Raiffeisenbank mi zrušila svévolně kreditní kartu

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mobilman 16. 1. 2008 19:43

Zdravím.
Jsem klientem Raiffeisenbank a eBanky a chtěl bych se s Vámi podělit o zážitek, který se Vám případně může stát, pokud jste klientem obou bank.

U Raiffeisenbank jsem před nějakým tím rokem využil nabídku na Rychlou půjčku (hotovostní úvěr). Splácel jsem půjčku a r.2006 v prosinci mi RB poslala jako dobrému klientovi kreditní kartu Visa Extra. Poplatky nebyly nikterak vysoké a tak jsem nabídku přijal a kartu aktivoval a průběžně jsem ji začal používat pro různé bezhotovostní platby.

Někdy v září 2007 jsem na svém účtu u eBanky objevil možnost vydání kreditní karty, stačilo jen kliknout a vyplnit pár údajů a žádost byla hotová. Podle infolinky eBanky mělo zpracování žádosti trvat asi 10 pracovních dnů. Nicméně ani po měsíci se nic nedělo a žádost byla na internetu stále ve stavu podaná ale nezpracovaná. Požádal jsem tedy infolinku eBanky o zrušení této žádosti o kreditní kartu z toho důvodu, že se jí nikdo nevěnuje a nezpracovává se.

Nyní v lednu 2008 jsem si při nákupu v obchodním centru zašel k bankomatu ČS abych si zjistil zůstatek na mojí kreditní kartě RB - chtěl jsem si ověřit že jsem poslední splátku z minulého výpisu zaplatil a chtěl jsem vědět kolik mám k dispozici. Ovšem místo zůstatku na obrazovce mi bankomat ČS vytiskl lístek s informací že moje karta byla zadržena a že se mám obrátit na svou banku.

Ihned jsem volal infolinku pro kreditní karty RB kde jsem je informoval o zadržení karty a požádal jsem je o sdělení důvodu proč se tak stalo. Po několika telefonátech kdy jsem volal linku RB (sami mi vždy slíbili zavolat ale vždy jsem stejně musel zavolat sám) jsem se dozvěděl, že moje RB kreditní karta byla zrušena na základě mého požadavku přes eBanku... u eB jsem ovšem o zrušení mojí aktivní a funkční karty nežádal, nýbrž jsem žádal o zrušení žádosti na kterou se zapomělo nebo ji nechtěli zpracovat (schválit ani zamítnout).

Takže nyní čekám na další informace z RB zda-li mám doplatit celou kartu a spokojit se s tím že už jí nemám nebo jestli mi milostivě vydají kartu novou.

Každopádně to dokazuje jaký je asi v komunikaci mezi eBankou a RB pořádek... pozor proto na žádosti u eB pokud jste klientem RB, nikdy nevíte co zrovna zruší !
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 16. 1. 2008 20:03

Buď rád že to udělali, stejně to u RB není se službama žádný terno. Dobrý důvod převést účet do lepšího ústavu a kreditku si můžeš v případě potřeby udělat třeba u CB.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Lasman 16. 1. 2008 20:32

Mobilmane, tak to je tedy síla :-(
Jsem u eBanky a pomalu si začínám otvírat zadní vrátka zřízením účtu u jiné banky. Mám strach, že ve špičkové a bezproblémové eBance se Raiffka chová jako virus :-(
Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.
Lasman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 16. 1. 2008 21:49

bezny ucet jsem (asi nastesti) u RB nikdy nemel (buhvi jestli by mi ho nezrusili taky... haha). jsem ale zvedav jak to se mnou vyresi. vadi mi i to ze si tam musim volat sam, potesilo by kdyby oni sami ukazali trochu zajmu to se mnou vyresit ovsem jsem jen maly klient s kreditkou, co cekat... :-(

v patek si ovsem zajdu osobne do kancelare CBCB nechat si udelat vypis z bankovniho registru, mam trochu obavy aby tam nahodou nebyla zrusena a nezaplacena kreditka, coz by mi jiste uskodilo u jakekoli jine banky.

nad zrusenim uctu u eB samozrejme uz taky uzvazuji, prijem mi uz par mesicu chodi jinam a u plat.karty eB ktera mi vyprsela v listopadu 2007 jsem vcas zrusil obnovu takze bude zruseni rychle kdyz uz k tomu nemam ani kartu.
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XRPD 22. 4. 2016 19:18

Kolik jsi měl u nich karet ?
XRPD
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků