Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Česká spořitelna 17. 10. 2017 09:10

kajer píše:
Česká spořitelna píše:Dobrý den.

Vážený pane

přejeme Vám hezký den a obracíme se na Vás, protože jsme Vám v posledních 18 měsících propláceli šek k inkasu. V souvislosti s tím bychom Vás chtěli informovat, že od 1. 2. 2018 přijímání šeků k inkasu ukončujeme
a šeky už nadále nebudeme proplácet.

Kontaktujte prosím včas svého výstavce šeku a dohodněte se na jiném způsobu výplaty. Doporučujeme Vám zejména alternativu v podobě zahraniční platby, která je spolehlivější, rychlejší a levnější .

Vaše Česká spořitelna


Dobrý den,

k tomuto kroku jsme přistoupili z několika důvodů.
Počet šekových transakcí klesá a nálady na jejich zpracování jsou velké. V důsledku toho jsou ceny za zpracování šeků vyšší než u zahraničních plateb.
U šeků také hrozí zvýšené riziko zneužívání pro podvodné transakce z pohledu AML.

Jako alternativu je možné využívat zahraniční platby, které jsou kromě spolehlivosti a rychlosti zpracování i cenově výhodnější.

sek_zps.jpg


Jiřina Jančíková, ČS.
Oficiální profil České spořitelny.
Česká spořitelna
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 10. 2017 09:13

Hmm, já bych sice používal zahraniční platby, ale co mám dělat, když mi zahraniční Úřad posílá vratky šekem a jinou variantu nepřipouští?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 10. 2017 10:26

Jinou Banku. Je fakt, že ČS uměla šeky za velmi rozumných podmínek, zejména u malých částek. Asi bych zkusil Komerční banku. Neoficiálně to umí i neklientům, i když mně kdysi na Václaváku odmítli, kamarádovi v severních Čechách šeky proplácejí bez problému.
Dnes už u KB mám účet, takže by nebyl problém ani na tom Václaváku - Top nabídka, účet je zdarma při obratu 150 tisíc za měsíc
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 10. 2017 10:45

Banky, co to umí, to minimálně nechtějí pro neklienty dělat, a skoro bych čekal, že to budou utlumovat všude, protože i z mého pohledu je to archaický přežitek. :) A ani jsem se tolik neptal Tebe, spíš ČS. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 10. 2017 11:19

Z evropského hlediska jde o archaický přežitek, ale třeba v USA se osobní šeky úplně normálně používají. Je to právě LEVNĚJŠÍ než zahraniční platby. Zejména pro výstavce šeku.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 10. 2017 11:40

Ano, zejména pro výstavce šeku. :) Onen úřad je ale evropský, o to více je to pro mne nepochopitelné.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod kajer 17. 10. 2017 14:49

PatrikChrz píše:Z evropského hlediska jde o archaický přežitek, ale třeba v USA se osobní šeky úplně normálně používají. Je to právě LEVNĚJŠÍ než zahraniční platby. Zejména pro výstavce šeku.

Naprosto presne, toto podepisuji... je to tam uplne bezne zabehla praxe a asi jsou v tomto bankovnim ohledu konzervativni. Je spousta lidi kteri nebudou sve navyky menit a nikdo je nebude do niceho nutit a presvedcovat. Kdo chce ma moznost nove zpusoby pouzivat kdo ne tak ne a nikdo se nicemu nedivi a vse funguje spolecne.
Toto byla posledni vec ktera mne drzela u cs , tzn po novem roce vypoved...
U uncredit(taktez ucet mam) jsou podminky mene vyhodne, tak mozna budu hledat i jine cesty jak obcasny prispevek ze statu vyinkasovat u nas.
kajer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiay 17. 10. 2017 15:22

Jsou jen stoletzaopicema.
jiay
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 17. 10. 2017 15:56

Pro spoustu zemí, kde si přeposílají peníze z mobilu na mobil a to okamžitě, jsme zase 100 let za opicema my. Holt každá země má svá specifika.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 17. 10. 2017 17:57

Populární to je v USA z toho důvodu, že wire transfer trvá tři dny a prý to není úplně bezpečné a dochází často k podvodům. Na druhou stranu zase ten šek ale lze proplatit přímo v bankomatu na vlastní účet a kreditky berou i hajzlbáby a automat na parkování v poslední díře. Kombinace šek, kreditka a instant platby paypalem bez poplatku je tu asi nejběžnější kombinace.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tx999 18. 10. 2017 02:00

retron píše:...kreditky berou i hajzlbáby a automat na parkování v poslední díře...

Neberou. Taky jsem si to myslel a byl jsem hodne prekvapenej, ze jsem nemohl zaplatit kartou myto na dalnici. Misto toho mi vrazili nejakou obalku a ze pry to mam zaplatit posleze sekem.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 18. 10. 2017 03:10

jo vlastně most do San Francisca taky cash only
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 10. 2017 07:42

dostal jsem se k informaci, že ČS bude ke svým účtům u příležitosti zavedení nového IB George poskytovat různé výhody, např. mobilní telefon zdarma, různá pojištění, zvýhodněný spořicí účet, zvýšené vratky na kreditních kartách a podobně.

Tak když už tu oficiálně odpovídá ČS, mohli by říct, jestli to bude platit i pro klienty Erste Premier.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpmans 20. 10. 2017 08:30

Obavam se ze to bude pouze pro retail stejne jako ibod...
Ale treba nas CS prijemne prekvapi...
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mnovak72 20. 10. 2017 08:37

Klienti EP by nemeli potrebovat mobilni telefon zdarma, ne?

Ja bych vic ocenil kurzy asociace na MC World Elite, aby clovek nemusel cvicit s tou multimenou.
mnovak72
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků