mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 31. 8. 2017 19:53

ripper6:
Ty se na mBank díváš především kvůli úvěru, ale úvěr ne každý potřebuje i když ho cpou všude (nejen v mBank) téměř každému. Ne každý je ale naučený žít na dluh. Já se těmi úvěry téměř vůbec nezajímám, protože je alespoň prozatím nepotřebuji a nechci a tak ani v této oblasti nemám příliš přehled.
Pokud jde o rychlost plateb tak ne každý potřebuje aby se mu platby prováděly do 0,01 sekundy a mnozí to ani nesledují, protože jim je to jedno za jak dlouho se platba provede a pokud to netrvá víc jak den tak jim to klidně stačí.
Výběry zdarma už jsou i jinam a to nejen 3 měsíčně a bez omezení na výběry nad určitou částku a s kartou bez nutnosti plnit nějaké opičárny aby byla zdarma.

Tuto banku už tolik nesleduji a nemám příliš o ni přehled, protože už nejsem jejich klientem, ale z toho co vím tak proti mBank svědčí např. nejhnusnější a ne příliš intuitivní IB, zpoplatnění služeb které jinam jsou zdarma, např. převody z eMaxu, nutnost plnit nějaké opičárny aby karta k mKontu byla zdarma, často měnící se podmínky a sazebník, neznali pracovníci na pobočkách, hrozná a ignorantská komunikace s bankou atd.. MBank chválí a obhajují pouze tzv. mHujeři a ti kterým je jedno ve které bance jsou klientem a za jakých podmínek.

Každý se na mBank dívá z trochu jiného pohledu, podle toho co za bankovní služby potřebuje a co od banky očekává, ale mám dojem, že někteří se na tuto banku dívají příliš hodně zaslepeně tak aby neviděli to co na té bance vidět nechtějí.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ripper6 31. 8. 2017 20:58

vlazy: hele dival se na to i kamarad, chtel druhej ucet treba kdyz jede do zahranici, po CR nekdy, aby tam mohl dat treba 15tisic, vybrat nak vyhodne, nemel silenej poplatek.
Nechtel ale plnit podminky.
Poslal jsem mu nekolik uctu a rikal ze na kazdej ucet nasel kor u bank zdarma problem.
Nekde ze u mBank musi plnit podminku s kartou, Creditas to mu prislo zas neznami a ted dobe by to ani diky pristupu nestacil zalozit, Fio nevyhodny pac poplatek, Equa tam zas ze ma tydenni limit.
Takze skoncil u toho ze Moneta jako banka mu staci :) Zdarma uz to ma ted taky a neresi to a plati treba 50kc za kreditku za to ze ji ma kvuli tej bezpecnosti :)
Takhle to resej lidi, co nechtej resit banky :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vlazy 31. 8. 2017 23:46

ripper6:
Ne vždy se dá najít něco co by úplně ve všem vyhovovalo a proto je třeba dělat i nějaké ústupky a kompromisy. Ideální banka která by každému vyhovovala ve všem neexistuje.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MildaX 1. 9. 2017 00:44

Je vůbec nějaká banka co má účet zdarma bez podmínek? Mám na mysli nejen vedení účtu ale i běžné operace s ním a kartu a tak. Možná je ideální účet pro každého ten, kde nemusí za účet platit zbytečně, kde to není nutné, neboli nemuset měnit svůj styl nakládání s účtem ani nemuset hlídat nějaké podmínky, jestli sem splnil to či ono abych to měl zdarma. A i mbank má uživatele účtů kde si to spolu sedne tak že nemusí na svém způsobu nic měnit a stejně nic neplatí. A tak jim nepřijde mbank jako banka k ničemu, žumpa apod.
MildaX
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Terminator3 1. 9. 2017 05:30

U mBank jsem deset let (jen běžný účet) a jsem spokojenej, ty nářky tady nechápu. Za tu dobu jsem v podstatě nezaplatil žádné poplatky. A zaplatit kartou 1500 Kč za měsíc je přece srandovní podmínka pro účet zdarma. Jinak účet zdarma ještě u Fio a Equa
Terminator3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 1. 9. 2017 07:18

Nemyslím si, že je podmínkou účtu zdarma obrat na kartě!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwertz375 1. 9. 2017 07:27

ripper6 píše:To je snadny ne? :)
uver urok 4,9% p.a hned tam jeden znamej prevedl
vyber zdarma v zahranici - hned tam dalsi znamej hlasil ze to ma na ty cesty a pohoda
vyber z bankomatu zdarma nad 1500, to lidi co delaj trochu nakupy projedou, takze podminka splnena a nebo maj tam ten uver a tim je vse zadarmo.
A ten kurz horsi? To tu resi jeden Ferda... dalsi ty drobaky neresej :)

To je moc pěkný seznam důvodů proč mBank nepoužívat. :D

Terminator3 píše:U mBank jsem deset let (jen běžný účet) a jsem spokojenej, ty nářky tady nechápu. Za tu dobu jsem v podstatě nezaplatil žádné poplatky. A zaplatit kartou 1500 Kč za měsíc je přece srandovní podmínka pro účet zdarma. Jinak účet zdarma ještě u Fio a Equa

Účet zdarma za nějakých podmínek dneska nabízí každý a to, že je při běžném používání průměrný klient splní, není žádné unikum. Důležité tedy je, aby vás ten účet těmi podmínkami nebo samotným používáním neobtěžoval. Což se o mBank zrovna říct nedá. Převody mezi vlastními účty za 29,- neměla ani velká bankovní čtyřka v době své největší slávy a např. povinnost pojmenovat jednorázovou platbu vymyslel naprostý idiot.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 1. 9. 2017 08:17

qwertz375: Ja u nich nezaplatil nic u mBank, maximalne za test kdyz jsem jednou kartou vybral kdysi tesne nad 2500czk v prepoctu v zahranici. Coz je porad smesny, kdyz vezmu kolik penez me kdysi nauctovala treba takova Moneta. Proto nechapu tolik ty nadavky na mBank, kdyz Moneta se ve vetsine pripadech zachovala nejhur...prikladem, sjednani uveru, sezeni x dobu na pobocce a potom clovek zjisti ze jen sjednani stoji pres litr. To je potom zumpa :D
mBank tem lidem da podpis sms, hodi jasne podminku a v papirech tomu tak aspon je.

a nepouzivat jako duvod?
Tak treba ten urok 4,9%, ted me nabizi Cetelem predschvaleno 60 tisic za 8,9% :D
Jasne nekoho to tu nezajma, ja se snazim jen na to poukazat.
Mozna pak ta Sberbank ale dle webu to tam tak krasne nevychazelo.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod qwertz375 1. 9. 2017 08:24

ripper6 píše:qwertz375: Ja u nich nezaplatil nic u mBank

Toto lze říct o většině bank v česku. To není argument pro použití mbank.

mBank tem lidem da podpis sms, hodi jasne podminku a v papirech tomu tak aspon je.

Zákaznický servis a přístup nejlépe zhodnotíte poté, co vznikne nějaký problém (ať už vinou klienta nebo banky). Potom je komunikace s mBank zábava na dlouhé týdny a měsíce. ;-)

Tak treba ten urok 4,9%, ted me nabizi Cetelem predschvaleno 60 tisic za 8,9%

A to je jako důvod pro změnu banky? A až vám někdo zase dá výhodnější nabídku úvěru a rozhodnete se refinancovat, zase a opět zahodíte všechny karty, převedete všechny inkasa a trvalé platby a všechny informujete o změně účtu. Vždyť je to komické. Spotřebák je samostatný produkt, který za rok můžete mít úplně někde jinde.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr.J. 1. 9. 2017 08:55

MildaX píše:Je vůbec nějaká banka co má účet zdarma bez podmínek? Mám na mysli nejen vedení účtu ale i běžné operace s ním a kartu a tak. Možná je ideální účet pro každého ten, kde nemusí za účet platit zbytečně, kde to není nutné, neboli nemuset měnit svůj styl nakládání s účtem ani nemuset hlídat nějaké podmínky, jestli sem splnil to či ono abych to měl zdarma. A i mbank má uživatele účtů kde si to spolu sedne tak že nemusí na svém způsobu nic měnit a stejně nic neplatí. A tak jim nepřijde mbank jako banka k ničemu, žumpa apod.


Ale ano, jsou, například Equa. 1500 za měsíc je sice pro většinu lehce dosažitelný limit, ale stejně si na to musí pořád myslet. Je to zbytečná komplikace, na kterou si musí klienti pořád myslet.
Petr.J.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DoubleSix 1. 9. 2017 09:03

MildaX píše:Je vůbec nějaká banka co má účet zdarma bez podmínek?
Equa bank.

A pokud máš v dosahu bankomat Fio nebo Air bank, tak i tyto dvě banky.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 9. 2017 09:58

Terminator3 píše:U mBank jsem deset let (jen běžný účet) a jsem spokojenej, ty nářky tady nechápu. Za tu dobu jsem v podstatě nezaplatil žádné poplatky. A zaplatit kartou 1500 Kč za měsíc je přece srandovní podmínka pro účet zdarma.
Srandovní je spíše to naivní obhajování mBank. Pokud někomu stačí pouze mít účet v nějaké bance k němu kartu a možnost občas něco zaplatit tak mu mBank možná vyhovuje. To stejné je ale možné mít i v některých jiných bankách a bez podmínek a s lepšími službami. Mnozí lidé kteří nad penězmi a hospodařením s nimi trochu přemýšlejí nad tím uvažuji trochu jinak. Pro některé lidí nestačí pouze ty nejzákladnější bankovní služby a chtějí nebo potřebují mít i něco víc a to vše za rozumných podmínek a nejlépe zdarma což mBank nenabízí.

ripper6 píše:qwertz375: Ja u nich nezaplatil nic u mBank, maximalne za test kdyz jsem jednou kartou vybral kdysi tesne nad 2500czk v prepoctu v zahranici. Coz je porad smesny, kdyz vezmu kolik penez me kdysi nauctovala treba takova Moneta.
Směšné je takové naivní uvažování nad tím a porovnávání to třeba s Monetou když jsou tu i jiné banky.
ripper6 píše:Proto nechapu tolik ty nadavky na mBank,
Nechápeš to proto, že se na to díváš příliš zaslepeně do mBank a odmítáš brát v úvahu, že jsou tu i jiné lepší banky.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Terminator3 1. 9. 2017 12:10

ROlda78 píše:Nemyslím si, že je podmínkou účtu zdarma obrat na kartě!

Účtu ne, ale karty zdarma ano. Což beru tak nějak dohromady :-)
Terminator3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr384 1. 9. 2017 12:21

Osobní účet mKonto vám přináší maximální pohodlí a jednoduché ovládání účtu bez zbytečných a skrytých poplatků. Pro zřízení mKonta nemusíte nikam chodit, všechno zvládnete z pohodlí domova.



TIP: Věděli jste, že pokud si u nás založíte mKonto, můžete si k nám zdarma přenést také svoji kreditní kartu nebo kontokorent?
alt text

vedení bankovního účtu bez poplatků
výběry ze všech bankomatů v ČR
i zahraničí zdarma při výběru alespoň
1 500 Kč
všechny příchozí a odchozí platby v ČR zdarma včetně trvalých příkazů, inkas
a SIPO plateb
možnost vkládat na účet hotovost s mKartou (platební kartou k mKontu) prostřednictvím vkladových bankomatů zdarma
petr384
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 9. 2017 12:27

DoubleSix píše:
MildaX píše:Je vůbec nějaká banka co má účet zdarma bez podmínek?
Equa bank.

A pokud máš v dosahu bankomat Fio nebo Air bank, tak i tyto dvě banky.

Ještě Creditas - účet + karta zdarma, 5 výběrů z tuzemských bankomatů v měsíci, v zahraničí výběr za 30 Kč (ovšem díky dobrým kurzům, tak už u 100 euro vyjde levněji, než Equa, jak jsem dnes psal zde: https://forum.mesec.cz/index.php?topic= ... 7#msg47417 )

Osobně mi ten obrat na kartě přijde více "opruzující" než obrat na účtu, díky kterému je možné mít účet zdarma u ČSOB, ČS, KB, Sberbank, Unicredit nebo Poštovky. U řady z nich i se slušným cestovním pojištěním zdarma, u některých i s dalšími službami jako jsou vstupy do salonků, concierge, atd.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků