mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 6. 11. 2017 20:31

Pokud mám povinnost něco prokázat, tak je můj problém, jak to udělám, a vymlouvat se na to, že zákony nikomu nepřikazují mi to usnadnit, asi moc nepomůže.

Na výpisech mBank pořád ještě je číslo účtu, tak by mohlo jít předat výpis s číslem účtu a smlouvu o účtu se stejným číslem a jednoznačnou identifikací majitele, ne?
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod ripper6 6. 11. 2017 20:40

Prave to je blby, no asi teoreticky by to slo, ze nekde ukazes smlouvu o uctu a vypis k tomu.
Otazka je jak ti to kde uznaj a podle toho kam to mas :D
Ja se radsi tomu vyhnul, na pripadne dokladani pouzil banku jinou :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 14. 11. 2017 08:35

Tak se mě na stará kolena podařilo vlastní blbostí a nepozorností o den prošvihnout splátku mkreditky. Za blbost se platí, o tom žádná. Ovšem jak minimalizovat škody? Zaplatit jen dlužnou částku z posledního výpisu po splatnosti, nebo celou dlužnou částku a pak kreditku do dalšího výpisu nepoužívat ... Není mě moc jasné, jestli se úrok počítá jen z nesplacené částky, nebo z celé částky ... Dosud jsem byl jen pouhý ždímač bonusů, teď jsem regulerní dlužník ... prostě ich bin trotlman :-)
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 14. 11. 2017 08:59

Ono je to asi u vsech kreditek stejne, kdyz jsi nevyuzil zaplaceni v bezurocnem obdobi, tak se ti napocitaji uroky z cele castky a to myslim uz od platby.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 14. 11. 2017 09:17

dorovnat do nuly a normalne používat
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 14. 11. 2017 09:22

No otázka je právě, jestli úrok bude jen z dlužné částky z posledního výpisu, nebo z celé aktuální dlužné částky, tzn jestli nebude lepší splatit vše teď hned, do dalšího vyúčtování nepoužívat, v dalším vyúčtování splatit jen naběhlé úroky a pak s čistým štítem pokračovat v bonusobraní ... :-)
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 14. 11. 2017 09:38

nastuduj si jak funguje kreditni karta, zaplat vse hned, a normalne používej...
https://www.mbank.cz/blog/post,605,jak- ... karty.html
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 11. 2017 09:39

Jj, to se mi stalo před měsícem u RB. Splatil jsem částku z výpisu a napsal poníženou supliku a úrok mi odpustili celý. Ale ... zablokovali mi na pár dní kartu (to bych očekával i u mBank).

Ale, jak tak čtu podmínky, přijde mi, že bys měl uhradit částku z výpisu (platby po výpisu by měly spadat do bezúročného období) a naběhlý úrok ... (ten může být navýšen o sankční úrok - prodlení):

"6.2.1. Pokud klient neuhradí Minimální splátku do dne její splatnosti, úročí se pohledávka z Karty v rozsahu neuhrazené Minimální splátky úrokem za nedodržení smluvních podmínek podle Úrokového lístku platného v den, kdy prodlení započalo. To platí obdobně ve vztahu k jakékoli jiné pohledávce z Karty, kterou klient neuhradí k datu její splatnosti."
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 14. 11. 2017 11:24

Tak jsem svoji blbost vyřešil splacením celé kreditky, poté v matrixu naskočila využitá částka 108 kč, tedy úrok, či sankce, kterou jsem rovněž uhradil a jsem na dluhu 0. Holt jsem se nepozorností připravil o třetinu bonusu, na druhou stranu před vánoci nebude problém to vykompenzovat :-)
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .357 14. 11. 2017 19:11

Tak jsem si právě stáhnul novou aplikaci pro Android. Hnus fialovej! Fuj!! Stejná sračka jak to IB...
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod venousekh 14. 11. 2017 19:54

No žádný zázrak to není, ale normálně funguje. Možná by chtělo upřesnit v čem konkrétně je to taková tragédie. Pokud teda nejde jen o takovou tu typickou komoušskou pózu, že vše nové je automaticky na ***** 8-)
Lenovo Ideapad 5 Pro AMD Ryzen 7, RAM 16 GB , Windows 11 Pro
venousekh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 14. 11. 2017 20:07

Funfovat funguje, omalovánky jsou to hezké ... ale za mě uživatelsky nepřehledné a nepřívětivé, což se zvyšuje s každou novou verzí jejich mobilního IB :-l

No a kauza mého výše zmíněného přehmatu pokračuje ... přestože jsem dopoledne vyrovnal celou dlužnou částku a poté doplatil nějaké vyčíslené sankční drobné ... teď večer tam mám navíc dluh 11 Kč oproti blokacím plateb z dnešního dne. Tož jsem uhradil těch 11 Kč a zarovnal výši dlužné částky na výši blokace z dnešního dne a uvidíme zítra. Zdá se, že jsem se dostal do dluhové mMikropasti :D 8-P
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .357 15. 11. 2017 08:08

Prostě mi to připadá děsně nepřehledný. Předchozí verze mi vyhovovala o hodně více. Totéž platí o IB. Nějak se na úkor všech těch barviček, koleček, grafů a dalších zbytečnejch sraček vytratila přehlednost a intuitivnost...
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 15. 11. 2017 10:08

zivan píše:Ono je to asi u vsech kreditek stejne, kdyz jsi nevyuzil zaplaceni v bezurocnem obdobi, tak se ti napocitaji uroky z cele castky a to myslim uz od platby.

Třeba u Spořitelny ne. Jen z dlužné.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 15. 11. 2017 13:23

.357 píše:Prostě mi to připadá děsně nepřehledný. Předchozí verze mi vyhovovala o hodně více. Totéž platí o IB. Nějak se na úkor všech těch barviček, koleček, grafů a dalších zbytečnejch sraček vytratila přehlednost a intuitivnost...


pokud k nim nemáš nějaký závazek tak se dá odejít.....
losalamos
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků