Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 9. 2018 03:30

No vidíš, konečně jeden rozumnej příspěvek. :) Jen mne trochu mate termín "přívklady", pokud je podmínkou, že klient musí být nový.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod stepano 7. 9. 2018 06:35

neosobně píše:Suveréně nejlepší SÚ od září nabízí Wustenrot a to až 1,5%, základ 0,5 + 0,6% a nakonec možnost zafixováním až +0,4%, akce +0,6% platí pro vklady do 28. 2. 2019 a tento úrok až 1,5% nabízí hlavně na celý vklad a to až do 1,5 milionu. a do té doby bude jistě větší výběr vyšších úroků, než nabízí nyní šejdíři Creditas 0,8% na 750k.
Zapomněl jsi dodat, že se týká jen nově otevřených účtů.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 7. 9. 2018 10:42

viewtopic.php?f=316&t=1077408&st=0&sk=t&sd=a&start=1211
ale mám v AirBank 1,2 %, takže k nim na půl roku nepoběžím..
(a hlavně, když tak mě opravte, spořící účet s fixací už je term. vklad)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlaju 7. 9. 2018 11:32

ROlda78 píše:(a hlavně, když tak mě opravte, spořící účet s fixací už je term. vklad)

Fixace u wr fungují tak, že je možné ji kdykoliv zrušit, tím se jen přijde o ten bonusový úrok a situace se vrátí ke stavu, jakoby fixace nikdy nevznikla. To se hodně liší od TV. Spíš by se to dalo popsat jako věrnostní bonus za nevybírání s nutností objednat si ho předem.
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 7. 9. 2018 11:49

Pro me ta nemoznost to rychle zlikvidovat presunem ze sporiciho uctu na bezny pomoci apky na iOS a do zajit to vybrat/zaplatit u nejblizsiho atm ci pos terminalu je kriticky nutna.

Proto ja osibne to ozelim
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlaju 7. 9. 2018 12:04

Je fakt, že to chvíli trvá, v podmínkách dříve psali myslím 3 dny, i když běžně to bylo do pár hodin vyřízené. Je to jistá komplikace.. Ale rušení TV je kromě likvidity také ztrátovější věc.
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 7. 9. 2018 17:44

ROlda78 píše:http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&t=1077408&st=0&sk=t&sd=a&start=1211
ale mám v AirBank 1,2 %, takže k nim na půl roku nepoběžím..
(a hlavně, když tak mě opravte, spořící účet s fixací už je term. vklad)


Jak se pozna na tom uctu v AB (pohledem do IB nebo spise do mob.bankovnictvi), ze tam mas / nemas ten zvyseny urok?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 9. 2018 18:01

Nevím, jak v mobilu, ale v IB jsou tam nahoře čtverečky pro aktuální a následující měsíc - se zelenou fajfkou když máš splněno, když nemáš tak s ?červeným X?.

Ale ty asi myslíš ten bonus pro první klienty … to bys snad věděl, ne? A mám pocit, že je tam někde nějaký sloupcový graf ukazující úrok.


Tak ne - když klikneš na ty čtverečky, tak ti to ukazuje úročení, a pak ještě v Možnosti - Detailní informace o účtu. (Ale to zvýšení nemám, takže nevím, zda i to, ale předpokládám, že se tam ukazuje skutečné úročení včetně toho zvýšení.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 7. 9. 2018 18:36

Spořící účet - Přehled (vpravo sl. graf, kde je nad tím 1 % ještě bonus 0,2 %)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 7. 9. 2018 19:17

I kdyz nemas zaplaceno kartou tak se ti zobrazi vyse tveho uroku 1,2% (v pripade ze na nej diky datu zalozeni je narok)? Mozna ani karta k tomu uctu neni vydana nevim... anebo podle datumu zalozeni pokud se nekde zobrazuje v IB? Jake je rozhodne datum?

Ps: kdybych to vedel, zda ucet spada do “prvnich 10000”:-) tak bych se neptal ;)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 7. 9. 2018 19:58

Poznáš to hned:
Obrázek
Jinak AirBank má příkladně zpracovánu extra fci (žádné listování v transkacích), zda jsi spnil 5 transakcí do měsíce kartou a jak to v IB, tak v app. Když nesplním, mám jen 0,2% (na běžném, ale 0 %).
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 7. 9. 2018 20:22

vpe píše:I kdyz nemas zaplaceno kartou tak se ti zobrazi vyse tveho uroku 1,2% (v pripade ze na nej diky datu zalozeni je narok)?


Při zakládání účtu musel být sdělen klientem unikátní kód z SMS, aby měl nárok na "doživotní" bonus 0,2 %.
SMS přišla těm, kteří se předem zaregistrovali na webu banky, ještě před jejím spuštěním.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod marek 1300 7. 9. 2018 22:52

Na TV by měla být nejvýhodnější JT-bank, co jsem slyšel...
marek 1300
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 18. 9. 2018 19:20

Před časem mě pobavilo toto:

Nejlepší způsob, jak uspořit peníze!

Někdo tam na justici má smysl pro humor
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod linda78 19. 9. 2018 09:15

Chapu spravne ze nejvyhodnejsi je sporici ucet u Airbank nebo Creditas?
linda78
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků