Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 10. 7. 2018 14:11

On se vůbec žádný sofistikovaný způsob právě nekoná. Je to stylem otevřete si spořicí účet, stavební pojištění, penzijní připojištění, investice do fondů, ať splním plán. Když neotevřete, tak táhněte.

Jedinou "analýzu" produktu, kterou jsem od nich viděl, bylo, když mi teď dokazovala, že jejich 0,2% úročení na spořicím účtu je vyšší než v ostatních bankách. A ony si to opravdu myslely, holt nechodí sem na fórum.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod paty07 10. 7. 2018 15:14

Delitzsch píše:Reklama na George běží i v kinech. George používám, ale můj život se tím nijak k lepšímu nezměnil. Tak nevím, kde je chyba...

Banka chce vydělávat. Když to nejde přes poplatky za základní služby, musí nabídnout extra produkty. Buďte rádi za EP, já jsem v ČS klientem segmentu standardního retailu a nevýhodné produkty mi nabízí také, ale mnohem méně sofistikovaným způsobem. Bankéři za to nemohou, je na ně ze strany vedení obrovský tlak...


Chyba je, že sis nepořídil tu hromadu nepotřebných a drahých produktů. :mrgreen:
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 10. 7. 2018 15:28

Banky shání stovky lidí. Zaměstnanci jim odcházejí za lepší mzdou a menším tlakem
https://archiv.ihned.cz/c1-66185110-ban ... sim-tlakem

Rekordně nízká nezaměstnanost tak postihuje i banky, které díky pověsti seriózních zaměstnavatelů, možnosti dalšího postupu v rámci firmy a dobrých platů v minulosti neměly velké problémy s fluktuací. Ta teď podle Odborového svazu pracovníků peněžnictví a pojišťovnictví je už na 20 procentech.

"Manažeři bank zaspali potřebné navyšování platů. Velkou roli hraje i stupňující se tlak na výkon a plnění navýšených obchodních plánů. Lidé, kteří na pobočkách pracovali patnáct dvacet let, odcházejí do státní správy nebo jinam, kde jsou vyšší platy. Nováčci přitom mnohdy končí už během prvního roku," vysvětluje František Hupka, předseda svazu. Ještě horší je to podle něho v pojišťovnách, kde mnozí pracují na IČO a nemají jistotu základního platu.

Nevztahuje se pouze na ČSas ale na celý bankovní sektor v CZ. Platy nízké, výhled nic moc, úkoly a povinnosti náročné. Banky si to dost zavařily. Zkušení matadoři odcházejí a mladí to neumí resp. nevydrží...
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 7. 2018 16:13

Tak ono to není jen poslední léta, že? Takže za to ani tak nemůže rekordně nízká nezaměstnanost, ale spíš ta ochota zaplatit ty správné lidi … možná by i prospěla nějaká logika v produktech, jejich stálost a omezení nabídky.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 10. 7. 2018 21:29

Ono se není čemu divit. V molochu typu ČS vidíte na každým kroku naprosto nepřehlednou nevýhodnou nabídku, nefunkční IT guláš, zaměstnance (hlavně ženský), který ta práce evidentně nezajímá a nerozumí jí. Až se divím, že takováhle firma vydělává. Když začnou jít zisky dolů nebo to vezme do ruky nějaký schopný manažer a udělá tam pořádek, tak tam budou ještě 2/3 lidí přebývat.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod sorra 10. 7. 2018 22:06

Tahle firma vydělává, protože 99% jejich klientů jsou hlupáci, co platí poplatky.
sorra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 10. 7. 2018 22:32

xls píše:Ono se není čemu divit. V molochu typu ČS vidíte na každým kroku naprosto nepřehlednou nevýhodnou nabídku
Nepřehlednou? V současné nabídce je jeden typ účtu, jedna půjčka, jedna kreditní karta; pak jasně určené speciality (pro děti/důchodce; refinancování/účelové úvěry apod.).

Mnohé daleko menší banky mají od každého standardního produktu aspoň 2 druhy (honem, jaký rozdíl mezi půjčkou Expres a Expres Plus u Monety?) nebo radši kolem 6 (kreditní karty RB).

Ano, s větší specializací je větší šance, že se konkrétní varianta někomu přesně hodí a je daleko výhodnější než univerzál od ČS. Takže nevýhodnou bych uznal; nepřehlednost ČS je ale dána primárně tím, že jak má širokou produktovou nabídku ve srovnání s minibankami, ne, že by měla typicky nepřehledný každý konkrétní produkt.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod alfas123 12. 7. 2018 19:27

Pekne som sa pobavil citanim tohoto vlakna. ČS je marginalne pouzitelna skrz EP.
My mame pobocku 5 min od bytu. Podla internetu maju pokladnu. Pridem tam, ze chcem vlozit eura. Neda sa. Musim hladat pobocku aj so zmenarnou. Tak som nasiel. Pridem tam, ze chcem vlozit USD. Neda sa, beru len EUR. Volam teda na linku EP a ani tam nevedeli, kde mi teda umoznia vlozit na ucet dolare :-) pani na linke obvolavala prazske pobocky a zistovala. To je proste bordel.

Inak je pravda, ze pobocky CS zatajuju EP. Jeden starsi pan predal nehnutelnost a mal zrazu nejake miliony. Rad cestuje a vzdy si kupoval cestovne poistenie za asi 2.000 korun na 3 tyzdne. Tak som mu odporucil EP, ze tam na aj poistenie aj saloniky v Prahe v cene. Na pobocke CS mu to zatajili a vyslovene klamali. Musel ist priamo na pobocku EP. On je spokojny, naposledy sa chvalil, ze mu investicia vyniesla 10% a zaplatila niekolko zajazdov :-)

Parkrat som mal chut ich zrusit, ale zatial som to neuskutocnil. Aj napriek chybam zatial nemaju konkurenciu. Zial...
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod noi2 16. 7. 2018 00:38

Budu teď dost cestovat, tak si chci založit Erste Premier zejména kvůli salónkům. Část cest bude i s manželkou, tak bych jí rád udělal dodatkovou kartu, ať tam může také. Ale nějak jsem z jejich ceníku nepochopil, kolik karet si mohu nechat zdarma udělat. Ideální by bylo Visa infinite pro mne (4 vstupy kdekoli, zbytek za půl) a MC World Elite pro oba (Praha, Vídeň). Je to možné?
Předpokládám, že pokud bych jí nechal udělat dodatkovou Visa Infinite, nedostane vlastní Priority Pass se 4 vstupy.
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod taylor729 16. 7. 2018 01:08

Spis udelej VISA Infinite pro kazdeho zvlast a MC World Elite staci jen pro tebe. V Praze do MC salonku urcite muzes vzit az 4 dalsi osoby a nemusi byt ani příbuzní (bral jsem tam kamarada). Doufam tedy ze to same plati i ve Vidni, tam jsem na letisti nikdy nebyl.
Do Erste salonku v Praze uz potřebujete kazdy vlastni kartu, ale tam se da dostat jak na MC tak i VISA, dulezity je ze ma logo Erste. K dodatkove vise by mel byt extra Priority pass, ale nemam overeno, muze potvrdit nekdo jiny?

Dalsi moznost co tu nekdo urcite nadhodi je zalozit manzelce take sluzbu Erste Premier (se vsim vsudy, tedy i kartama a priority pass) a propojit to s tvym aby nemusela plnit podminky. Nicmene nevim jestli je tohle jeste stale nabizeno, proto jsem vyse navrhoval postup s dodatkovou kartou.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 16. 7. 2018 04:27

Je to nabízeno, ale ne každý to dostane.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod malda 16. 7. 2018 08:07

Priority pass k dodatkove karte je, ale stale zustavaji 4 vstupy zdarma (jsou na ucet, ne na kartu)
malda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 16. 7. 2018 08:28

Ohledně dodatkových karet je to dost nejasně napsané a z infolinky jsem se dozvěděl, že na jeden účet je možné mít pouze 2 karty zdarma a to buď 1 vlastní + 1 dodatkovou a nebo 2 vlastní ... další už jsou za poplatek

takže na manželku udělat jedině navázaný účet, jak už bylo zmiňováno (dostane plnohodnotný účet včetně svých 2 karet a nového PP, ale podmínky pro účet zdarma plníš jen ty)
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jumpmans 16. 7. 2018 08:32

Mam pro mne 1x visa kk a 1x mc dk a pro manzelku 1x visa kk dodatkovou a 1x mc dk.
K jednomu kreditnimu uctu je mozne zridit az tri dodatkove kk.
Pak mam jeste dalsi kreditni ucet s visa kk ale ten byl schvalovan extra na vyjimku.
Na prvnim kreditnim uctu mame sdileny pp se 4 vstupy, na druhem mam dalsi pp s dalsimi 4 vstupy.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 16. 7. 2018 09:38

ano, máš pravdu, já psal ohledně debetních karet ... visa KK dodatkové karty umožňuje
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků