22:13

Obávám se, že ty účty nebudou využitelné, pokud na ně skutečně nebude možné vložit prostředky jinak než přes korunové účty a nevýhodné kurzy mBank, nebo hotově v korunách přes nevýhodné kurzy mBank. Kalkulovat se stabilitou nebo zhodnocením zahraničních měn je sice možné, ale existují lepší řešení než tak omezený spořící účet. Také je otázka, jestli platební karty nebudou neembosované, když jde o účet eMax.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod zdenuz 28. 3. 2017 07:54

Dnes jsem dostal mail od mBank - oznámení o změně VOP.
Přitom s nimi nemám žádný smluvní vztah a účet jsem rušil víc než před rokem.
Mají v tom binec.
zdenuz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod powlcz 28. 3. 2017 11:09

lol.
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků