Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod opasino 16. 5. 2019 11:06

Zrovna bych chtěl něco zakládat, ale je to na pováženou..co? S tím spoř. účtem Trinity nevím, 1.58 nikdo asi předem nezaručí, když je tam podmínka jen pro prvních 8 tisíc?? Nebo zkusit Air? Možná Moneta s těmi 1.2 bude nejstabilnější do 500 tisíc bez podmínek?? Fakt nevím co založit. :hm
opasino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 16. 5. 2019 11:40

A co brání po změně podmínek okamžitě přejít jinam? Tohle není termínovaný účet, peníze je možné kdykoli přesunout. Nakonec jsem si to rozdělil takto:

– Trinity
- ING
- Richee
- Hello

Na AirBank nakonec nenechám nic. Mají podmínku pěti plateb kartou a pro mě je to jen vedlejší účet, takže bych si to musel hlídat. To je zbytečná otrava.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 16. 5. 2019 12:09

Radši si poradím s těmi platbami (5x1 Kč) u AiB, než zápasit s nefunkční aplikací Richee.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod OnderCZ 16. 5. 2019 12:13

Však Richee jde také pohodlně ovládat z IB Creditas. ;)
OnderCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod opasino 16. 5. 2019 12:15

No Marku, to já právě takhle nechci řešit. Prostě na velmi časté přesouvání prostředků např. kvůli 0,2 procentnímu bodu se mi nechce. Co se týká Richee, no nevím, účtem to mám řešené teď, ale za špatných podmínek, proto chystám změnu. ING jsem vyřadil, tam pro mě z pochopitelného důvodu není akceptovatelné těch pouhých půl roku. Bohužel, jinak by to byla první varianta.
Podívám se na to Hello, na to jsem se ještě pořádně nedíval.
opasino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mlrs 16. 5. 2019 12:16

Tak aktualne ING (2%), Trinity (1,58%), Air (1,3%) a Moneta (1,2%) - Do hello se mi nechtělo a Richee se mi furt aktualizoval...a pak jsem zapomnel prihlasovaci udaje :-D
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod opasino 16. 5. 2019 12:23

ING jen půl roku, neakceptovatelné. Trinity, jaká je pravděpodobnost, že už to nemá osm tisíc lidí, což je podminka pro těch 1.28? Air a Moneta jsou jasně dané. Richee nechci.
Proč se ti nechtělo do Hello???
opasino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mlsal 16. 5. 2019 12:55

Trinity jsem zakládal včera večer a č. žádosti bylo cca 2100. Moc lidí o tuhle póvl banku zájem nemá.
mlsal
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mlrs 16. 5. 2019 12:58

hele ani nevim, mam k tomu nejaky vnitrni odpor a bratr tam sporak ma a pakrat si uz stezoval (nevzpomenu si na co) - podle me by tech 8000 u trinity ještě nemuselo byt vycerpano - bylo by to tam nejjednodussi (zadny podmínky a nej sazba) + moneta bez podmínek do pul mega taky není spatna
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 16. 5. 2019 12:59

Já zakládal TB včera před půlnocí a také jsem v pořadí 21xx. Myslím že míst je ještě dost. Řekl bych že většina populace má pouze jeden účet v jedné bance a nemění ho a ani nezakládá další.
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod opasino 16. 5. 2019 13:03

mlrs píše: moneta bez podmínek do pul mega taky není spatna

Tak Hello je taky bez podmínek...
opasino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 16. 5. 2019 13:13

I když jsem kvůli UX schopný opustit banku, u spoření to neřeším. Převedu tam peníze a nechám je tam ležet. Účet v podstatě nepotřebuji nijak ovládat a převod jinam jednou přežiju u každé banky.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 16. 5. 2019 13:52

Sice je to na běžném účtu, ale účtovat v té mase 1,90 za odchozí platbu mimo Trinity bank je úlet :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 16. 5. 2019 15:29

jj, tipl bych to na v současné době nejabsurdnější poplatek na běžném účtu. K čemu jinému BÚ slouží kromě nákupů, než k platbám jinam ...
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod iglooo 16. 5. 2019 15:53

Není ten poplatek právě proto, že jediný běžný účet, který banka poskytuje je ten, který poskytovat musí? ;-)
iglooo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků