Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stepano 13. 4. 2017 19:03

Pro účty založené do konce března stále 1,1% (0,5 + 0,6 při nevybírání)
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 26. 4. 2017 13:14

retron píše:http://finparada.cz/Sporeni-Kalkulacka-Sporicich-Uctu.aspx
ING konto je na doporučení dokonce 1% na 3 měsíce do 300 000


A pro uspané (pošlou oslovení) 1% na 3 měsíce do 400 000.

Historické úroky: http://www.ingbank.cz/files/cz/sporeni/ ... -sazby.xls
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcoR2D2 26. 4. 2017 18:54

Na uctu mne pristaly 2 melouny. Kam s nema? Nepotrebuji na ne sahnout rok (terminak?), ale preference by byl klasicky sporak. Neco okolo 1%?
marcoR2D2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 26. 4. 2017 20:15

750k Raiffeisenbank eKonto Flexi 21 za 0,5%; nebo to rozsekat na malé stovky tisíc a rozložit po Air Bank, Sberbank, Equa, RB, a všude splňovat nějakou podmínku aktivity na běžném účtu.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod paty07 26. 4. 2017 23:18

Škoda, žes nepřišel před 2 měsíci, mohl jsi mít spořák u creditas bez omezení vkladu s 1,1 %.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod mimous 20. 6. 2017 07:27

Ahoj. Na začátku července mi dorazí cca 150k ze stavebka a v srpnu pak cca 50k z nějakého dalšího spoření od rodičů.

Nechci to mít na běžném účtu. (nejde ani tak o nulový úrok, ale spíš o to, aby to nelákalo k tomu, hrábnout do toho). Vzhledem k tomu, že je mi 24, rád bych to časem použil jako vlastní zdroje pro hypotéku.
Jsem u ČSOB a banku kvůli spořáku měnit nehodlám, protože tam mám všechno co potřebuju zdarma.
Mohli byste mi poradit, jaký produkt použít? Chtěl bych tam průběžně něco přisypávat, ale zároveň by bylo fajn, pokud nastane nějaký problém, moct do toho bez nějakých extra peripetií sáhnout.
mimous
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 6. 2017 08:27

Však nemusíš banku MĚNIT, stačí nějakou PŘIDAT :) a používat ji jen na to spoření. Účty u Air a Equa jsou zdarma bez podmínek (pro vyšší úrok to chce buď platby kartou - 5 ks u Air a 3 ks u Equa nebo obrat 10 000 Kč na běžném účtu u Equa, obojí je možné vyrobit "uměle", já třeba dobíjím po koruně účet u Student Agency).
Případně za obrat máš Fér konto Optimal (a zvýhodněný úrok na spořicím účtu k tomu) u Sberbank.
Nejméně práce a rizik budeš mít s AirBank.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 6. 2017 08:33

Není povinnost využívat spořicí účet u stejné banky, jako svůj běžný účet, ač s ním můžeš být spokojen - naopak, může to být i docela nerozumné - v tomto případě tratíš. Pakliže chceš peníze vložit na spořicí účet, tak ČSOB ti je bude zhodnocovat 0,2 % p.a., zatímco když si zvolíš spořák, i něhož ani nemusíš plnit žádné podmínky, třeba ING Konto, tak to máš hned 0,5 % p.a., tedy více, než dvakrát tolik peněz na úroku (no ono to je ve skutečnosti u těch několi desítek tisíc pár šušňů, že to nemá smysl při takových úložkách řešit, ale když to nic nestojí)...

Pokud naopak jsi připravený nějaké podmínky plnit (obrat na účtu, platby kartou, ...), tak si můžeš vybrat cokoliv z aktuální nabídky (Air Bank, Equa bank - Spořicí účet Hit, Sberbank CZ, Moneta Money Bank - běžný účet Tom s 3 % p.a. do 100 tisíc Kč), kde lze získat 0,8 % p.a. - 1 % p.a.

Čistě na okraj, u té nabídky ING Konta za založení dostaneš 500 Kč, pokud se necháš od někoho doporučit, tak na první 3 měsíce můžeš taky získat zhodnocení 1 % p.a. (doporučitel získá 300 Kč), případně další 300 Kč (a další 300 Kč doporučitel) lze získat za investici tisíc korun do některého podílového fondu z nabídky ING Fondů (není povinnost si zakládat ING Fondy spolu s ING Kontem), takže pokud bys měl zájem, klidně doporučím... :-) Nějaká doporučení lze získat i u Equa bank (ale to je snad jen stokoruna) - to nechám na jiné, nemám tam účet.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 6. 2017 08:34

Nevím tedy, co znamená, že "banku měnit nehodlám" - zda "nebudu převádět BÚ jinam, ale spořák/termíňák si jinde klidně založím", nebo "klidně si i BÚ založím i jinde, ale nebudu ho používat", "chci spořák/termíňák u ČSOB"? V posledním případě mi ale přijde skoro jednodušší se podívat na stránky banky.

Bez běžného účtu spořák s nějakým nenulovým úročením teď asi ani není. :)

Vypadá to na Sberbank 0,53% do 300k, ale je tam určitě nějaký háček - zpoplatněné odchozí platby?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 6. 2017 08:41

Mám pocit, že bez nutnosti BÚ ještě nabízí Moneta do 100 tisíc Kč spořicí účet Genius 9 se sazbou 0,5 % p.a. (nad limit 0,2 % p.a.)...

Jenže u Monety je riziko, že za 3 měsíce uvede SÚ Genius 10, pak Genius 11, 12 a na stávajících úročení sníží na hodnoty blízké nule, takže pak je to třeba stejně pořád sledovat... Úplně bez podmínek bylo zatím asi nejrozumnější to ING Konto, případně možná ještě už taková mrtvolka Wüstenrot - aktuálně má snad 0,2 % p.a., ale při zafixování zůstatku na 12 měsíců lze získat úrokový bonus +0,4 p.b.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 6. 2017 08:57

Jo, s ING kontem máš pravdu. To mi nějak nedocvaklo.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod taylor729 20. 6. 2017 11:24

Matete ho prilis informacemi. Z toho vseho bych vypichl to ING konto.

Bezny clovek neni jako my, aby ho bavilo plnit podminky a sledovat trh ;-)
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod mimous 20. 6. 2017 11:50

Díky,
zahlédl jsem ten wustenrot 0,2 + 0,4 , ale je tam ta fixace na max. rok a je dost možné, že to pak zruší, jak mají v oblibě u produktů, které je stojí moc peněz.

Že nehodlám měnit banku bylo myšleno, že si nechci převádět běžný účet.
To umělé vytváření pohybu na účtu jsem to už zahlédl, ale rád bych něco, o co se nebudu muset starat.
mimous
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 6. 2017 12:01

Úrokový bonus za zafixování v průběhu trvání fixace podle obchodních podmínek snížit nemohou, mohli by ale snížit tu základní úrokovou sazbu, třeba až na nulu, ale snad až takoví hajzlíci by nebyli (i když právě Wurst už jeden takový kiks kdysi udělal, kdy původně garantoval v průběhu trvání fixace i ten základ a pak tu zrušil - samozřejmě i u probíhajících vkladů). Jinak zafixovat ten vklad pak z toho dělá charakterem spíš termínovaný vklad a ten by za 0,4 % p.a. nebyl žádné terno (leč jiné banky, včetně třeba i Creditas dávají ještě méně) - to by sis pak raději sjednal ten roční TV přímo, třeba u J&T za 0,65 % p.a. (teda akorát u Clear Deal je minimální vklad 500 tisíc Kč)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod anonyni 20. 6. 2017 12:05

ING jasná volba. Zřízení jednoduché, nulové poplatky, za mě spokojenost i se zákaznickým servisem. Když Vás někdo doporučí (zájemců by bylo spousta, každý bysme si rádi vydělali 300Kč :love: ), tak kromě 500Kč od banky, máte výhodnější sazbu na 3 měsíce 1% a poté standardních 0,5% dle aktuálního ceníku. Akce 500Kč aktuálně do 30.6. (několikrát prodloužili)
http://www.ingbank.cz/files/cz/akce/500 ... o-30.6.pdf
anonyni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků