mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MiASX 22. 2. 2019 22:18

Asi uz poznali, ze nemohou konkurovat revolutu a Curve.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 2. 2019 23:03

Mají v tom připisování bonusů nějak bordel. Mamce připočetli 4x100 Kč, tedy oba bonusy za prosinec i leden (dle popisů dva za příchozí platbu a dva za platby kartou). Mě ale jen 2x100 Kč, dle popisů oba bonusy za platby kartou (tedy také prosinec a leden), ale žádný za příchozí platbu :(. Zkrátka nepořádek...a jsem zvědav, jak se to v dalších obdobích srovná.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Rad68 23. 2. 2019 14:40

K té VISA Svět:Jak je to při platbě jinak než eurem (např. nějakej nevýhodnej přepočet navíc u PLN, HUF, GBP, nějaké exotické měny)?
Když vynechám kreditky, bude to citelně lepší řekněme při částce kolem 2000 Kč než Creditas (nebo při výběru z bankomatu Air s velkým tarifem)?

Vim že bych si to mohl podle podmínek apod. přepočítat, ale spíš pokud máte nějakou zkušenost, že by mBank při tomhle vydrbává víc než by člověk čekal.
Rad68
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 23. 2. 2019 15:22

hmm me by ted zajmalo, jak dlouho by trvalo prevydani Visa debetky stare a zaslani tento nove? :(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 2. 2019 16:15

Já určitě o novou kartu mBank požádám. A určitě ji do konce roku využiji, tak poreferuji.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delitzsch 23. 2. 2019 16:34

ripper6 píše:hmm me by ted zajmalo, jak dlouho by trvalo prevydani Visa debetky stare a zaslani tento nove? :(

Při převydání debetní VISA na MC a naopak trvalo teď asi týden, než nová karta dorazila (pondělí provedeno, další týden pondělí, úterý ve schránce). Systém se chová jako při objednání nové karty. Do aktivace nové karty stará normálně funguje. Předpokládám, že převydání na VISA Svět bude trvat asi stejnou dobu, pokud tedy nebude zdržení kvůli většímu zájmu.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod cosmicboy 23. 2. 2019 16:59

Jestli to dobře chápu, tak noví klienti kartu dostanou automaticky, předpokládám, že stávající klienti ji obdrží po skončení platnosti karty stávající. Nechápu ale, proč je kolem toho ale takový humbuk, respektive, proč se karta jmenuje jinak a musí se vydávat nová, proč jen nezmění kurzy na kartách stávajících.
cosmicboy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 23. 2. 2019 17:15

protože si evidentně vyjednali lepší podmínky s VISA
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vasek06 23. 2. 2019 19:29

V patek jsem jim volal o nejake blizsi info o karte. Operatorka to klasicky slysela poprve. Sla se zeptat. Na cca 10 minut se odmlcela, pak mi rekla pouze že info budou na strankach od pondeli a vic neví. Klasika ....
Vasek06
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 24. 2. 2019 16:30

Delitzsch píše:Systém se chová jako při objednání nové karty. Do aktivace nové karty stará normálně funguje.

To nepude, jako ze na mLince pozadam o novou kartu a stale mi bude fungovat stavajici? :-) v IB nic takove neni. Na mLince mi nejspis reknou, ze kartu jeste mam platnou, takze bych musel stavajici bloknout a nasledne zadat zadost ne? :-)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Delitzsch 24. 2. 2019 17:00

Vycházím z vlastní zkušenosti, když jsem měnil minulý rok VISA debit za MC debit. Tato změna byla možná za poplatek. Použila se k tomu v IB kategorie "Výměna karty". Toto "tlačítko" sloužilo původně pro výměnu kontaktních karet za bezkontaktní. Systém sám věděl, jakou mám kartu, a co mi může nabídnout. Následně se v přehledu karet objevila nová karta, původní stále fungovala. Když jsem aktivoval v IB novou kartu, původní se deaktivovala. Kontroloval jsem IB, zatím není změna na VISA Svět možná. To je ale v souladu s informací banky, že produkt bude nabízen od 25.2. Proto tam nemá smysl dnes nic hledat. Změna pro stávající klienty by měla být bez poplatku. Je možné, že technické řešení výměny bude jiné, než se používalo dříve.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 2. 2019 18:48

Běží nyní nějaká promo kampaň za otevření mKonta? Mělo by to případně nějaký smysl řešit, pokud jsem učet otevřený už měl, ale zrušil ho (z akcí snad byly bývalí klienti banky vyloučeny taky, pokud si to s něčím nepletu)?

Ta mKarta Svět by za vyzkoušení stála, když to nebude nic stát, i když od mBank čekám nějakou kulišárnu, že to nakonec až taková bomba nebude, ale jako záložní karta to bude pořád lepší, než třeba debetka Visa od ČSOB...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Delitzsch 24. 2. 2019 19:24

Teď asi žádná akce neběží. Poslední akce na podzim (1.200,- Kč za účet) byla výjimečná tím, že se mohli zúčastnit všichni klienti, kteří k datu jejího zahájení neměli v bance účet. Ale odměna se bude vyplácet 1/2 roku a musí se plnit podmínky. Možná počkat na začátek března, jestli něco nebude s novou mediální kampaní?
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 24. 2. 2019 19:27

Jo to jsem shanel tez, a radsi at to jsem nikdo nepise pokud by neco tak bylo... bych musel jit neco udelat nekde :( Zrovna kdyz mam na to lidi, co s radosti zakladaji banky a ucty, neni bonus skoro nikde :(
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Delitzsch 24. 2. 2019 19:39

Dobře, že nic není. Aspoň to nebude nikoho svádět na scestí. Nejlepší je vydělávat peníze prací. Nebo sbírat papír a staré lahve. O:-) Navíc platí, že tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až... viz vedlejší vlákno... :mrgreen:
Delitzsch
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků