mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 4. 11. 2017 11:52

Ono u toho ústavu je smutné, že výpis občas e-mailem nepřijde (zatímco druhému spolumajiteli na stejný e-mail ano, nebo jenomu přijde správně v pdf a druhému nesprávně v html). Naštěstí jde vygenerovat a uložit dodatečně do elektronické sbírky výpisů, takže se s nějakými reklamacemi nemá smysl vzrušovat 8-). Smutnější je to, že banka zasílá elektronické výpisy, kde není uvedena adresa, takže takový výpis je pro většinu institucí nepoužitelný a stejně se musí vygenerovat v IB výpis, kde je uvedena adresa. Ale to jsou takové drobnosti ... rovněž kdo by se vzrušoval 8-D 8-P. Si jen říkám, když se nevzrušuji, kde se bere ten vysoký tlak :D :-D
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 11. 2017 14:47

Drobnosti? Banka by snad měla zasílat výpisy se všemi údaji které na nich mají být, tak aby to bylo v případě potřeby použitelné. Nevím jestli je na to nějaký zákon nebo něco co určuje co všechno má obsahovat výpis z bankovního účtu, ale něco takového co tu někteří píšete o těch výpisech od mBank je zarážející a ne příliš dobře pochopitelné. To co v jiných bankách je samozřejmosti v mBank není možné. Ještě, že už nejsem v této bance klientem. Divím se těm co tam ještě jsou když odejít je kde.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod truct 4. 11. 2017 15:00

Nikde neni stanoveno, ktere udaje na vypisu maji byt. :D
truct
Návštěvník

Odeslat příspěvekod truct 4. 11. 2017 15:00

Nikde neni stanoveno, ktere udaje na vypisu maji byt. :D
truct
Návštěvník

Odeslat příspěvekod neosobně 4. 11. 2017 18:24

Celá mBank je dost děs běs...
Mám tam mrtvý nepoužívaný účet, takže jsem si aktuální "výpis" za říjen vygeneroval sám. Je šokující, že mBanka není schopna na tomto stručeném jednoduchém výpise, zobrazit SPRÁVNÝ "počáteční zůstatek", ukazuje mi to opakovaně nula a přitom fyzicky tam roky leží pořád stejná částka, která je vidět i v IB, to je zkrátka něco neuvěřitelného...
mLinka mi navíc "laskvě" zablokovala možnost změnit číslo telefonu, všechny údaje jsem jim řekl správně, ale nakonec, že prej mají podezření, že osoba telefonující není totožná s vlastníkem účtu... :D prej jedině na jejich "pobočce" osobně s občankou...to je něco šílenýho...
Mám to chápat tak, že mLinka osoba :grr: do jejich mSystému informačního natrvalo zablokovala možnost změnit telefon přes jejich slavnou mLinku???
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fc70 4. 11. 2017 19:06

truct píše:Nikde neni stanoveno, ktere udaje na vypisu maji byt. :D


Např. paragrafy 90, 91, 124h zákona o platebním styku. Napsat tam adresu klienta kupodivu nikoho nenapadlo.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod truct 4. 11. 2017 21:13

Nemusi tam byt ani jmeno a prijmeni, natoz adresa. Neni to nikde dano. 8-)
truct
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 4. 11. 2017 21:23

No je hezké, že to není nikde dáno ... ale v reálu si člověk u některých instutucí, nejen bankovních, bez uvedení jména a adresy na výpisu z účtu ani nevrzne 8-) ... Blahé paměti mFórum toho bylo plné O:-)
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod truct 5. 11. 2017 01:20

Byla doba, ze tam chtel kazdy mit otiskly razitko banky, dnes uz to snad zadna banka nedela.
:D
truct
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zivan 5. 11. 2017 10:22

A chce jeste nekdo dneska bankou potvrzene zrizeni inkasa? Na to bylo pri prichodu mBank na mForu hromada dotazu.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 5. 11. 2017 11:48

Kvalitní IB v hokynářství nekoupíš...
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekM. 6. 11. 2017 09:30

neosobně píše:Celá mBank je dost děs běs...
Mám tam mrtvý nepoužívaný účet, takže jsem si aktuální "výpis" za říjen vygeneroval sám. Je šokující, že mBanka není schopna na tomto stručeném jednoduchém výpise, zobrazit SPRÁVNÝ "počáteční zůstatek", ukazuje mi to opakovaně nula a přitom fyzicky tam roky leží pořád stejná částka, která je vidět i v IB, to je zkrátka něco neuvěřitelného...
mLinka mi navíc "laskvě" zablokovala možnost změnit číslo telefonu, všechny údaje jsem jim řekl správně, ale nakonec, že prej mají podezření, že osoba telefonující není totožná s vlastníkem účtu... :D prej jedině na jejich "pobočce" osobně s občankou...to je něco šílenýho...
Mám to chápat tak, že mLinka osoba :grr: do jejich mSystému informačního natrvalo zablokovala možnost změnit telefon přes jejich slavnou mLinku???


A co tě vede v mBank zůstávat s neaktivním účtem? Vždyť si jej můžeš, kdyby bylo v budoucnosti nutné, opět založit. U mBank nelze očekávat jakékoliv výhody pro staré věrné klienty.
Abych se nedočkal nepříjemných překvapení, mrtvý nepoužívaný BÚ (to poslední, co jsem v mBank měl) jsem pro jistotu cca před rokem zrušil.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 6. 11. 2017 09:51

Úplně zbytečné v mBank zůstávat být nemusí, obzvlášť jestli je na pobočku daleko: párkrát jsem v mBank na nepoužívaném účtu dostal individuální nabídku na zvýhodněný termínovaný vklad. Pravda, možná by se i tak víc vyplatilo ten účet hned zrušit a vydělat na bonusu za doporučení / pro nové klienty.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod losalamos 6. 11. 2017 17:31

neosobně:
ponechání nepoužívaného účtu v této bance mi přijde jako forma určitého masochismu. Navíc pokud nezaznamená odliv klientů, tak se nezamyslí nad tím, co by mohla udělat lépe.
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 6. 11. 2017 20:25

fc70 píše:
truct píše:Nikde neni stanoveno, ktere udaje na vypisu maji byt. :D


Např. paragrafy 90, 91, 124h zákona o platebním styku. Napsat tam adresu klienta kupodivu nikoho nenapadlo.

Jo fakt to nikde neni? Ja vim ze tohle je treba velkej problem, pokud by clovek dochazel na socialku, zadat o prispevky na bydleni a dokladat to formou vypisu z uctu. Nevim zda by jim stacilo, rict ze dle toho a toho zakona je jim houby potom a tak na vypisu je nejaka pani Novakova ale tak niz videj oznacenou polozku :D

-- 6. 11. 2017 20:28 --

losalamos píše:neosobně:
ponechání nepoužívaného účtu v této bance mi přijde jako forma určitého masochismu. Navíc pokud nezaznamená odliv klientů, tak se nezamyslí nad tím, co by mohla udělat lépe.

To bych netvrdil, jsou jiny banka co si nechaj skoro za vedeni uctu i dnes zaplatit a nedaj pro stavajici klienty nic, ani levne blbou pujcku a za kreditku jeste klient plati :roll:
ripper6
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků