Vkladní knížka bez výpovědní lhůty - levnější než bankomat

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod beduyn 17. 12. 2007 14:43

Rop: Tak v tom případě máš pravdu, lepší je ta vkladní knížka ČS bez výpovědní lhůty. Máš to ale člověče, koukám, všechno dobře propočítané do těch nejmenších detailů.
beduyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M2M 17. 12. 2007 20:10

Jde na přepážce u ČSOB vybírat z konta FIA? Nebo existují přepážky u FIA u kterých jde vybírat z jejich konta větší částky?

Zřizovat si další konto u ČS tak mi z toho hrábne přestávám v tom mít přehled. Budu mít 5 kont (2xFIO,2xMBANK,1xING)
M2M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 17. 12. 2007 20:27

M2M: co vim, tak na pokladne FIO muzes vybrat co chces.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 25. 2. 2008 16:35

dalich píše:Příklad: moje vkladní knížka Poštovní spořitelny má toto bankovní spojení:
6699/0300 (to mají všechny vkladní knížky poštovky) + specifický symbol 488978 (označuje moji vkladní knížku).
Tip: Takto lze přijímat i zahraniční platby! A zadarmo :-)l/quote]


Jak v praxi probíhá platba ze zahraničí? Pokud vím, tak odesílatel posílá peníze na IBAN. Ale kam se vepisuje specifický symbol vkladní knížky?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr_fm 3. 3. 2008 01:45

nevite, jak se posila bezhotovostne castka na knizku u CS ? Ma take nejaky sberny ucet a do specifickeho symbolu se uvadi cislo knizky?
Na strankach csas jsem to nenasel :(
Hned na prvni strane VK pisou nejake cislo vkladoveho uctu - je to jedinecne cislo uctu pro kazdou VK nebo je to prave ten sberny ucet pro vetsi mnozstvi VK?

Dekuji
petr_fm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 3. 2008 01:57

Na tohle by měli odpovědět na pobočce, ale budu vycházet z toho, že to mají stejně jako Poštovní spořitelna - tedy vkladní knížka má své vlastní čísto (které je specifickým symbolem) a krom toho existuje nějaký sběrný účet (ať pro všechny vkladní knížky, nebo pro určitou pobočku). Navíc ČS před časem dost "překopávala" čísla účtu, takže jestli je starší, je to o důvod víc se zeptat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 3. 3. 2008 09:05

ČS to právě překopala takže teď to je jednodušší než se zdá ....

Číslo účtu: číslo_vkladového_účtu/0800

Žádné další symboly nejsou potřeba :-)

A když už jsem holku vytáhl, tak bych jí mohl vzít na procházku a nechat si ve spořitelně připsat tu korunu co jsem si na ni poslal a zároveň ji i vybrat :lol:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bojler 3. 3. 2008 09:26

Btw. jestli sem se dobre dival, tak ti zmetci z Erste zrusili poplatek za zruseni vkladnich knizek. Ti co odolali, misto zruseni tam tech 20Kc nechali a naskakovaly jim horentni uroky, ti ted budou milionari ;)
bojler
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bojler 3. 3. 2008 09:40

Btw. nevite co znamena tato polozka v ceniku za 100Kc?

Výplata zustatku zruseneho vkladoveho vztahu potvrzeneho do 31.12.2002 vkladni knizkou na dorucitele?
bojler
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 3. 3. 2008 11:09

Ten poplatek za zrušení VK už tam není delší dobu.

Jinak jsem vzal svou vkladní knížku na procházku a nestačil jsem se divit ... ta koruna co jsem tam poslal z mBank mi tam nedošla ... :roll: ... a to jsem ji poslal 15. 12. 2007 ... a číslo účtu kontroluji již po čtvrté ... a volal jsem i na infolinku jak se posílají peníze na VK ... takže to mám dobře ... ještě zkusím navštívit pobočku v Brně ... jestli se slečna neupsala v čísle ... a pak začnu reklamovat platbu ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bojler 3. 3. 2008 14:27

Otazka je, co znamena ta dalsi polozka. Myslim, ze zatizim jejich helpdesk ;)
bojler
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr_fm 4. 3. 2008 23:23

nestras, ja si to overoval a udajne se tak jednoduse opravdu penize posilaji , cili jsem si tam poslal hned nekolik tisic... a to proto ze je tam chci mit "odlozene".. prijde mi to jako jediny zpusob sporeni, protoze dokopat se zajit s VK na pobocku, to uz ty penize radeji nebudu potrebovat... no a za rok, dva tam bude pekny balik, ktery jsem nepotreboval, takze ho muzu dat treba na charitu :-D
petr_fm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 3. 2008 07:59

Pozor, některé banky měly (možná ještě mají) v podmínkách klausuli, že "pokud vlastník s vkladem po dobu 20 let nenakládal ani nepředložil knížku k přispání úroků, vkladový vztah mezi klientem a bankou se ruší. Klient má 3 roky nárok na výplatu zrušeného vkladu".
Jednoduše řečeno - pokud se tam 23 let neobjevíš, banka si peníze ponechá :-)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bojler 5. 3. 2008 14:37

Zajimalo by mne, kolik zustane Erste za nehtama z tech nevybranejch knizek na dorucitele...ja tam du uz jenom z recese a z principu ;)
bojler
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bojler 7. 3. 2008 16:26

Tak sem dneska sel zrusit 5 vkladnich knizek. Jak nekdo napsal na foru mBanky, potkala nas "prepazkova san". Stary vyherni bez prepsani na jmeno odmitla vyplatit s tim, ze se za to plati 100Kc nebo vyse vkladu. Nevite jak je to doopravdy?
bojler
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků