mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod octaviampi 4. 8. 2018 07:13

Online banka a nemá už online splátku KK. Dřív se okamžitě připsalo, dnes po půlnoci hodilo hlášku o tom, že bude zařazeno do denního zpracování. Ve výsledku jsem uhradil dvakrát a kartu tím přebil.

Na rozdíl od RB nefunguje vratka platby jako splátka.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bond2 8. 8. 2018 06:22

Tak jsme si zopakovali jaké jsou časy odesílaní peněz u jednotlivých bank. Shrnutí je tady
https://www.mesec.cz/clanky/jak-dlouho- ... -do-banky/
Díky všem.
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke_ 9. 8. 2018 06:32

No, ale nevim, jestli je to pravdive shrnuti.

Mam priklad z praxe, vracel jsem prachy na KK od Unicredit, posilal jsem v utery 7.8. nejak po poledni z mBank(urcite pred 16:00), takze podle teorie, melo byt pripsano nejpozdeji do 8.8. Vcera jsem cca ve 23:00 kontroloval, jestli je pripsano a porad nebylo.

Dnes je pripsano s datem 8.8., coz tim padem mohli mit pripsano, ale nikdo o tom nevedel a ja jako klient jsem mel pouze informaci o tom, ze mam nesplacenou castku na KK.
Luke_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 9. 8. 2018 07:02

Priste o tom radeji nepolemizuj, nebo se zesmesnis, kreditni karta neni to same co bankovni ucet.
1.5TSI
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Luke_ 9. 8. 2018 14:21

Jaky v tom je rozdil? Pokud to je v bankovnictvi a k danemu uctu je prirazena KK. Ja pak delam prevod z jednoho uctu na druhy, mely by se prece na ten prevod vztahovat ty terminy, ktere byly popsany na odkazu vyse, je prece uplne jedno, jestli ten stejny ucet vybiram debetni nebo kreditni kartou. Pokud neni, rad se necham poucit, samozrejme s patricnym ozdrojovanim tvrzeni...
Luke_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 9. 8. 2018 14:45

Ozdrojované tvrzení snad nebude potřeba. Sám píšeš, že dnes vidíš tu platbu připsanou s datem 8.8., takže pokud jsi posílal z mBank 7.8. po poledni, tak platba byla řádně připsána na cílovém účtu D+1. V čem vidíš/děláš problém?
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Luke_ 9. 8. 2018 19:36

No v tom, že to tam 8.8. prostě nebylo, po 23hod. Bylo to tam až dnes 9.8., ale s datem transakce 8.8., skoro to vypadá, jakoby zaúčtované s jiným datem, než s jakým se to objevilo v IB.
Luke_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 9. 8. 2018 20:07

Vetsina bank ma jeden jediny ucet pro splaceni kreditnich karet vsech svych klientu, splatky jsou prirazeny ke kreditkam podle variabilniho symbolu. Kreditni karta neni to same jako bankovni ucet.
1.5TSI
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 9. 8. 2018 20:10

U kreditních karet je tohle běžné, že se připsaná platba objeví v internetovém bankovnictví s prodlevou (ale zpětně se správným datem zaúčtování), u takové ČEZ kreditky to bývá i tři dny 8-P . V tomhle ohledu zlatá zatracovaná mBank, když už je to ve zdejším vlákně, tam se platba projeví v IB v okamžiku připsání na účet, bez ohledu jestli běžný, nebo kreditní karty :-)
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 9. 8. 2018 20:13

mBank ma na kazdou kreditku jiny ucet, to je neco jineho.
1.5TSI
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Luke_ 9. 8. 2018 20:14

Zajímavé, ale o něčem podobném jsem kdysi četl.

V tomto případě by se tedy shodovalo číslo účtu pro KK pro všechny klienty dané banky?
Nicméně mezibankovní převod to je a docela by to pak sedělo, že připsáno bylo 8.8., ovšem spárování s mou CK a viditelné v mém IB to bylo až 9.8.

Díky za vysvětlení ;-)
Luke_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hannys85 14. 8. 2018 19:11

Mám mkreditku bohužel jen s rámcem 10 tisíc a potřeboval bych zaplatit pojištění za 14 tisíc. Vím, že karta lze přebít, projde poté platba celých 14 tisíc a připíši mi celý bonus (budu platti eshop kreditkou) ? Díky
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 14. 8. 2018 19:50

Zalezi, jake mas nastaveny transakcni limity.
1.5TSI
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hannys85 14. 8. 2018 20:04

Autorizační limity kreditní karty mám na 60 tisících. Máte někdo pozitivní zkušenost s připsáním bonusu i z částky nad úvěrový limit karty ?
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jujec 15. 8. 2018 09:12

Já, funguje bez problémů.
jujec
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků