Raiffeisen (eBanka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Schwarzie 9. 4. 2019 19:04

Jak to je prosím s Povoleným debetem? Jde mi o to, jak se pak zobrazuje v mobilu v aplikaci Aktuální zůstatek. Je pak údaj Aktuální zůstatek součtem mých peněz a Povoleného debetu? To by nebylo moc dobré, protože bych musel myslet na to, kolik mám Povolený debet a neustále si to od Aktuálního zůstatku odečítat, abych zjistil, kolik mám na účtu mých peněz a nedostal se do mínusu. Vlastně by to šlo ale řešit tím, že bych si dal Povolený debet 100000 Kč a z toho bych hned odečetl, kolik peněz je mých. :-)
Schwarzie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 9. 4. 2019 19:41

V mobilní app položka aktuální zůstatek vůbec nepočítá s povoleným debetem. Tam to ukazuje jen osobní finance.
Až “disponibilní zůstatek” to ukazuje včetně kontokorentu.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 14. 5. 2019 16:28

jak tak žádám o debetku MC Gold Base k účtu Komplet, tak jsem si všiml v náhledu dokumentu starého čísla OP. OK jdu do IB, že si to změním ale nenacházím. Infolinka mi říká, že musím na pobočku. Jsem si téměř jistý, že u nějaké banky jsem si OP aktualizoval online bez problému. Takže buď si toho "nevšimnu" a žádost pošlu a bude to v rozporu s podmínkami a nebo mě nutí jít na pobočku. Dost otrava, když se v dnešní době komplet účty zakládají online.
Koukám že i jeden telefonní kontakt je tam starý a není kde to změnit online.
Rád poskytnu doporučující kód pro Richee, Creditas, ING, Revolut - viz profil
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 14. 5. 2019 21:26

Zkusme se na to podívat i z druhé strany, bankovní. Jeden z častých fraudů je záměna identity. Jeden ze způsobů se dělá například tak, že ten kdo chce zneužít cizí účet, si pomocí cizí občanky změní přístupové údaje k účtu tak, aby s ním mohl nakládat. Je to tedy v zájmu klienta (i banky), aby si takovou důležitou věc změnil přímo na pobočce, pod dohledem bankéře, který identitu ověří.
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 15. 5. 2019 14:47

Povoleny debet mne uz delsi dobu stve, jsem zvadav, jak moc komplikovane bude jeho zruseni.
dlouhy.dejw
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 15. 5. 2019 15:40

saabik - tady se mi zdá pomícháno několik věcí najednou. Nevidím důvod proč bych pod vlastním ověřeným přihlášením s vlastními přístupovými údaji ve vlastním bankovnictví nemohl bance oznámit nový OP. Nakonec např. AirB to umožňuje (což jsem nevěděl a řešil na pobočce).
losalamos
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 15. 5. 2019 16:17

v AirBank jsem to přes IB řešil, bylo třeba poslat naskenovanou občanku, stejně tak Hello. mBank sice nějakou akci na změnu v IB má, ale ve finále si musím vybrat jestli dokončit na mKiosku nebo korespondenčně, takže lepší se tam přímo cestou stavit.
Rád poskytnu doporučující kód pro Richee, Creditas, ING, Revolut - viz profil
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 15. 5. 2019 16:20

Mám účet v RB a domnívám se, že to jde přes IB aplikaci s odkazem na nějaký formulář. Ale nikdy jsem to nedělal. Jen jsem chtěl napsat, že existují banky, u kterých to z bezpečnostních důvodů nešlo. Nepsal jsem, že to nejde.
saabik
Diskutér

Předchozí stránka