Vkladní knížka bez výpovědní lhůty - levnější než bankomat

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 6. 2. 2011 13:36

pošta předává přes půlnoc, tj. jeden den na poště a druhý (pracovní) den v Čsob/Poštovní spořitelně, co vím

update: po 10 letech bez pohybu, jsou VK IPB/PS zrušeny.
Naposledy upravil vpe dne 6. 2. 2011 13:38, celkově upraveno 1
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdibrid 6. 2. 2011 13:37

PatrikChrz píše:U GE jsem knížku měl, ale ztratil. Umořovací řízení se kvůli zanedbatelnému zůstatku nevyplatilo, tak jsem jí v akci, kdy bylo zrušení ztracené knížky zdarma, zrušil. Nyní již snad ani založit nejde.


škoda, na webu gemoney jsem jí teď nenašel.
Zdibrid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod josh.viklef 6. 2. 2011 16:37

Asi jenom v sazebniku.
josh.viklef
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod josh.viklef 15. 6. 2011 14:47

Zdravim. Stalo se to, co jsem doufal, ze se nestane. Zpoplatnili vklad(6 Kc) i vyber(60 Kc) z vkladni knizky GE Money. Viz sazebnik.
josh.viklef
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 6. 2011 15:30

:shock: tak to je bomba. Asi fakt chtějí, aby jí lidi zrušili. Tak zbývá jen Poštovní spořitelna a Česká spořitelna.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sergei91 21. 7. 2011 22:56

něco málo informací k VK u PS:
umořovací řízení
- poplatek: 100,- Kč
- trvá 2,5 měsíce
za změny na vk se platí poplatky od 20,- Kč, záleží na posouzení konkrétním pracovníkem
výměna VK z důvodu zaplnění knížky je zdarma (Pošta odebírá a zasílá, banka mění ihned)
pokud jste ztratili úrokové poukázky a chcete připsat nezapsané úroky, pošta i banka Vám jejich opětovné zaslání mohou objednat nikoliv zapsat aktuální stav.
sergei91
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 7. 2011 06:56

To je divné, já jsem na VK PS měnil vkladatele a nic jsem neplatil.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sergei91 22. 7. 2011 19:22

platí se, ale bankovní úředník má tu moc zaškrtnout možnost: bez poplatku, což učinil ve Vašem případě...klientští pracovníci PS jsou hodní ;-)

http://www.postovnisporitelna.cz/Fyzick ... ?tab=Cenik
sergei91
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radoch1 5. 2. 2013 13:39

Zmenilo se neco od te doby s vkladni knizkou od CS? Zustava porad minimalni zustatek 20 Kc? A je mozne uz zjistit aktualni zustatek i pres internet ci telefon nebo je nutne se informovat pouze osobne na pobocce?

Kdo tento produkt pouziva, shrnte mi prosim klady a zapory. Vazne o tomto produktu uvazuji napr. pro vyber vetsich castek v hotovosti, ktere si predtim preposlu bezhotovostne (kazda VK ma svuj vlastni ucet?). Nebude to vsak moc casto, a tak s tim nechci mit zadne naklady. Investovanych 20 Kc mi tak prijde idealni....
radoch1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod joachym1 5. 2. 2013 19:23

Na vybery a vubec na vsechno je lepsi GE Genius Gratis.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 2. 2013 19:52

radoch1: pokud vím, tak vkladní knížka ČS je "plně pasivní", takže žádné zjišťování zůstatku přes Internet nebo telefon se nekoná, ostatně je to stejně jedno - zůstatky jsou uvedeny v knížce (kromě bezhotovostních převodů, ale ty by neměl být problém si v mezidobí před návštěvou pobočky poznamenat na papír vložený do knížky)

Knížky PS měly společné číslo účtu (6699/0300) a lišily se jen specifickým symbolem, jak je to u ČS netuším, ale je to skoro jedno. Důležité je, že VK lze nějak identifikovat a peníze na ní poslat.

Joachym1: přece jen poboček ČS je o něco víc, než poboček GE
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joachym1 5. 2. 2013 21:14

PatrikChrz píše:Joachym1: přece jen poboček ČS je o něco víc, než poboček GE

Take jsou tam delsi fronty. :-P
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod paty07 30. 11. 2014 02:21

Co si vybereš? Frontu na 20 minut nebo pojedeš 30 km na pobočku?
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod ekonommb 16. 3. 2016 16:19

Take jsem si udelal VK v ČS a super. Diky tomu usetrim. Penize nemam na uctu a nekupuju tim padem kraviny. Kartou na uctu bych vse rozfofroval. Takhle si vse poradne rozmyslim nez jdu vybrat :)
ekonommb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod francikas 29. 3. 2019 23:16

pls kolik stoji vedeni a nejaky vyber?
Založ Richee účet přes můj kód 10077241 a dostaneš navíc 300,-Kč do začátku.
francikas
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků